Цього року чернівчани вражали своїми талантами не лише Україну, а й світ. Так у Японії побачили фільм, створений у Чернівцях, а легендарний Стінг заспівав під акомпанемент бандури з буковинцем Тарасом Столяром. Художній музей відкрив безліч захопливих виставок, музиканти виходили на всесвітній рівень, театр вражав не лише прем'єрами, а й оновленим акторським складом...
"МБ" зібрав найяскравіші мистецькі події 2024 року.
Художники Буковини
Цьогоріч у Художньому музеї втілили мрію чернівецької мисткині Тамари Покотило, виставивши експозицію "Подвоєна реальність". Її Тамара задумала ще за життя, проте реалізувати не встигла. Крім того, на виставці були представлені картини та керамічні вироби її чоловіка – Івана Малованюка.
Перебуваючи на фронті, свою творчу діяльність продовжує художник Ігор Талалай. Військовий створює картини на графічному планшеті. Таким чином деякі роботи вже встигли побувати на виставках. Крім цього, чоловік розповів як розважав своїх побратимів створюючи їхні портрети у стилі шаржу.
А от Надія Бобровська ніколи не була професійною художницею. Своє покликання жінка віднайшла у 60. Все почалося з того, що на паркані свого будинку на Луганщині жінка зобразила сонце. Це був своєрідний протест проти війни. Сьогодні ж пані Надія проживає у Чернівцях та активно займається малюванням й різновидом рукоділля.
У листопаді відбувся перший тур конкурсу на здобуття Національної премії України ім. Т. Шевченка. До другого туру потрапив 41 мистецький твір. Серед них у категорії "Візуальне мистецтво" - проєкт художника із Чернівців Анатолія Федірка "Відродження України" (серія вітражів для Головної Синагоги Буковини ім. родини Марбергів у Чернівцях).
Цього року склад Чернівецького театру поповнився новими обличчями. Так чернівчани познайомилися з актором із Маріупольського театру Дмитром Муранцевим. Він дебютував на сцені драмтеатру Кобилянської в ролі Бенволіо у п’єсі "Ромео і Джульєтта". Зараз грає у виставах "Карпатський раж" та "Котигорошко". Дмитро виріс в окупації та пережив бомбардування Маріуполя. Він продовжує наполегливо працювати та вірить, що театр є невід’ємним складником національної культури.
А от 17-річна чернівчанка, Кіра Мельничук, цьогоріч представила у Японії фільм про війну в Україні. Стрічку створили у дитячій медіастудії AIDA. Крім цього дівчина є акторкою театру юних чернівчан та вже встигла знятися у великому кіно. Раніше дівчина розповідала нам про фестиваль у Японії та свою творчу діяльність.
Ростислав Муравін до війни був актором Чернівецького театру. Сьогодні ж хлопець – солдат 65 окремої механізованої бригади. В театрі грав у виставах "Величне століття. Веселе", "Ромео і Джульєтта", "Мина. Історія перевертня" та багатьох інших. Змінивши сцену на поле бою актор не впевнений, що знову повернеться до театру, проте точно знає, що не зробить виставу про війну.
Ярослава Свідерська та Єгор Кривицький – пара молодих акторів, які почали своє нове театральне життя в Чернівцях. Вони переїхали сюди понад рік тому і вже стали частиною Чернівецького музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської. Актори навчалися в Харкові. Там встигли зіграти лише одну виставу перед початком війни.
Музиканти Буковини
У липні Чернівецький фольклорний театр-студія "Ґердан"презентував кліп до пісні "По-за ночі". Авторкою є директорка студії Анастасія Костюк. Пісня набула широкої популярності на просторах інтернету. Крім цього театр близько місяця гастролював Канадою. Тур реалізували, щоб допомогти своїм артистам, які нині служать у складі Збройних сил України.
Нещодавно в інтернеті завірусилося відео, де легендарний Sting, виконує свою пісню під супровід бандури із чернівецьким військовим Тарасом Столяром. Тарас брав участь у боях на Київщині, Харківщині й Донеччині. Зараз він є частиною "Культурного десанту".
Цього року до культової відеогри "S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля", увійшли пісні музиканта із Чернівців Саші Буля. "Аж цілих 9 пісень. З різних альбомів. На кількох радіостанціях гри. Для мене це надзвичайна честь, адже я досі памʼятаю, як ми з кузином рубалися в першу частину до кривавих очей. Більш атмосферної гри тоді було годі шукати", - поділився музикант.
З нагоди 55-річчя хорової капели "Дзвін" відбувся звітний концерт, який став символом довгої та яскравої історії колективу. "Дзвін" – поєднання різних поколінь, адже тут є як молодь, так і літні. Щотижня в середу учасники зустрічаються і проводять репетиції. В репертуарі капели близько 70 творів.
Буковинці довели, що мистецтво під час війни не просто існує - воно творить історію.
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.
Співпраця з агенцією нерухомості допоможе уникнути ризиків та швидко знайти ідеальне житло. Звертайтеся до професіоналів, щоб перетворити пошук нерухомості на легкий і приємний процес.
Голосування чернівчан лише підкреслює позитивний імідж автосалону та доводить, що справді American Wheels виправдовує довіру та розвиває автомобільну сферу в Україні.