Кіра Мельничук – вихованка медіастудії AIDA в Чернівцях. Вона прийшла сюди на початку 2021 року. Коли дівчина навчалася у 10 класі, їй повідомили про можливість поїхати в Японію на кінофестиваль Kineko. Це найбільший дитячий кінофестиваль у Токіо, який приймає приблизно 10 тисяч дітей.
Про це йдеться в публікації "МБ", пише molbuk.ua
"Спершу з України мала їхати група людей, але врешті виявилося, що їду лише я", – каже Кіра.
На фестивалі вона представляла фільм "Зламане дитинство". Вихованці медіастудії створили його ще на початку війни. Це історії дітей і дорослих зі щоденників, що їх писали під час повномасштабного вторгнення.
Фото надала Кіра Мельничук
"Наша керівниця Інна Дмитрівна принесла книгу, у якій ми знайшли історію про те, як діти переживають війну. Звичайно, це торкається всіх. Але багато хто вважає, що діти нічого не розуміють. Ми хотіли розвінчати цей міф, тому одразу взялися реалізувати ідею. Буквально за два дні зняли фільм і за кілька днів змонтували його", – розповідає Кіра.
На показ фільму запросили українців, які переїхали під час війни до Японії. Дівчина згадує, що люди в залі плакали, казали, що це дуже чуттєво.
Давала урок японським шестикласникам"У перший день було відкриття, усі знайомилися. А вже наступного дня й далі ми щоранку дивилися фільми, обговорювали, критикували, визначали ті стрічки, які сподобалися найбільше", – згадує Кіра.
На другий день учасникам провели екскурсію визначними місцевими пам’ятками.
"Мене попросили влаштувати воркшоп для японських дітей, фактично моїх ровесників. Я навчила їх писати заявку, яку подають перед сценарієм замовнику, так звану скорочену версію, у якій треба вказувати багато деталей. Також показала, як писати сценарій", – розповідає дівчина.
Крім цього, Кіра проводила урок для японських шестикласників. Найбільше здивувала реакція підлітків на світлини з України.
"Якби мені в такому віці показали Японію, я б сказала, що вже бачила це в інтернеті. Та вони були здивовані, коли я показувала фото Чернівецької резиденції ЧНУ, київських Золотих воріт та різних історичних будівель. Це викликало шок і щире здивувалася, бо вони думали, що в нас все забудовано, як у них", – сміється Кіра.
В один із днів фестивалю організатори влаштували українську вечірку.
"Я стояла в кінотеатрі і раптом почула українську мову. Тоді аж зітхнула з полегшенням. Не думала, що так відреагую, але мені хотілося плакати. Дуже сумувала за домом", – зізнається Кіра.
Також дівчина зустрічалася із послом України в Японії Сергієм Корсунським.
"Пан посол запитав про мої плани на майбутнє. Я сказала, що хочу закінчити школу та вступити до Києва вчитися на акторку. А він поцікавився, чи розглядаю я варіант Японії. Навіть знала, що відповісти", – каже Кіра.
"Відчувала себе вдвічі старшою за ровесників" У Японії повноліття настає з 20 років. Через це дівчину не змогли поселити в готель, тому вона жила в японській сім’ї.
"Мене поселили у домі жінки, яку звуть Ріса. Вона живе із сином, якому 11. Чоловік перебував тоді у відрядженні в Польщі. Сім’я дуже гарно мене прийняла. Роль зіграло й те, що на Рісу вплинула американська культура, бо вона 10 років прожила в Штатах", – каже Кіра.
У Японії Кіра пробула була вісім днів, але загалом поїздка зайняла майже два тижні.
"Звичайно, Японія відрізняється від України. Це технічно дуже розвинена країна. Перше, що мене здивувало, – метро. У Києві кожну станцію оголошують українською, а потім англійською. Там такого немає, лише японською. Через це мені було важко. А ще там немає дерев у місті. Мабуть, через це дуже важке повітря", – пригадує Кіра.
Дівчині сподобалася поїздка, адже вона отримала багато нових вражень.
"Я легко можу уявити себе в американському суспільстві. А от в Японії, спілкуючись з ровесниками, відчувала себе вдвічі старшою. Мені не близька їхня культура, вона дуже далека від нашого менталітету, але цікаво. У будь-якому разі мені сподобалася поїздка, і я вдячна за цю можливість", – стверджує Кіра Мельничук.
У майбутньому Кіра хоче стати акторкою. Після 11 класу планує вступати до Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
23-11-2024, 15:35
0
4 071