У багатьох звичайних домівках (не йдеться про оселі художників, мистецтвознавців, колекціонерів) знаходять своє місце твори образотворчого мистецтва. Іноді нам хтось їх дарує, щось дістається у спадок. Але чимало людей хочуть і самі придбати витвір сучасного художника. Ось тільки як зробити правильний вибір, коли ви не розумієтеся на мистецьких тонкощах?
Продавець художнього салону Фонду культури Людмила Богдан каже, що завжди радить клієнтам не поспішати з покупкою, якщо вони мають зовсім мало грошей, тому що хороша робота не може бути дешевою.
– Не варто купувати дурничку за десять гривень, краще відкласти гроші, а потім купити справжній мистецький твір, – каже пані Людмила.
До речі, вона сама – художниця, пише незвичайні акварельні натюрморти. Але робота в салоні для неї – також творчість, і вона охоче ділиться деякими таємницями "мистецтва продавати мистецтво".
- Не дивуйтеся, якщо ви не одразу побачили справжній шедевр, що запав у душу. Продавці іноді навмисне "ховають" найкращі речі, щоби потім несподівано показати і вразити покупця, зачарувати його.
- Найгірше, що ви можете зробити, обираючи картину, – це керуватися кольором стін чи меблевої оббивки. Хороша картина "впишеться" в кожен інтер’єр. Водночас те, що пасуватиме лише до кольорової гами кімнати, втратить актуальність після чергового ремонту.
- Не зважайте занадто на рамки, матеріали, оформлення роботи – його можна поміняти за бажання або з часом. Якщо ж ви придбаєте картину лише через гарну рамку, то дуже швидко вона перестане вам подобатися.
- Хороша мистецька робота подобається щоразу більше, відкривається вам щоразу по-новому. Тому краще придивлятися до речі, яка сподобалася, навідатися до неї кілька разів.
- Звертайте увагу на те, що подобається двом, а не двадцятьом. Так виховаєте в собі індивідуальний смак.
- Спілкуйтеся якнайбільше з художниками, мистецтвознавцями. Але не для того, щоб сліпо йти за їхніми порадами, а щоби вчитися.
- Дослухайтеся до своєї інтуїції.
19-03-2005, 19:47
0
1 695