Іван Осипов волонтерить із перших днів війни. Він проживає в Сторожинці. До 2022 року був підприємцем, завдяки чому має змогу допомагати фронту. Зараз організовує збори й доставляє на передову допомогу.
Про це йдеться в публікації "МБ".
Перша поїздка була до Києва, остання – у Покровськ. Про неї Іван розповідає: "Везли допомогу на Харківський і Донецький напрямки. Виїхали за Лиман. Далі – Покровськ і під Курахово з об’їздом, бо напряму їхати вже неможливо".
Виїзди тривають по чотири доби і відбуваються раз на місяць. "Хлопці, які там, – усі наші. Найстрашніше, що доводиться чути, – телефонні дзвінки, на які вже ніхто ніколи не відповість. Часто люди в тилу говорять про втому від війни. А уявіть стан хлопців, які на межі виснаження. Те, що тут називають "втомою", – це байдужість, привід себе пожаліти", – розповідає він.
Іван Осипов разом із командою були першими волонтерами з 2014 року, які заїхали на лінію оборони біля Гірського та Золотого на Донеччині.
"Хлопці здивувалися, як ми доїхали. Дорогу обстрілювали однокасетними градами. Врятувала нас лише швидкість.
Запам’яталося здивування військових, коли ми везли допомогу на Донецький напрямок 80 бригаді. Хлопці тримали кругову оборону з одною ділянкою виходу в Лисичанську. А ми хотіли туди доїхати, бо дізналися, що потрібна допомога. Тоді ще потрапили в село, де проживала лише одна жінка, їй було за 90", – згадує.
Багато захисників ніяково сприймають допомогу, прикриваючись фразою: "Ми на роботі". Дивлячись на них, я кажу, що робота – це працювати десь на автозаправці, а тут ви Батьківщину захищаєте. Завдання кожного цивільного – допомагати фронту".
"Коли в мене запитують, що можна передати хлопцям на фронт, кажу, щоб наварили холодцю. Дивуються. Це проста домашня страва, якої вони там точно не скушують. Проте досі ніхто так і не зварив", – розповідає Іван Осипов.
Як допомогти
"Якщо раніше ми збирали 10 тисяч гривень і раділи цьому, то зараз це набагато більші суми. Тому їх важче зібрати. Це пов’язано з тим, що армія одягнена й сита, а головна потреба – озброєння", – говорить волонтер.
Зараз найбільше запитів надходить на РЕБи.
"РЕБи – це врятовані життя й майно. Чим більше їх буде у хлопців, тим менше запитів буде на авто. Нещодавно надійшов запит: необхідно закупити РЕБи на БТР. Один коштує близько 200 тисяч гривень", – пояснює Іван Осипов.
Якщо бажаєте долучитися до збору, то у фейсбуці є група "Сторожинецький волонтер". Там Іван Осипов регулярно публікує збори та усі звіти.
4149499800510107 – волонтерська картка
UA183052990262086400934615669 – волонтерський рахунок
5168752107430590 – волонтерський конверт
Фото надав Іван Осипов
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram