У еру силікону та пластику дерев’яні ложки можуть здатися старомодними, але ці базові інструменти залишаються основними на кухні, і їх досі шанують шеф-кухарі. Розглянемо, чому дерев’яні ложки такі популярні, і поговоримо про занепокоєння щодо безпеки використання дерев’яного посуду для приготування їжі, пише NV.
Навіщо використовувати дерев’яні ложки?
Вони зручні в руці, інтуїтивно зрозумілі у використанні та створюють єдиний набір. Вони також міцні, але не дряпають посуд. І вони є екологічно чистими, особливо якщо їх виробляє така компанія, яка прагне підтримувати свої ланцюжки постачання і партнерства якомога локальнішими.
Дерево чудово використовувати та тримати. Воно краще зливається з вашою рукою та може бути зручнішим, що є ключовим при постійному помішуванні страви, як-от ризото, протягом тривалого періоду.
Чи безпечні дерев’яні ложки?
Коротка відповідь: так. З мікробної думки, якщо ми дивимося на ризик, у нас немає жодного прикладу дерев’яного посуду чи обробних дощок, які призводять до захворювань харчового походження. Порівняно з пластиком, металом або силіконом немає жодного матеріалу, який був би безпечнішим за інші; усі вони мають нюанси.
Пористі та антимікробні
Те, що багато хто вважає недоліком дерев’яного посуду — його пористість — насправді може зіграти на користь, коли йдеться про безпечність харчових продуктів. Капілярна дія відбувається в деревині, тобто вода та/або бактерії на зовнішній стороні дерев’яної поверхні по суті дифундують у деревину, "заглушаючи" поверхневі бактерії та не створюючи їм сприятливого середовища для росту. Крім того, деревина має антимікробні властивості, оскільки протягом еволюції рослинам доводилося розвивати природні захисні механізми, щоб утримувати бактерії та паразитів. Ці властивості зберігаються незалежно від того, в якому фізичному стані була перетворена деревина (чи то ложка, чи то обробна дошка).
Що не можна робити з дерев’яними ложками
Основна проблема безпечності дерев’яного посуду полягає в тому, що він неправильно висушується. Після миття його потрібно ретельно просушити в просторі з достатньою кількістю повітря; це має зайняти щонайменше 24 години (залежить від температури та вологості). Якщо посуд не повністю висох, він не мав можливості "задушити бактерії" та дозволити своїм антимікробним властивостям діяти. Краще використовувати решітку для сушіння таких предметів, як дошки (переконайтеся, що вони не накладені одна на одну), а для таких предметів, як ложки, які можуть стояти вертикально в тримачі для посуду, переконайтеся, що частина ложки спрямована догори лицьовою стороною вниз, максимізуючи повітряний потік і дозволяючи гравітації втягувати вологу вниз до ручки, коли вона висихає.
Прощайтеся зі старим
Коли варто замінити дерев’яний посуд? Все зводиться до того, щоб переконатися, що він у тій самій формі, в якій ви очікуєте. Якщо ви помітили, що ваша ложка починає розколюватися або їй важко висихати, або на вашій дошці є канавки, яких раніше не було, пора подумати про її заміну
Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram