Буковинців, які не подають вчасно декларації про доходи, часто виявляють за допомогою скарг щодо несплати податків. Такі скарги надходять до Державної податкової служби. І такі випадки не є поодинокими.
Про це на пресконференції розповів заступник начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Микола Загарюк.
З 1 січня по 1 травня триває деклараційна кампанія подання декларацій про доходи. Декларацію повинні подати громадяни, які отримували доходи, що не оподатковувалися під час їх виплати. Проте не всі дотримуються цієї норми.
Найчастіше декларують доходи від здавання в оренду майна, продажу нерухомості, інвестиційного прибутку. Водночас нерідко не повідомляють про додатковий заробіток ті, хто здають в оренду квартиру, працюють репетиторами, ведучими святкових заходів, операторами тощо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці повинні повідомити про доходи: податківці Буковини пояснили, кому потрібно подавати декларації
"Бували випадки, коли ми отримували скарги від орендарів із проханням перевірити власника на сплату податків. Також можуть звертатися сусіди, якщо поруч є виробництво. Таку інформацію ми обов’язково перевіряємо", — каже Микола Загарюк.
Декларанту пропонують добровільно подати декларацію. Це дозволено робити до 31 грудня поточного року.
За неподання декларації передбачений штраф у розмірі 1020 гривень. Крім того, якщо сума податків сплачена невчасно, вживаються заходи фіскального провадження та нараховуються штрафні санкції.
"Якщо за послуги розраховуються безготівково, ми це бачимо. А ось якщо дають готівку, тоді немає можливості це виявити. У таких випадках вживаються фіскальні заходи. Ми реагуємо на скарги від людей. Є багато свідомих громадян, які повідомляють про те, що ймовірний декларант може не сплачувати податки. Ми ці скарги вивчаємо. Реагуємо навіть на анонімні повідомлення, але відповіді на них не надаємо. Скаржник, який надає інформацію, також захищений. Ми не маємо права розголошувати жодної інформації про нього. Я вважаю, що люди правильно роблять, повідомляючи таку інформацію. І ми доводимо громадянам, що краще сплатити податки", — зазначає Микола Загарюк.
Податківці кажуть, що за минулий рік отримали понад сотню подібних звернень. У 90% такі скарги знаходять підтвердження.
Податківці також самостійно перевіряють тих, хто отримує додаткові доходи і добровільно не подає декларації.
"Перевіряємо інформацію через інтернет. Наприклад, репетитори рекламують свої послуги в інтернеті. Податківець моніторить інтернет-ресурс, робить замовлення, а після цього ідентифікує особу. Якщо особа не зареєстрована, складаємо адмінпротокол і направляємо справу до суду, зазначаючи, що особа здійснює діяльність без державної реєстрації. За таким самим принципом перевіряємо інтернет-торгівлю. Також проводимо моніторинг інформації про працевлаштування із зазначеними зарплатами", — пояснив Микола Загарюк.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram