RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Цей рік для України став роком яскравих політичних змін. Восени розпочалась Помаранчева революція, участь в якій взяли десятки тисяч буковинців.

Крім того, цей рік ознаменувався для жителів області низкою нововведень – від нового формату номерних знаків для авто до створення перших ОСББ, які прийшли на зміну старим ЖРЕПам.

Критий ринок вирішили знести

Приміщення критого ринку, який знаходився поблизу філармонії в центрі міста, вирішили знести. Натомість міська влада вирішила облаштувати площу Філармонії з фонтаном, лавками для відпочинку, місцем для виступів симфонічних та камерних оркестрів. Мер Микола Федорук зауважив, що в центрі Чернівців базарів не повинно бути. До того ж місто активно працює над тим, щоб історичний центр увійшов до світової спадщини ЮНЕСКО.

Крім того, в цьому році міські чиновники прийняли рішення про проведення капітального ремонту вулиці Кобилянської, яку мали здати до 600-річчя Чернівців.

З’явилась нова телерадіокомпанія

У 2004 році в місті з’явився ще один телеканал – ТРК "Чернівці". Компанія мовила 24 години на добу, транслювала серіали, музику та оперативні новини.

ТРК "Чернівці" почало тестове мовлення ще у жовтні 2003 року на 37 каналі. Але вже на початку нового року значок "тест" зник, і компанія розпочала повноцінну роботу.

Окрім новин та показу серіалів, на каналі виходила ексклюзивна програма "Привіт із Чернівців", де будь-хто з мешканців міг передати вітання своїм родичам і друзям.

Власники телерадіокомпанії також поділились планами невдовзі після відкриття телеканалу розпочати радіомовлення на хвилі 106,6 FM із позивними "Радіо "Блиск".

Школяр помер у кріслі стоматолога

Жахлива звістка облетіла Буковину на початку 2004 року. Під час прийому у міській стоматологічній поліклініці раптово помер 14-річний Василь Сорока. У хлопця виникли проблеми із зубами, а після огляду ортодонт відправив дитину до хірурга, адже замість трьох зубів у дитини росли чотири. Хірург оглянув юнака і сказав, що потрібно робити операцію.

Медик запитав у родичів, чи реагує організм Василя на антибіотики і чи не перебуває він на диспансерному обліку. Пізніше розпочалась операція, а хірург через п’ять хвилин вийшов до матері дитини й повідомив, що через кілька хвилин операцію завершать. Проте невдовзі у поліклініці стало гамірно – медики почали бігати один за одним, на місце події прибула "швидка". Пізніше матері хлопця повідомили, що "він відійшов".

Згідно з висновком судово-медичної експертизи, смерть юнака сталася через аденому гіпофізу, тобто лікарської помилки не було. Це доброякісна пухлина, яка не впливає на діяльність серця.

Створюють перші ОСББ

Чернівецька міська рада вперше пропонує жителям міста створювати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

Тролейбуси міста обклеєні закликами до чернівчан утримувати свої будинки самостійно, відмовившись від послуг ЖРЕПів.

За умовами, щомісяця кожен мешканець багатоповерхівки сплачує по 23 копійки за квадратний метр своєї квартири. Ці гроші передбачені на утримання й ремонт даху, сходів, ліфта, водопровідних та інших мереж, майданчиків біля будинку. Більшість чернівчан віддає цю квартплату своєму ЖРЕПу, але мешканці багатоквартирного будинку можуть утворити власне об’єднання, відмовитись від опікунства ЖРЕПу й збирати по 23 копійки в касу дому.

Станом на початок 2004 року в Чернівцях зареєстровано 63 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Створюють їх мешканці різних будинків – і на 4 квартири, і на 628.

Всесвітньо відомий хіт – родом з Чернівців

Ді-джей Тарас Жук, який родом із Новодністровська, але живе в Чернівцях, після успішної презентації композиції Amaga видає дебютний альбом у місцевому продюсерському центрі "Піраміда". Цей трек за кілька місяців стає мегапопулярним і виходить далеко за межі України.



Композицію "крутять" буквально на всіх дискотеках по всьому світу, а авторство цієї пісні приписують найвідомішим творцям клубної музики. Меломани активно скачують цю композицію в інтернеті або "перекидають" одне одному на телефони за допомогою Bluetooth чи інфрачервоного порту. І лише частина шанувальників музики знає, що справжнім автором "Амаги" є молодий чернівчанин.

Вибух у "Колосі"

День Валентина у Чернівцях завершився масштабним вибухом. Він пролунав 15 січня приблизно о 21.30 в одному з найбільших магазинів міста – "Колосі" на вулиці Ватутіна. Внаслідок вибуху постраждали 16 осіб з числа працівників магазину та перехожих. На людей, які стояли на зупинці, вилітали ящики зі складу магазину. Травми у постраждалих переважно опікові, рвані рани обличчя, порізи склом. Четверо осіб потрапили до реанімації з травмами черепа.



Найбільшої руйнації зазнала частина приміщення, де були розміщені офіс та склади. Центральний зал магазину також частково зруйнований, а величезні вітрини практично лежали на тротуарі. Вибух був такої сили, що повилітали вікна в будинках навпроти, пошкоджено п’ять автомобілів, припаркованих біля супермаркету.

Наслідки вибуху ліквідовували практично до ранку. Рятувальники розбирали зруйновані конструкції, евакуйовували обладнання та матеріально-технічні цінності.

За даними експертів, у залі магазину міг вибухнути газовий балон, який використовувався для приготування курей-гриль.

У Мельпомени відірвало руку

Внаслідок потужного вибуху в "Колосі" відпала кисть руки у скульптури Мельпомени, що на фасаді приміщення драмтеатру. На руку Мельпомени ніхто не звертав уваги кілька днів. Усі були шоковані вибухом, тож "каліцтво" музи виявили не одразу.

На нараді у театрі за три дні до вибуху вирішили запалити факел у руках Мельпомени. Раніше у факел вмонтували лампочку, і він світився. На День театру – 27 березня – мав знову запалати. Та коли у театрі знову зібралися на нараду, виявилося, що пів руки з факелом немає.

В Іво Бобула з’явився іменний готельний номер

Народний артист України Іво Бобул у 2004 році отримав ключі від свого іменного номера в готелі "Буковина". Давній друг артиста, власник готелю Валерій Чинуш вирішив зробити співаку сюрприз, адже Іво щоразу під час приїзду до Чернівців зупинявся в "Буковині".



Номер створили стильно і цікаво – він частково нагадує музей, у ньому багато фото, які розміщені на стилізованих компакт-дисках і гітарах. У номері також є раритет – гітара юнацьких років Бобула. Подарунок приголомшив співака, який не здогадувався про сюрприз.

"Я думаю, що в Україні нічого подібного немає. Ні в кого. І те, що я маю власний номер в готелі, оформлений так цікаво і по-домашньому тепло, переповнює мене гордістю", – розчулено зізнався Іво Бобул.

Аеропорт "Чернівці" став міжнародним

Чернівецький аеропорт здобув і відстояв свій статус міжнародного. У 2004 році з летовища почали здійснювати авіарейси до Італії, Туреччини, Сирії, Греції. Крім того, з Чернівців щодня вилітали літаки до Києва та Москви.

Трагічна загибель чиновників ОДА

Двоє високопосадовців ОДА загинули у дорожньо-транспортній пригоді. Службовий автомобіль Skoda Octavia, який прямував до Києва, виїхав на смугу зустрічного руху і зіткнувся з автобусом з Прикарпаття.



На місці ДТП загинули заступник голови ОДА – начальник головного фінансового управління Сергій Вишняков, перший заступник керівника апарату ОДА Анатолій Бабин та водій Ярослав Ставчанський. Також постраждав у аварії заступник начальника фінуправління Юрій Чабан, його зі струсом мозку і забоями тіла госпіталізували до Новоселицької райлікарні.
Аварія сталася на трасі поблизу села Динівці.

21 квітня похорон загиблих у автокатастрофі відбувся у палаці "Юність Буковини".

З’явились нові автомобільні номерні знаки

Державна автоінспекція запровадила нові номерні знаки для автомобілів. Нововведення спричинене вичерпанням можливостей попередніх семизначних номерів. У деяких великих областях буквені комбінації просто закінчились, а створення додаткових ускладнило би систему обліку. Для автомобілів із чернівецькою реєстрацією встановлено номерні знаки із серією "СЕ" та чотирма цифрами.

Помаранчева революція

Після студентського зібрання у Києві на підтримку кандидата у президенти Віктора Ющенка, на яке зійшлося близько 22 тисяч учасників, схожі акції почали відбуватися у кожному місті України. Серед них – і Чернівці. Так, на початку листопада поблизу пам’ятника Шевченку зібралося 50 студентів, які протестували проти призупинення ЦВК підрахунку голосів за результатами виборів президента. Студенти поклали на асфальт рахівниці, підручники з математики, письмові зошити для першого класу в клітинку, олівці та гумки та заявили, що членам ЦВК потрібно ще повчитися, щоб правильно завершити підрахунок голосів.



Через кілька днів на Центральній площі Чернівців розгорнулася справжня "помаранчева" революція. Понад 10 тисяч мешканців області вимагали визнати президентом Віктора Ющенка. Серед пікетувальників – студенти, працівники "Машзаводу" та Калинівського ринку. Рух через центр міста на вулицях Головній, Франка та Руській було перекрито. Учасники пікету наполягали, щоб вибори визнали сфальсифікованими, а від міської та обласної рад вимагали визнати Ющенка президентом.

До демонстрантів вийшов міський голова Микола Федорук, який заявив: "Я разом із чернівчанами!" та оголосив про скликання позачергової сесії міської ради. Об 11.00 того дня з вікна міськради було вивішено помаранчевий стяг.

Після так званого "третього" туру виборів президента область стала першим в Україні регіоном, який здав до ЦВК результати голосування.

Згідно з цими даними, Ющенко переміг на виборах з відривом у майже вісім відсотків. Як і в попередніх турах, Ющенко отримав найбільшу підтримку в 17 регіонах України (західні, центральні, північно-східні області та місто Київ). Його опонент Віктор Янукович переміг у 10 регіонах (східні і південні області, АР Крим та місто Севастополь).

Читайте також, чим жила Буковина усі 30 років Незалежності:

2003 рік – Пугачова в місті та викрадення директора заводу.

2002 рік – обвал будинків у центрі та вибух на комбінаті

2001 рік – подешевшання маршруток і град із куряче яйце.

2000 рік – терорист, який погрожував отруїти Чернівці та крадії металів.

1999 рік – зсув у Костинцях та "ртутна" школа в Чернівцях

1998 рік – страйки через затримку пенсій і зарплат.

1997 рік – політ нашого космонавта та зарплата горілкою.

1996 рік – вчителі без зарплати та перші мобільники.

1995 рік – рік великих втрат і катаклізмів.

1994 рік – вибори першого мера та рекорд смертних вироків.

1993 рік - сексуальний маніяк та відключення світла.

1992 рік - цукор за талонами та нові українські гроші.

1991 рік - черги за продуктами і референдум.
Редактор: Микола Кобилюк
23-10-2021, 14:16
Коментарів 0 Переглядів 5 388

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі
Представлені ексклюзивні речі та історії людей, які пережили тоталітарну систему.


Користуймося, але безпечно. Блог Юлії Пацаранюк
До того, що Чернівці в години знеструмлень перетворюються на вулик, який гуде генераторами, ми вже звикли.
Хто кому виставляє червоні лінії?Блог Ярослава Волощука
Вовочка знову заспівав свою стареньку пісеньку про свої залізні яйця у виді "орешніка".
ВІДЕО Переглянути все відео

Індивідуальний підхід, комфортність перебування в магазині, великий вибір товару (на всі смаки й гаманці), регулярне його оновлення, а також бонуси для клієнтів і стали виявом беззаперечної довіри до бренду "Оптика Люксор".

І минулого, і цього року компанія Bosch Car Service "Тандем" перемогла в конкурсі "Народний бренд" у номінації "Автосервіси". Цьогоріч перемогу в цьому конкурсі здобула ще й автомийка "Тандем".

Перемога знову! У 2024 році туристичний комплекс "Аква Плюс", розташований у с. Кам’яна поблизу Чернівців, отримав визнання як найкраща база відпочинку в регіоні в межах престижного конкурсу "Народний Бренд".