![Не працює на повну потужність: на Буковині вивчають роботу госпіталю ветеранів](/uploads/posts/2025-02/1739466209_gospital_v_2.webp)
У Чернівецькій області робоча група вивчить питання діяльності Чернівецького обласного госпіталю ветеранів війни та його подальшого розвитку.
Про це повідомляє Чернівецька ОВА.
До складу робочої групи увійшли депутати Чернівецької обласної ради, представники структурних підрозділів Чернівецької ОВА, та громадських обʼєднань.
Під час засідання робочої групи учасники проаналізували результати роботи закладу за 2024 рік та обговорили можливі джерела фінансування для покращення його матеріально-технічного стану.
Торік у закладі запрацював сучасний центр реабілітації. Його роботу вдалося організувати шляхом співпраці Чернівецької ОВА, Чернівецької облради, обласного госпіталю ветеранів війни та благодійного фонду Recovery. На реконструкцію приміщення Чернівецька ОВА з обласного бюджету виділила 35 мільйонів гривень, необхідним устаткуванням центр забезпечив благодійний фонд.
У 2025 році в обласному бюджеті також передбачили фінансування на додаткові ремонтні роботи у будівлі закладу. На це Чернівецька ОВА наразі спрямувала 30 мільйонів гривень.
За інформацією департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА, Чернівецький обласний госпіталь ветеранів війни наразі не входить до спроможної мережі закладів охорони здоров’я, що істотно обмежує можливості розвитку закладу. Обсяг коштів отриманих від НСЗУ становить 35 млн. гривень, основна частина коштів була спрямована на оплату праці співробітників закладу.
Станом на 1 січня 2025 року підрозділ реабілітації не був укомплектований спеціалістами на повну потужність закладу, існує потреба у фахівцях також в інших підрозділах закладу.
За словами керівника закладу Віталія Полатайчука до 5 лютого 2025 року штат реабілітаційного підрозділу доукомплектували, і зможуть вже в лютому надавати послуги згідно запланованої потужності на 61 реабілітаційне місце.
Для можливого включення закладу в спроможну мережу необхідно розвивати хірургічну і травматологічну допомогу. А для того, щоб він став кластерним не вистачає трьох профілів надання допомоги — зокрема хірургічного та інфекційного. Відсутність закладу в спроможній мережі обмежує доступ до фінансування з державного бюджету як в частині фінансування робіт, так і обладнання.
Робочою групою керівнику закладу поставлено завдання підготувати план розвитку закладу і надати його на розгляд та затвердження обласною радою. Всі заклади спроможної мережі формували аналогічні плани при формуванні спроможної мережі.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram