“Справу затягують на роки”: розгляд резонансної справи зі гуманітарними швидкими триває

Новини Чернівців / Розслідування "МБ"
1 654
0
“Справу затягують на роки”: розгляд резонансної справи зі гуманітарними швидкими триває


Розгляд резонансної справи щодо гуманітарних автомобілів швидкої допомоги навмисне затягують, це стверджують обвинувачені.
Розгляд справи щодо можливого привласнення подарованих італійцями автомобілів швидкої допомоги, які передали як гуманітарну допомогу, триває майже два роки. Перше засідання в Першотравневому райсуді Чернівецької області відбулося ще у червні 2023-го. Зараз триває розгляд восьмого тому справи з 12-ти. Відбулося вже майже 20 судових засідань. Але поки до завершення не йде, пише molbuk.ua.



Чергове засідання у цій справі відбулося 18 лютого у Першотравневому суді у Чернівцях. Перед засіданням нам вдалося поспілкуватися з обвинуваченими. Вони запевняють: справу навмисне затягують, бо перспектив щось довести у сторони обвинувачення мало.

“Уже зрозуміло, що справу затягують на роки”, - зазначив Сергій Бродовський. Мовляв, головним для ініціаторів цієї справи було наробити шуму про сенсаційне викриття. Зараз же намагаються усіляко затягнути засідання, щоб через роки ніхто й не згадав про це провадження.

На засіданні цього вівторка, 18 лютого, суд розглянув чергових кілька сотень сторінок справи. Прокурор детально зачитувала кожен документ із вказівкою дати, аркуша справи тощо: клопотання слідчих про дозволи на обшук, ухвали суду про надання дозволів на ці обшуки, протоколи обшуків, акти технічного стану автомобілів згаданого гуманітарного вантажу, записи у вилучених під час обшуків блокнотах обвинувачених, постанови слідчих про визнання того чи іншого документа речовим доказом, журнали реєстрації шляхових листів обласної клінічної лікарні, відомості про видачу дизельного палива для автомобілів лікарні, договори на закупівлю палива, запити на заправку автомобілів лікарні і відповідні документи про видачу дизельного палива з квитанціями із заправки, клопотання військових частин на передачу їм автомобілів екстреної медичної допомоги і відповідні акти передачі тощо..

Коли в залі суду увімкнули відеозапис про обшук автомобіля швидкої медичної допомоги, одна з адвокаток підозрюваних запропонувала не витрачати часу на перегляд цього відеоролика, бо він міститься у матеріалах справи і в усіх була можливість його переглянути. Водночас прокурор у відповідь зауважила, що важливо врахувати згадані у ролику висновки експертизи по вартості даного авто і вартості встановленого у ньому обладнання, бо від цього залежать дані обвинувачення.

Подібними були й аргументи щодо необхідності розглядати кожен документ про заправку автомобіля швидкої допомоги, який нібито використовувався не за призначенням. Мовляв, це стосується перевезення одним із обвинувачених у справі хворого, який на той час не був пацієнтом Чернівецької обласної лікарні. Тому витрати на дизельне пальне можуть розглядатися як розтрата майна згаданої лікарні.
Під час засідання також неодноразово підкреслювалося прокурором, що військові частини зверталися з клопотаннями про передачу їм автомобілів екстреної медичної допомоги саме до Чернівецької обласної військової адміністрації (відповідні клопотання долучені до справи). Це, мовляв, свідчить про те, що отримувачем і розпорядником гуманітарних автомобілів була саме ОВА. Натомість більшість згаданих у справі актів про передачу, подарованих Італією швидких допомог, підписані колишнім генеральним директором Чернівецької обласної лікарні. Це, як зазначила прокурор, свідчить, що саме він фактично розпоряджався автомобілями, а не Чернівецька обласна військова адміністрація.

Здавалося б, нічого уже не зміниш: більшість швидких зрештою таки передані на фронт, деякі побували під обстрілами і встигли вийти з ладу, а сотні годин судових засідань крадуть час не лише в обвинувачених, а й у багатьох “бюджетників”. Принаймні тому, що оплачуємо роботу суду ми усі як платники податків з власних кишень. Так само, як і інші витрати на цю справу. Наприклад, як зазначалося під час останнього засідання, лише судові витрати на експертизу вилученої під час обшуку вдома у колишнього директора обласної клінічної лікарні комп’ютерної техніки вартували бюджету понад 11 тисяч гривень. При цьому жодної доказової бази така експертиза для судового засідання не дала.

Цікаво було б підрахувати: скільки зрештою коштуватиме платникам податків увесь розгляд цієї справи, враховуючи оплату праці залучених під час кількох років суддів, прокурорів, слідчих, секретарів та інших працівників? І скільки автомобілів швидкої допомоги та інших необхідних для фронту речей можна було б придбати за ці гроші?

Два роки тому 23 авто швидкої допомоги перетнули українсько-румунський кордон у Порубному. Уряд Італії передав їх Чернівецькій ОВА як гуманітарну допомогу. Тоді така допомога була вкрай необхідна. Але замість того, щоб вирушити на фронт, п’ять швидких допомог були зареєстровані за благодійним фондом “Невідкладна хірургічна допомога Буковини” і використовувалися впродовж місяця для отримання прибутку.

А ось про долю інших 18 автомобілів ніхто не знав. “МБ” довелося надіслати десятки інформаційних запитів до державних структур, доки отримали інформацію про те, у які військові частини їх направили.



“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Amediastiftelsen в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.”


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

08:15
Сьогодні на Буковині попрощаються з двома відважними воїнами
08:00
Яке сьогодні, 21 лютого, свято: що не можна робити та народні прикмети
07:45
Прощання з Героєм та карантин на Буковині: головні новини минулої доби
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 21 лютого не буде світла
07:15
Продукт для ідеального сніданку. Як правильно зберігати цілі та нарізані авокадо
07:00
Погода на Буковині 21 лютого
02:00
Підживіть розсаду йодом: маленька хитрість, яка пришвидшує ріст
01:45
Важливий нюанс: навіщо замочувати волоські горіхи і чи дійсно це необхідно робити
01:30
Ця маска для обличчя покращує стан шкіри та бореться з висипаннями
01:15
Чай як альтернатива каві: міф чи реальний спосіб залишатися бадьорим
01:00
Побутові прилади, які потрібно вимикати з розетки на ніч: помітно зекономите
00:45
Для імунітету та стрункої фігури: сім причин їсти більше цвітної капусти
00:30
Обріжте ці дерева ще у лютому: вони вразять цвітінням і врожаєм
00:15
Шкода чи користь: чи варто пити каву еспресо та коли це правильно робити
20 лютого, 2025
23:45
Гороскоп на 21 лютого: Терезам - справедливість, Водоліям - нові горизонти
23:15
Сніданок довголіття: 100-річна жінка розповіла, що їсть кожного ранку
22:57
Є два інструменти: Подоляк пояснив, як Україна може досягти миру на власних умовах
22:30
Білий дім заперечує, що Трамп може піддаватися маніпуляціям Путіна
22:18
15 найгірших продуктів для сніданку, які підвищують рівень цукру в крові
22:00
Три знаки Зодіаку ризикують втратити гроші вже найближчими днями
21:36
В Міноборони пояснили, що робити, якщо ВЛК чи ТЦК не приймають направлення в "Резерв+"
21:18
До використання у Силах оборони допустили гексодрон-логіст «Тесля»
21:00
Це прізвище є найпопулярнішим в Україні, Швейцарії та Німеччині: перевірте своє
21:00
Це прізвище є найпопулярнішим в Україні, Швейцарії та Німеччині: перевірте своє
20:40
Росіяни готуються до наступу в Запорізькій області: що розповіли в ОВА
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм