![Названо причини, через які вам слід замінити каву на зелений чай](/uploads/posts/2025-02/nzwaieson8ruv6tdkmk8vjnt8jzfjjtz7tb3ytxv_1200.webp)
Багато хто звик починати день із чашки кави, але японські вчені з’ясували, що літні люди, які регулярно вживають зелений чай, рідше стикаються з ушкодженнями білої речовини мозку, пов’язаними з деменцією, пише NV.
Хоча кава має протизапальний ефект, її довгостроковий вплив на здоров’я мозку поступається зеленому чаю. У 230 мл кави міститься 102−200 мг кофеїну (80 мг у розчинному варіанті), тоді як у зеленому чаї - лише 30−50 мг.
Крім того, зелений чай допомагає контролювати вагу через компоненти, що прискорюють розщеплення жирових клітин. На відміну від кави, яку часто доповнюють молоком, цукром і сиропами, що збільшують калорійність, зелений чай п’ють у чистому вигляді, зберігаючи максимум антиоксидантів, зазначає дієтолог Роб Хобсон.
Однією з головних переваг зеленого чаю є вміст потужного антиоксиданту — епігаллокатехін галлату (EGCG). "Ця речовина нейтралізує вільні радикали, які спричиняють запалення та пошкодження клітин", — пояснює дієтологиня Прія Тью.
Зелений чай також перешкоджає накопиченню амілоїду β - ключового компонента бляшок, що виявляються в мозку людей із хворобою Альцгеймера. Ба більше, він допомагає знизити артеріальний тиск, що сприятливо позначається на стані судин мозку.
Однак однієї чашки на день недостатньо: за словами Тью, для відчутної користі необхідно пити від трьох до восьми чашок зеленого чаю щодня.
Як зелений чай впливає на здоров’я
Захищає серце
Згідно з дослідженнями 2022 року, регулярне вживання зеленого чаю знижує фактори ризику серцево-судинних захворювань, нормалізує тиск і рівень ліпідів. Катехіни та поліфеноли покращують еластичність судин, запобігаючи їхній закупорці та сприяючи здоровому кровотоку.
Допомагає схуднути
Компоненти зеленого чаю прискорюють метаболізм і сприяють розщепленню жирових клітин. EGCG підвищує рівень норадреналіну, що стимулює процес спалювання жирів. Однак для значного ефекту необхідно поєднувати чай з правильним харчуванням і фізичною активністю.
Важливо враховувати різницю між натуральним чаєм і його екстрактами в добавках, які містять більш концентровані дози активних речовин. "Деякі дослідження показують, що добавки із зеленим чаєм можуть незначно знижувати масу тіла, але без коригування харчування і способу життя відчутного результату чекати не варто", — резюмує Гобсон.
Іншими словами, чашка зеленого чаю може стати чудовим союзником здоров’я, але для досягнення максимального ефекту важливо комплексно підходити до свого способу життя.
Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram