Чернівецький міський фольклорний театр-студія "Ґердан" провів канадський тур, він тривав понад місяць.
Ідея організувати його була ще давно, проте реалізувати її вирішили на початку цього року, щоб допомогти своїм артистам, який нині служать у складі Збройних сил України, пише molbuk.ua
"Ідея організувати тур Канадою виникла давно, оскільки там у нас є багато друзів, творчих колективів, які свого часу приїздили до України. Ми мали контакти з колективами Вінніпеґу, Едмонтона та інших міст Канади. Були перші напрацювання ще до пандемії, а коли відбулося повномасштабне вторгнення, звичайно, що ніхто не повертався до цієї ідеї. Та коли наші партнери, друзі в Канаді побачили, що хлопці з нашого колективу на фронті зараз, то схотіли їм допомогти. Тож ми вирішили, що треба скористатися такою можливістю зараз – організувати тур містами Канади", – каже директорка "Ґердана" Анастасія Костюк.
Побували у 19 містах Канади
"У Канаді ми виконували повстанські, стрілецькі, козацькі пісні. Розповідали людям про те, який вплив мали історичні події, постаті на формування цих пісень. Хотіли, щоб молодь чула їх. Ми багато говорили про пісні, які вкрали російські агресори, що представляли їх як свою культурну спадщину. Розповідали, у творчості скількох композиторів класичних творів представлені українські мотиви, – розповідає Анастасія Костюк. – Ми співали ліричні пісні про любов, а на фінал жартували, бо хотілося, щоб люди з концерту йшли усміхненими й у піднесеному настрої".
Глядачами та слухачами концертів театрі-студії були як українці, так і канадці.
"На концерти приходили українці різних поколінь. Зустрічали людей, які виїхали до Канади після початку війни. У цих українців ще свіжі рани, переважна більшість із них хоче додому. Нас дуже гарно зустріли. Українці приводили своїх друзів-канадців, які не розуміли жодного слова, але вони підходили й підбирали гарні слова", – каже Анастасія Костюк.
Колектив "Ґердана" долучився до мітингу в Торонто в день другої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
"Нас запросили на мітинг, де ми мали заспівати стрілецьку пісню. Дорогою в Торонто ми зустрічали багато українців. У метро бачили багато українських прапорів", – ділиться директорка "Ґердана".
"Хлопці з фронту нам дякували"
Під час заходів колектив театральної студії "Ґердан" розповідав гостям про артистів, які після 24 лютого 2024 року добровільно пішли захищати рідну державу.
"Метою нашого туру було не тільки показати культуру України, а й розповісти про те, як історичні події впливають на українців, як українці увічнюють усе це в піснях, – розповідає Анастасія Костюк. – Ми говорили про наших артистів на фронті, розповідали, що це не професійні військові: хтось до війни був актором, хтось столяром, медиком, а хтось батьком, який декілька місяців тому побачив новонародженого сина. Люди дивувалися, коли чули, що воювати йшли не професійні військові. Думаю, нам вдалося донести, чому ми повинні сьогодні триматися та допомагати військовим".
Артисти театру-студії, які зараз перебувають на фронті, підтримали свій колектив.
"Ми вагалися, чи варто летіти в Канаду, бо ідея зробити такий тур була спільною разом із хлопцями, які нині на службі. Проте вони самі ж наполягали, щоб ми скористалися такою можливістю. Казали, що від того, що ми залишимося тут, в Україні, користі більше не буде. Вони справді дякували нам за цю допомогу", – ділиться директорка "Ґердана".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
6-04-2024, 11:18
0
2 589