2009 рік Буковині – рік, коли дорожчає навчання в університетах, а швидку викликають відтепер по-новому – за номером "103".
Популярні – вітчизняні аналогиУ січні значно росте в ціні долар, через що імпортні ліки в аптеках дорожчають удвічі. До прикладу, вартість "Дорену" з 56 гривень зросла до 70, "Ношпи" з 7,50 до 16,20. Як зауважили в державній інспекції з контролю за цінами, буковинці відмовляються від імпортних ліків, купуючи дешевші вітчизняні аналоги.
Зі школи – в університет ПоплавськогоЛіцей № 4 у Чернівцях стає базою для підготовки майбутніх студентів для Київського університету культури й мистецтв, ректором якого дотепер є Михайло Поплавський. У старших класах ліцею запровадили профільну підготовку для вступу у цей заклад. Із початку навчального року в закладі ввели спецкурси: культурологія, інформаційний дизайн та менеджмент.
Рекордний хабарУ Чернівцях взяли рекордний хабар – 135 тисяч доларів за землю біля міста. Зловмисників, серед яких чиновники і підприємці, міліція затримала на гарячому. Гроші між собою поділили п’ятеро осіб. Зловмисників засудили від 8 до 12 років позбавлення волі.
Дзвінок в швидку – по-новомуЗмінилися номери екстрених служб. Більше не залишилося номерів, які розпочинаються з цифри нуль. Натомість вони розпочинаються відтепер з одиниці. А саме: 101 – для виклику пожежників, 102 – міліції, 103 – швидкої, 104 – служби газу.
Літні майданчики на ПанськійНа вулиці Кобилянської почали облаштування літніх майданчиків, для яких замовили спеціальні меблі та парасольки. Із тодішній 15-закладів громадського харчування всі виявили бажання облаштувати майданчики.
Зруйнували сквер-подарунок до 600-річчя містаНевідомі розікрали і засмітили алею, яку облаштували до 600-річчя міста. Зі ста посаджених дерев і декоративних кущів залишилася десята частина. Сквер на розі вулиць Руської та Винниченка за короткий час перетворився на звалище. Розікрали все – навіть лавки, виготовлені з колод.
Героїзм молодого працівника банкуМенеджер одного із банків міста з трьома пораненнями тримав грабіжника аж до приїзду поліції. 25-річний хлопець не лише захистив касирку, якій загрожувала небезпека, а й не допустив спустошення каси на 120 тисяч гривень. Інцидент трапився 12 лютого під час спроби пограбування першого відділення банку "Фортуна", що знаходився на Театральній площі.
Навчання в університеті дорожчаєУ ЧНУ за навчання відтепер можна платити частинами. Щороку ціна в університеті зростає, а платити одразу всю суму батькам студентів стає дедалі важче. Кількість таких студентів зростає.
У березні 2009 року в університеті підвищують ціну за навчання. Вона зростає на 20-25 відсотків.
Після весілля десятки людей опинилися у лікарніТри десятки людей потрапили до лікарні з харчовим отруєнням після відвідин весілля у селі Йорданешти. З них – шестеро дітей. Багато хворих доставили у середньо-важкому стані. Збудником хвороби, як визначили пізніше, була сальмонела.
На Маковея – без макуЧерез боротьбу з наркоторговцями на Буковині букетики квітів на Маковея продають без основного атрибута. Люди скаржаться, що через наркоманів страждають народні традиції – на ринку продають букетики без маку, лише з квітів.
Нова небезпечна розвага підлітківБуковинські підлітки практикують новий вид екстриму – стоять до останнього перед потягом, доки машиніст не почне екстрено гальмувати. Працівники лінійного відділу міліції на станції "Чернівці" цього літа дітей з-під вагонів під час руху потяга витягали, знімали зі сходів вагонів.
Діти у пошуках екстриму вдаються до невиправданого ризику. У міліції кажуть, що одних і тих самих дітей рятують по кілька разів.
Ющенко завітав на БуковинуУ вересні першокурсників ЧНУ приїхав вітати сам президент Віктор Ющенко. У Мармуровій залі він прочитав лекцію про конституційну реформу та відповідав на запитання студентів.
Приватизувати землю – безкоштовноДо кінця року приватизація землі – повністю безкоштовна. Відповідна постанова Кабміну набула чинності з першого вересня. Йшлося про безкоштовну приватизацію земельних ділянок, право на яку має кожен громадянин, але ще не всі встигли скористатися цією можливістю.
Під колесами буса гине журналістУ жовтні спортивний журналіст Василь Коржевський гине під колесами буса на в’їзді до Кіцманя. Йому було всього 50. Журналіст мріяв видати книгу "Енциклопедія буковинського футболу", збирав матеріали, але так і не встиг.
На вулицю – лише до 22:00Міськрада хоче заборонити виходити неповнолітнім вночі без батьків. Після 22:00 школярі сидітимуть вдома. Дітям до 14-ти років заборонялося з’являтися у закладах харчування, на вулицях після 22.00, а підліткам віком 14-16 років – після 23:00 без супроводу батьків.
Реставрація Садгірської синагогиСадгірську синагогу відреставрує нащадок рабина. Після реставрації споруда стане міжнародним центром паломництва. Гроші виділив прямий нащадок відомого цадика Ісраеля Фрідмана з садгірських рабинів, 85-річний Аврам Яков, який проживав у Єрусалимі.
Буковину косить епідемія грипуВ Україні – епідемія ГРВІ. У Чернівцях троє людей померло від пневмонії, ще четверо – у реанімації. У школах продовжили канікули, а садочки закрили.
Після різкого спалаху захворювання чернівчани масово одягають марлеві пов’язки. Пікетують міськраду підприємці Калинки, які вважають, що пік епідемії вже минув, тож ринки вже можна не відривати. Проте карантин у місті продовжують.
У місті відкрився новий ТРЦ – DepotТоргово-розважальний центр Depot відкрився у Чернівцях 19 грудня. Вже почали діяти перші два поверхи, на яких знаходяться продовольчий супермаркет "Сільпо", бутики та магазин техніки "Фокстрот". Асортимент планують розширювати, а роботу змогли знайти 800 людей.
Читайте також, чим жила Буковина усі 30 років Незалежності:2007 рік – відкриття нових ТРЦ та візит онука імператора
2006 рік – перший бал та смерть під лавиною.
2005 рік – скарб золотих монет та квартира для трійні.
2004 рік – вибух у "Колосі" та "помаранчевий" майдан
2003 рік – Пугачова в місті та викрадення директора заводу.
2002 рік – обвал будинків у центрі та вибух на комбінаті
2001 рік – подешевшання маршруток і град із куряче яйце.
2000 рік – терорист, який погрожував отруїти Чернівці та крадії металів.
1999 рік – зсув у Костинцях та "ртутна" школа в Чернівцях
1998 рік – страйки через затримку пенсій і зарплат.
1997 рік – політ нашого космонавта та зарплата горілкою.
1996 рік – вчителі без зарплати та перші мобільники.
1995 рік – рік великих втрат і катаклізмів.
1994 рік – вибори першого мера та рекорд смертних вироків.
1993 рік - сексуальний маніяк та відключення світла.
1992 рік - цукор за талонами та нові українські гроші.
1991 рік - черги за продуктами і референдум.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
27-11-2021, 15:28
0
4 789