Субота, 15 лютого 2025

Страх дитини перед школою: які можуть бути причини та що робити батькам

Новини України / Лайфхаки
835
0

Вже зовсім скоро почнеться новий навчальний рік і тисячі малюків підуть перший раз до школи. Напередодні діти можуть мати різні почуття — захват, цікавість або навпаки — хвилювання та побоювання. Щоб розібратися зі страхами, спочатку потрібно їх ідентифікувати.

Чому діти тривожаться перед походом до школи та що можна з цим зробити, розповідає Nashamama.



Нові ситуації

Пережити перший день у новому класі або в новій школі, нервувати через це — це абсолютно нормально. Розкажіть дитині, що буде відбуватися у перший шкільний день. Коли діти знають, чого їм очікувати, вони менше хвилюються через ситуацію.

Нагадайте, що кожний учень в класі теж буде відчувати себе схвильовано і дайте дитині час адаптуватися до ситуації. Поясніть, що доволі швидко все ввійде у звичне русло, атмосфера стане більш комфортною.

Якщо у вас є така можливість, то змініть свій графік так, щоб у вас з'явилося більше часу на дитину в перші дні після школи.

Провали та невдачі

Діти переживають, що їхнє навчання буде дуже важким, що вони не будуть встигати за іншими учнями, а коли їх викличуть на уроці перед всім класом — не зможуть дати правильну відповідь. Нагадайте дитині, що кожна людина може робити помилки. І обов'язково хваліть за старанність та зусилля.

Тривога через контрольні

Багато дітей бояться тестування та різних контрольних робіт. Вони хвилюються та засмучуються завчасно і так себе накручують, що в день тестування вони не в змозі виконати завдання.

Один зі способів допомогти дитині — запропонуйте свою допомогу і підготовці та вивченні відповідного матеріалу. Нагадайте дитині, що вона все знає й готова до контрольної чи тестування. Скажіть, що ви впевненні в тому, що вона обов'язково впорається зі всіма завданнями.

Соціальна тривожність

Діти хвилюються за своє місце в суспільстві, про те, як вони впишуться у колективі, чи зможуть завести друзів, що про них будуть думати інші, чи будуть їх дражнити й, чи будуть вони піддаватися цькуванню, чи не стануть вигнанцями.

Поясніть дитині, що необхідно зустрічати та приймати різні соціальні ситуації обличчям до обличчя, а не уникати їх. Проговоріть поради про те, як подружитися з іншими дітьми.

Навчання дітей соціальних навичок, розв'язання проблем і розв'язання конфліктів сприяють хорошому психічному здоров'ю.

Оцінки та успішність

Часто діти хвилюються, чи зможуть вони насправді виправдати очікування та отримувати хороші оцінки за предмети, потрапити на дошку пошани, стати кращими у класі чи підтримувати певний середній бал.

Обговоріть це питання з дитиною та підкресліть, що ви не очікуєте від неї досконалості та ідеальності.

Стрес від шкільних реалій

Також діти часто відчувають тривогу або стресують, коли розуміють і відчувають, що їхнє шкільне середовище не організоване або що їхні очікування від навчання необґрунтовані.

Психологи кажуть, що якщо батьки у відповідь на розповідь дитини про проблему, що виникла, запропонують спільно пошукати рішення, то дитина навчиться з часом підходити до складних ситуації конструктивно.

Потреба бути частиною колективу

Незалежно від того, хоче ваша дитина організувати групу підтримки спортивної команди, отримати головну роль в шкільному спектаклі чи стати одним з провідних гравців під час великої перерви, обов'язково розкажіть їй, що це виходить не в усіх та не завжди.

Адже є й інші можливості бути активними та причетними до команди. Практикуйтеся разом, щоб допомогти дитині опанувати потрібні навички відповідно до заняття, яке вона обрала: малюйте плакати, грайте з м'ячем, репетируйте роль.

Тиск однолітків

Діти хочуть бути частиною колективу, хочуть відповідати тим правилам і законам, що в ньому є. Тому вони іноді переживають через певні очікування з боку однолітків та однокласників. Заохочуйте розповіді дитини про її проблеми.

Приговорювання страхів вголос може бути дуже корисним. Уважно слухайте, але при цьому намагайтесь перебороти гостре бажання втрутитися і самому розв'язати проблему вашої дитини. Краще обміркуйте все і разом знайдіть потрібне рішення. Розв'язуйте проблему разом з дитиною, а не замість неї. Відіграючи активну роль, діти вчаться самостійності.

Страх цькування (булінгу)

Діти хвилюються про те, що їх можуть ображати чи переслідувати у будь-яких проявах, а це дуже неприємно і може навіть травмувати їх психологічно. Поставтеся до таких страхів дуже серйозно. Поясніть, що хулігани ображають інших дітей, щоб відчути себе сильними. Обов'язково навчіть методами заспокоювання, що не дозволить реагувати емоційно і відповідь на образу.

Ситуації вдома

Буває й так, що причина страху дитини перед школою ховається зовсім не у школі. Вони можуть відчувати, що дуже потрібні вдома, бо хтось з батьків чи родичів хворіє, знаходиться в стані стресу або депресії, чи є ще щось, що безпосередньо стосується родини. У такому випадку виходом з ситуації буде усунення сімейних проблем та відверта розмова з дитиною.

Якщо страхи вашої дитини не проходять упродовж навчального року, проінформуйте про це вчителя. У більшості шкіл зараз є шкільні психологи, соціальні працівники та методисти, які можуть професійно поспілкуватися з дітьми та допомогти їм побороти ці страхи.


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

01:30
Як захистити крупи та борошно від жучків: 4 перевірених натуральних засоби
01:15
5 помилок у спілкуванні з чоловіком, які можуть його відштовхнути
01:00
Названо найгірші консерви. Їх часто купують українці
00:45
Кето чи палео? Ось яка дієта найкорисніша для здоров'я
00:30
Трихологиня назвала 6 факторів, які дійсно пришвидшують ріст волосся
00:15
Цей чай - напій здоров'я та довголіття: спробуйте та відчуйте різницю!
15 лютого, 2025
23:59
На фронті 15 лютого був найважчий день у 2025 році – DeepState
23:43
Гороскоп на 16 лютого: Тельцям - дрібні радощі, Терезам - компроміси
23:21
«Це була значна перешкода»: тренер Берінчика назвав причину поразки українця в чемпіонському бою
22:52
Статус у "Резерв+" та без ВЛК: як спростили військовий облік для людей з інвалідністю
22:38
Армія Росії 40 разів обстріляла Сумську область протягом дня: поранена людина
22:20
Всесвіт здійснить заповітні мрії трьох знаків Зодіаку: на них чекає доленосна неділя
21:57
Посадовці адміністрації Трампа проведуть переговори з РФ і Україною
21:39
За три дні в чотирьох областях України діти провалились під лід: є загиблі
21:27
Ідеальний десерт для схуднення: рецепти та секрети приготування чіа-пудингу
20:59
"Це можливо, але не зараз": Усик оцінив можливість поєдинку з Чісорою
20:39
Гарантії безпеки для України і санкції проти РФ: заява G7 за результатами Мюнхену
20:22
У ДСНС розповіли про ситуацію на ЧАЕС після влучання дрона
20:03
Зеленський розповів, на якій стадії перемовини з угоди зі США щодо рідкісних металів
19:46
«Буковина» здобула перемогу над «Реверою 1908» у першому матчі 2025 року
19:38
Безплатне обстеження – для кожного: на Буковині працюватиме мобільна амбулаторія
19:16
Зеленський: Україна готова говорити з США про військову присутність не тільки на землі
18:59
«Збираю власні та ремонтую трофейні»: як ветеран війни збирає дрони
18:45
Кабмін виділив додаткові мільярди гривень на підтримку вітчизняних виробників
18:36
«Ворог активізувався»: у Генштабі повідомили про 176 бойових зіткнень від початку доби
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм