![«Збираю власні та ремонтую трофейні»: як ветеран війни збирає дрони](/uploads/posts/2025-02/1739635449_mb_02151.webp)
З перших днів війни Богдан Столярчук доєднався до лав територіальної оборони. Згодом продовжив службу як навідник-кулеметник. Був командиром відділення.
Про те, як Богдан Столярчук збирає та ремонтує трофейні дрони - у матеріалі "МБ"
Богдан Столярчук воював на Донецькому і Луганському напрямках та брав участь у визволенні Харківщини. Нині ж, демобілізувавшись, він ремонтує та збирає дрони, які скеровує військовим на передову. Також Богдан Столярчук організовує збори для систем РЕБ.
"Щоби навчитися, витратив сотні годин"
У 2022 році Богдан Столярчук долучився до "Армії дронів". Він розповідає, що має досвід у радіоелектроніці, а техніку збирання дронів опанував самостійно: переглядав відео в інтернеті.
"Ремонтувати дрони навчився, дивлячись відео в інтернеті. Там вивчив з чого складається дрон, його запчастини, збірку тощо. Щоб навчитись витратив декілька сотень годин. Та, на жаль, перший дрон, який зібрав, не полетів. Проте я не здавався та вивчав свої помилки й опановував техніку. На війні також вчився керувати дронами, – згадує Богдан Столярчук. – Проте керувати ними набагато важче. Для цього потрібно щонайменше сто годин навчатися на симуляторах. Врешті вирішив збирати та ремонтувати їх власноруч".
![](/uploads/posts/2025-02/mb_02158.webp)
![](/uploads/posts/2025-02/mb_02173.webp)
Збирати дрони Богдан почав у 2023 році. За минулий рік зібрав та відправив на передову понад 30 дронів. Нині витрачає на збірку одного дрона близько шести годин.
"Зазвичай один дрон збираю приблизно за шість годин. Все залежить від того, чи є в мене необхідні деталі. Один такий дрон коштує близько 10-15 тисяч гривень, але він здатен уразити російську техніку вартістю десятки тисяч доларів", – зазначає Богдан.
"Трофейні дрони присилають побратими"
Богдан Столярчук не тільки збирає дрони, а й ремонтує "трофейні".
""Трофейні" дрони мені присилають побратими, які воюють на різних напрямках. Останні прислали з Донецького напрямку. Їх збивають наші хлопці, а потім, якщо дрон цілий, підбирають та відправляють на ремонт", – каже Богдан.
"Це війна дронів. Сьогодні ми ведемо саме таку війну. Безпілотники використовують скрізь, проте їхні основні функції – розвідка та ураження. На жаль, на війні неможливо відрізнити, свої це чи чужі дрони. Через це їхні втрати дуже великі", – розповідає Богдан Столярчук.
![](/uploads/posts/2025-02/mb_02124.webp)
![](/uploads/posts/2025-02/mb_02177.webp)
Як допомогти
Богдан Столярчук активно здійснює збори на ремонт дронів та закупівлю необхідних деталей:
"Нещодавно отримав від військового декілька дронів на ремонт. Проте для того, щоб їх відремонтувати потрібні акумулятори. Тому відкриваю збір, мета якого – 25 тисяч гривень".
Якщо ви бажаєте долучитись до збору, у Богдана Столярчука є Facebook-сторінка, де він публікує збори та відеозвіти.
UA123052990262086400979500878 – рахунок картки, на який можна перерахувати кошти.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram