![Сотні предметів кам'яного віку, знайдених під час розкопок в Іраку, приголомшили археологів](/uploads/posts/2025-02/arheolog_1200x0_105.webp)
Під час пілотних розкопок в іракській пустелі було виявлено понад 850 артефактів кам'яного віку віком до 1,5 мільйонів років, що проливає нове світло на еволюцію людини на Аравійському півострові.
Як пише УНІАН з посиланням на Interesting Engineering, міжнародна група дослідників вирушила в іракську пустелю в листопаді та грудні, щоб вивчити археологічний потенціал цього району.
Зосередившись на районі, де в плейстоцені колись розташовувалося велике озеро, вони виявили багатий матеріал з палеоліту, від ручних сокир віком більше мільйона років до леваллуазських відщепів віком близько 300 000-50 000 років.
Повернувшись зі справжньою знахідкою з нашого доісторичного минулого, археологи розширять своє дослідження, щоб проаналізувати артефакти й отримати глибше уявлення про наших найдавніших предків на Аравійському півострові.
Зазначається, що попередження про безпеку затримало їхню попередню роботу на рік, але в листопаді та грудні вони нарешті змогли заглибитися в геоморфологічну історію іракської пустелі. Вони прагнули оцінити, чи можуть якісь останки стародавнього і середнього палеоліту бути приховані під піском.
Науковці виявили сім палеолітичних пам'яток, у яких зберігалося 850 скарбів, датованих понад мільйон років тому, тому "польові роботи були дуже успішними". Дослідниця Елла Егбертс додала:
"Одна ділянка була обрана для систематичного обстеження, щоб визначити просторовий розподіл палеолітичного матеріалу і провести попередній технологічний і типологічний аналіз".
Дослідники підозрюють, що, оскільки вони провели тільки пілотний проєкт, інші ще не досліджені місця принесуть таку саму щедрість, "безсумнівно".
Але те, що їм уже вдалося зібрати, хоч і невелике, але величезне: свідоцтва раннього землекористування людини. Після такого успішного пробного запуску вони планують розширити свої дослідження і продовжити розкопки неймовірно давнього минулого іракської пустелі.
"Потім ми хочемо інтегрувати нові ідеї, які ми приносимо з Іраку, у ширше розуміння еволюції та поведінки людини на Аравійському півострові", - зазначили дослідники. Егбертс зазначила:
"Іракська державна рада зі старожитностей і спадщини цінує нашу роботу і закликає нас продовжувати. Наступним кроком буде отримання фінансування, за допомогою якого я, сподіваюся, зможу реконструювати зміни довкілля плейстоцену та ранню присутність і поведінку людини в Західній пустелі".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram