RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » 30 років Незалежності: чим жила Буковина. 2003 – Пугачова в місті та викрадення директора заводу


2003 рік – 12-й рік незалежності. Ледь не подією року стає приїзд до міста артистів Алли Пугачової та Максима Галкіна. Та проблеми буковинців нікуди не діваються: зарплат не вистачає, а ціни на продукти ростуть…

Більшає заробітчан. За 11 місяців 2002-го на Буковину через різні системи переказів надійшло з-за кордону 40-50 мільйонів доларів. Щороку ці суми зростають. За неофіційними підрахунками, з області виїхало 150-200 тисяч осіб. Це одна з найбільших цифр на той час в Україні.



"Або переобладнуєте ринки, або зачиняєтеся…"

У лютому в Чернівцях влада вимагала переобладнати ринки – або за кошти продавців, або власників. Власникам ринку "Центральний", що на вулиці Червоноармійській, мерія поставила ультиматум: або вони переобладнуються або зачиняються. Стан багатьох ринків не відповідав жодним вимогам: павільйони старі, адже будувалися як тимчасові, тому в архітектуру міста не вписувалися. Господарі поступово беруться за реконструкцію.

Надважка операція у Чернівцях

У місті проводять унікальну операцію: після видалення пацієнту сечового міхура йому сформували новий – з тонкого кишечника. Операція тривала понад 10 годин.

"І щоб без ментів, бо живого не побачите…"

У квітні 2003 року викрадають директора Новоселицького лікеро-горілчаного заводу Ігоря Нежурбіду. За директором стежили. За неперевіреною інформацією, це сталося після того, як він припаркував автівку в гараж. Чоловік вже зібрався повертатися додому, як невідомі заштовхали його в іномарку білого кольору.

Через тиждень пошуків чоловіка знаходять у на одній із дач у Чорткові Тернопільської області. Зловмисники вимагали у його рідних викуп – 300 тисяч доларів. У неділю вночі слідчо-оперативна група знайшли дачу, де викрадачі утримували директора.

Коштів на відновлення будинку на Кобилянської немає

Будинок, що обвалився торік на вулиці Кобилянської, досі не відновили. І цього року також там ремонту не буде. Хоча його мали здати в експлуатацію у 2003. З одинадцяти сімей, які залишилися без помешкання, лише чотири отримали нове житло. Інші сім досі продовжують жити у готелі "Київ" або у родичів.

Масштабні роботи на об'їзній дорозі

Будівництво об'їзної дороги довкола Чернівців нарешті розпочалося 1 липня. До будівництва залучили спеціалізовані підприємства з інших регіонів. Там працюватиме 200 одиниць техніки і кілька сотень працівників.

Пенсії – по-новому

З 1 липня змінилися правила розрахунку пенсій. Відтепер їх не можна отримати без пластикових карток персоніфікованого обліку, так званого страхового свідоцтва. Також тепер для обчислення пенсій братиметься не тільки зарплата, а й всі види доходів. Пенсійний вік для жінок – 55 років, чоловіків – 60.

Ленінського району вже нема

У липні понад 300 депутатів Верховної Ради підтримали постанову про перейменування Ленінського району в Чернівцях на Шевченківський. Чернівчани проголосували за це на місцевому референдумі ще в 2001 році. Чернівчан, що живуть у цьому районі зміни не торкнуться: їм не доведеться робити будь-які відмітки у документах.

З'являється йодоване молоко

На прилавках магазинів з'являється йодоване молоко. До цього буковинці могли споживати лише йодовані сіль та хліб. До звичайного молока додають біоактивну добавку – йод-казеїн. Такі, на перший погляд, незначні зміни збільшують термін придатності молока – з 36 до 72 годин.

За насильство засудили міліціонерів

Наприкінці липня стало відомо про засудження міліціонерів, які торік покалічили молодого чернівчанина. Справа набула розголосу через численні публікації у ЗМІ. Про цей випадок у парламенті розповідала й уповноважена з справ людини Ніна Карпачова. Під час допиту міліціонери ледь не вбили безневинну людину. До того ж жертва допиту вже рік лікується.

Із Чернівців можна долетіти до Сирії

Із серпня чернівецький аеропорт запускає низку нових авіарейсів. Щосуботи літак летітиме до Сімферополя всього за дві години, вартість такого польоту – 386 гривень. Двічі на тиждень були рейси до Одеси. Політ тривав півтори години та коштував 150 гривень. Несподіваним стало запровадження чартерного рейсу до Сирії. Цей маршрут цікавив насамперед бізнесменів.

"Комп'ютери та парфумерія вибухали"



Наприкінці жовтня горіло п'ять магазинів на Калинівському ринку. З вогнем боролися шість відділень пожежної охорони. Збитки підприємців – понад пів мільйона гривень. Пожежа виникла приблизно о 3 годині ночі у павільйоні з комп'ютерами та технікою. Комп'ютери та парфумерія вибухали, магазини з євроремонтами палали швидко.

Чернівці відвідує… Пугачова

У листопаді місто облетіла чутка, що до нас завітала Алла Пугачова. Цього разу з'ясувалося, що це правда. Примадонна приєдналася до гастролей Максима Галкіна, щоби підтримати його. Вони жили у готелі "Буковина". Зірка вимагала у Чернівцях лімузин, але через те, що днями до міста мав приїхати президент Леонід Кучма, її забаганку виконати виявилося майже неможливо.

Провалля у селі Рингач

Наприкінці листопада біля села Рингач Новоселицького району раптово виникло провалля. У селі почали пліткувати про "наближення кінця світу", бо окремі люди напередодні бачили світіння у небі – то був метеоритний дощ.



Шукала маму 33 роки

Завдяки телепрограмі "Чекай на мене" жінці із Сокирянського району вдалося відшукати рідну маму, якої вона не бачила 33 роки. Сталося так, що Галину рідна мама віддала до дитячого будинку, коли тій було рік і тринадцять днів. А в п'ять років її вдочерили. До зустрічі з рідною мамою Галині вдалося подолати безліч випробувань, серед яких жорстокість мачухи та примусове заміжжя.

Читайте також, чим жила Буковина усі 30 років Незалежності:

2002 рік – обвал будинків у центрі та вибух на комбінаті

2001 рік – подешевшання маршруток і град із куряче яйце.

2000 рік – терорист, який погрожував отруїти Чернівці та крадії металів.

1999 рік – зсув у Костинцях та "ртутна" школа в Чернівцях

1998 рік – страйки через затримку пенсій і зарплат.

1997 рік – політ нашого космонавта та зарплата горілкою.

1996 рік – вчителі без зарплати та перші мобільники.

1995 рік – рік великих втрат і катаклізмів.

1994 рік – вибори першого мера та рекорд смертних вироків.

1993 рік - сексуальний маніяк та відключення світла.

1992 рік - цукор за талонами та нові українські гроші.

1991 рік - черги за продуктами і референдум.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
16-10-2021, 17:39
Коментарів 0 Переглядів 3 576


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.


Присутні віддали шану загиблим Героям Олександру Щербанюку та Василю Аксенину та відслужили молебень
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.

Запрошуємо всіх разом підтримати та визначити кращі бренди Чернівців!