Учора, 3 жовтня, у Чернівецькому обласному художньому музеї відкрили виставку картин "Подвоєна реальність".
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua.
Представили твори подружжя митців – Тамари Покотило та Івана Малованюка. Роботи зібрані з музейних фондів та приватних колекцій.
Зокрема, відвідувачі могли побачити близько 30 творів Івана Лазаровича та 10 дебютних робіт Тамари Володимирівни. Родзинкою заходу стала художня інсталяція "Подвоєна реальність".
"Це про них двох. Ще за життя Тамара розповідала, якою бачить цю інсталяцію. Обов’язково мали бути дзеркало та чорний купол. Також жіночий черевик, вона ж його і розписала. А ще - чоловічий. Художниця хотіла, щоби це був кирзовий черевик, але ми його не знайшли. Зв’язані шнурівки символізують подружжя. Чорний куб – потойбічне життя. А ще їх об’єднує мистецтво, і ось ці пензлики про це нагадують. Ми бачимо краватку та хустинку, розписані Тамарою. Подвоєна реальність у дзеркалі: тут реальний твір, а там - його відображення", – пояснює кураторка виставки Лариса Курущак.
Іван і Тамара разом навчалися у Львівській академії. Одружившись, переїхали до Чернівців. Хоч мисткиня - родом з Полтавщини, все ж вважала себе буковинкою. Іван Малованюк - родом із села Бобівці Сторожинецького району.
Тамара Покотило наголошувала, що найцінніші роботи мають бути поруч із цією інсталяцією.
"Буковинське народне ткацтво - це в основному ткані вироби на чорному тлі. У представлених вишивках це відображається. Можна вкласти й такий зміст: Буковина – квіти на чорному фоні, які її, полтавську дівчину, прийняли як рідну", – розповідає пані Лариса.
"Подвоєна реальність" – єдиний твір такого роду у творчому доробку Тамари. Зреалізований був уже після її смерті на ювілейній виставці.
Іван Малованюк навчався на відділі художньої кераміки. Саме тому свій шлях починав із монументального мистецтва. У музеї представлені керамічні пластини та ваза його авторства.
Серед картин пана Івана є робота, присвячена пам’яті художниці Алли Горської.
На відкритті були присутні родичі митця.
Відвідувачка виставки, чернівчанка Віра Китайгородська, каже:
"Я добре знаю творчість Тамари Покотило, тому що ми тривалий час товаришували. Вона входила до організаційного комітету з премії Ольги Кобилянської та була однією із перших її лауреаток. Але тут абсолютно нові роботи, які справили на мене неймовірне враження. Це мистецькі шедеври. Тому з великою приємністю сьогодні тут перебуваю і рада, що її праця жива і є кому до неї доторкнутися".
Виставка триватиме до 20 жовтня.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
4-10-2024, 18:26
0
2 387