У січні 2010 року стабілізується ситуація зі спалахом грипу. Влада спростовує чутки про початок другої хвилі вірусу. В інфекційному відділенні обласної лікарні практично немає хворих на грип. Фіксуються лише поодинокі випадки захворювання.
Вибух у вагоніУ вагоні потяга "Чернівці-Київ" стався вибух – дев’ять людей отримали травми. Пожежа трапилася у вагоні № 3, там вибухнув газовий балон. Через це було ввімкнено екстрене гальмування. Потерпілих пасажирів відразу госпіталізували, вони не отримали значних травм.
Цукор стає "дефіцитним"Цукор стає "предметом розкоші". На ринках його продавали за десять гривень за кілограм, але десять гривень – не межа. Через дефіцит ціни на нього продовжують зростати. За місяць ціна піднялася з 3 гривень до 10.
Морози до 28 градусівЗима на Буковині – дуже сувора. Синоптики прогнозують, що навіть перша половина березня буде з морозами і снігом. Морози цієї зими були дуже сильними – до 28 градусів.
Янукович – новий президентПрезидентом України стає Віктор Янукович. 14 лютого 2010 року лідер Партії регіонів у другому турі виборів з перевагою у 3,4% переміг Юлію Тимошенко.
Загалом, за нового президента відомо, що Був двічі судимий (15 грудня 1967 року та 8 червня 1970 року) і просидів у в'язниці за кримінальні злочини, загалом, три з половиною роки. У 1978 року його судимості було знято.
ОДА на Буковині очолює ПапієвПрезидент Віктор Янукович 18 березня призначив головою Чернівецької ОДА екс-міністра соціальної політики, народного депутата Михайла Папієва. На своєму представленні новий очільник ОДА пообіцяв боротися з бідністю і зайнятися польовими роботами. Чиновники в ОДА очікували звільнень.
За 2010 рік Михайло Папієв, згідно з оприлюдненою декларацією, заробив 128,4 тис. гривень. З цієї суми його зарплата становила 127,5 тис гривень.
В обласній міліції з’явився новий очільник Наприкінці березня на Буковині представили нового начальника міліції – Миколу Харабару. Колишній начальник МВС Георгій Проскурняк ще 12 березня написав заяву на звільнення за власним бажанням.
Харабара був депутатом Ленінської районної ради Чернівців, 3-х скликань Чернівецької міської ради, двічі обирався депутатом Чернівецької обласної ради від Партії регіонів.
Депутат обласної ради від Партії регіонів з 2010 року.
Сувора комендантська година для підлітківДля підлітків у місті встановлюють комендантську годину. За порушення каратимуть розважальні заклади та самих підлітків і їх батьків. Відтепер, гуляти без супроводу дорослим дітям можна тільки до 22:00.
За рішенням міської ради заборонено у вказаних місцях перебування дітей віком до 14 років після 22:00 та віком до 18 років – після 23.00 без супроводу батьків.
"Всинови дитину"Завдяки акції "Всинови дитину", яку проводила редакція "Молодого буковинця", всиновили вже трьох дітей. Ще одну дитину взяла прийомна сім’я. Всі четверо дітей потрапили у сім’ї Чернівецької області. У міській службі в справах дітей зазначили, що у цих дітей все добре, їх нарешті полюбили.
Перший фестиваль "Meridian Czernowitz"3-5 вересня 2010 року у Чернівцях пройшов перший Міжнародний поетичний фестиваль "Meridian Czernowitz". Його організовано за підтримки Міністерства культури і туризму України.
У фестивалі взяли участь провідні поети України, Німеччини, Австрії та Швейцарії. Серед них – Юрій Андрухович, Ігор Померанцев, Сергій Жадан, Бригітте Олешинські, Ельке Ерб, Франц Йозеф Чернін, Майкл Марч, Юліан Шуттінг та інші. Спеціальним гостем був – видавець спадщини Пауля Целана Барбара Відеманн, яка під час фестивалю провела презентацію першого видання листування між Паулем Целаном та Густавом Хомедом "Мені потрібні твої листи".
Касирка затримала зловмисника, який пограбував банкНаприкінці червня філію "Ощадбанку" на вулиці Університетській пограбував чоловік. Вже через кілька днів його затримала міліція. Касирка оборонялася, била його по обличчю кулаками і журналом. Хоча йому вдалося пограбувати банк, свою сумочку жінці вдалося захистити. Також вона допомогла поліції впізнати крадія. За таку хоробрість її нагородили премією.
"Буковина" – у Першій лізіФутбольний клуб "Буковина" чи не вперше потрапляє до Першої ліги. Підопічні тренера Вадима Зайця "підвищилися" у класі після перемоги над командою "Єдність" (Чернігівська область). До того ж, зупинятися на досягнутому чернівецька команда не планує.
Зсув зруйнував пішохідний містУ Чернівцях пішохідний міст через залізницю, що з’єднував вулиці Барбюса та Білоруську, почав руйнуватися через активізацію зсуву грунту. Міст визнали аварійним, його невдовзі мали би демонтувати. Про те, коли збудують новий – невідомо.
Помер Олександр ЗінченкоНа початку червня на 54 році життя помер відомий політик, діяльність якого була пов’язана з Буковиною – Олександр Зінченко. Політик помер від онкозахворювання, від якого він тривалий час лікувався. У 1995 році його було призначено генеральним директором телеканалу "Інтер". У січні 2005 року він очолював адміністрацію президента Віктора Ющенка.
Черговий потоп у країНа Буковині через повінь оголосили надзвичайну ситуацію регіонального рівня. З небезпечних прирічкових ділянок евакуювати сотні мешканців сіл. Затопило і Калинівський ринок.
Загалом у Чернівецькій області внаслідок сильних опадів, за даними МНС, підтоплено 65 населених пунктів.
Через негоду активізувався зсув на Барбюса, через що затоплено десятки міських будинків. На місці, де раніше була дорога, утворилися величезні провалля.
Перший 3D-кінотеатр у ЧернівцяхПалац кіно імені Ольги Кобилянської відтепер пропонує буковинцям зануритися у світ кіно з допомогою тривимірного зображення. Необхідне для цього обладнання іноземного виробництва обійшлося у понад мільйон гривень. Його закупили та встановили. Вперше презентували кінострічку "Аватар". Квитки тоді коштували від 60 гривень.
Читайте також, чим жила Буковина усі 30 років Незалежності:2009 - люди в масках та літні майданчики на вулиці Кобилянської
2007 рік – відкриття нових ТРЦ та візит онука імператора
2006 рік – перший бал та смерть під лавиною.
2005 рік – скарб золотих монет та квартира для трійні.
2004 рік – вибух у "Колосі" та "помаранчевий" майдан
2003 рік – Пугачова в місті та викрадення директора заводу.
2002 рік – обвал будинків у центрі та вибух на комбінаті
2001 рік – подешевшання маршруток і град із куряче яйце.
2000 рік – терорист, який погрожував отруїти Чернівці та крадії металів.
1999 рік – зсув у Костинцях та "ртутна" школа в Чернівцях
1998 рік – страйки через затримку пенсій і зарплат.
1997 рік – політ нашого космонавта та зарплата горілкою.
1996 рік – вчителі без зарплати та перші мобільники.
1995 рік – рік великих втрат і катаклізмів.
1994 рік – вибори першого мера та рекорд смертних вироків.
1993 рік - сексуальний маніяк та відключення світла.
1992 рік - цукор за талонами та нові українські гроші.
1991 рік - черги за продуктами і референдум.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
4-12-2021, 16:39
0
2 864