У Держспецзв’язку попередили про небезпеку, що можуть нести скорочені посилання

Новини України
835
0

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України попередила, що шахраї використовують скорочені посилання, щоб приховати шкідливі вебсайти або фішингові сторінки.

Про це у Телеграмі повідомляє Держспецзв’язку.



У організації нагадують, що варто завжди перевіряти посилання перед тим, як натискати на нього, адже зловмисники легко можуть приховати шкідливі вебсайти або фішингові сторінки під короткими URL-адресами, використовуючи такі популярні сервіси, як: "Bitly" або "Cuttly".

Щоб перевірити скорочене посилання, потрібно дізнатися повну адресу ресурсу. Це можна зробити за допомогою сервісу “Unshorten.it”, вставивши скорочене посилання у відповідне поле на вебсайті.

У Держспецзв’язку радять переконатися, що домен виглядає надійно.

“Шукайте такі відомі домени, як: bit.ly, goo.gl або ow.ly. Уникайте підозрілих доменів з орфографічними помилками або випадковими символами”, - зауважили у організації.

Також варто перевірити репутацію ресурсу, на який можна перейти за посиланням, виконавши пошук в Google за повним посиланням. Також можна пошукати відгуки користувачів або попередження про шкідливі програми.

Можна також перевірити вебсайт за допомогою інструменту онлайн-перевірки безпеки, наприклад, “VirusTotal”.

Якщо ви встановите розширення браузера, яке сканує скорочені посилання на надійність, наприклад, urlscan.io, воно може попередити вас, перш ніж ви перейдете за підозрілим посиланням.

Не переходьте за скороченими посиланнями з невідомих джерел, наприклад, електронних листів, повідомлень у соціальних мережах або підозрілих вебсайтів.

Також будьте пильними, якщо щось здається занадто хорошим, щоб бути правдою. Уникайте скорочених посилань, які пропонують безкоштовні подарунки або інші привабливі можливості.

Ресурси https://nadiyno.org/short-link/, https://indevlab.com/uk/blog-ua/yak-rozpiznati-nebezpechni-posilannya/ , https://hyperhost.ua/info/uk/yak-pereviriti-bezpeku-posilannya-na-sait допоможуть вам перевірити скорочене посилання на надійність.

Краще бути обережним та не ризикувати заразити комп'ютер шкідливими програмами, адже внаслідок цього можна втратити важливі дані.

“Уважно перевіряйте скорочені посилання, особливо якщо вони надійшли з незнайомих або підозрілих джерел”, - зауважили у Держспецзв’язку.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

17:59
Вивчають перспективи спільних бізнес-проєктів: Буковину відвідали підприємці з Китаю
17:39
30 найкращих продуктів для спалювання жиру
17:19
Немає підстав: у Чернівецькій міськраді пояснили, чому школи не переводять на дистанційку
17:00
Розгорнуть великий стяг України: у Чернівцях відбудуться заходи до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні
16:42
На Буковині попрощалися із капітаном Степаном Зварком
16:20
Вкрав державний прапор з будинку у Чернівцях: поліція розшукала винуватця
15:58
“Справу затягують на роки”: розгляд резонансної справи зі гуманітарними швидкими триває
15:40
Буковинці заборгували за техобслуговування газових мереж півтора мільйона гривень
15:30
Диміла буржуйка: у Чернівцях два екіпажі рятувальників перевірили виклик про пожежу в костелі
15:21
Головна санітарна лікарка Буковини пояснила, чи можуть усі школи перейти на дистанційку
ексклюзив
15:00
"Фронт усе ближче": відомий режисер і воїн із Чернівців закликав вступати до війська
14:50
У Чернівцях собака щодня чекає біля під'їзду господаря, який пішов у ЗСУ
14:36
Два популярні овочі, які стають отрутою під час смаження
14:26
На Буковині авто збило на смерть 88-річного пішохода: судитимуть водія
14:04
На Буковині прощаються із солдатом Дмитром Дробницею - фото
13:48
Медик із Чернівців розповів, чим корисний вітамін С і як визначити його дефіцит
13:31
Названа популярна риба, вживання якої небезпечне для здоров’я
13:24
Ви з роду поляків, румунів чи угорців, якщо у вас таке прізвище: перелік
13:15
Аварійний витік у Чернівцях: низка вулиць - без води
12:56
Буковинець грозився підірвати власну хату: сказав поліції, що заклав вибухівку
12:35
У селі на Буковині горіла хата, у ній виявили тіло власника - фото
12:16
ДТП у Чернівцях: зіткнулися два авто, рух транспорту ускладнений
11:59
В Україні зафіксовано рекордну кількість повідомлень про підозрілі фінансові операції
11:49
Дієтолог розповіла, кому потрібно їсти манго
11:40
Росіяни атакували енергетичний об'єкт ДТЕК в одній з областей: деталі
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм