RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |



Два роки тому 23 авто швидкої допомоги перетнули українсько-румунський кордон у Порубному. Уряд Італії передав їх Чернівецькій ОВА як гуманітарну допомогу. Тоді така допомога була вкрай необхідна. Але замість того, щоб вирушити на фронт, п’ять швидких допомог були зареєстровані за благодійним фондом “Невідкладна хірургічна допомога Буковини” і використовувалися впродовж місяця для отримання прибутку.

Правоохоронці це виявили і відкрили кримінальну справу. Рік тривало розслідування і майже рік тривають судові засідання, але вирок досі не винесли.

Ми спробували дізнатися про долю 23 швидких допомог і чи вдалося їх все-таки відправити на фронт. Але ситуація виявилася дуже заплутаною. Нині триває суд за статтею про привласнення, розтрату майна над трьома колишніми посадовцями, причетними до отримання швидких.

Італійським платникам податків 23 швидкі коштували не один мільйон євро.  І на фронті, і в тилу є значна потреба в таких сучасних автомобілях. Аби з’ясувати, що сталося з цінною гуманітарною допомогою, наша редакція надіслала більше десятка запитів і вислухала причетних до цієї справи.

Відомо, що п’ять автомобілів швидкої допомоги, які були зареєстровані на благодійний фонд, відправили до військових частин. Але за призначенням їх не використовували, а лише зберігали як речовий доказ у кримінальному провадженні. А ось де решта 18 машин і чи використовуються вони за призначенням — невідомо.

Насамперед звернулися до Чернівецької ОВА як отримувачів швидких допомог. Виявилося, що до Чернівецької ОВА вони не дійшли.

 "Фактично до обласної військової адміністрації ці транспортні засоби не надходили і не обліковувалися, хоча в митній декларації їх отримувачем вказана ОВА. У нас є інформація тільки по п'яти автомобілях, які фігурують у даних кримінального провадження", - повідомила перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк.

У справі фігурує ексдиректор Чернівецької обласної лікарні. Тож про долю швидких допомог спробували дізнатися у нинішніх керівників лікарні. Але і вони про швидкі допомоги нічого не знають.

"Зазначенi транспортні засоби не передавалися i не знаходилися на балансi ОКНП "Чернiвецька обласна клiнiчна лікарня", тому надати запитувану інформацію немає можливості” - відповів на запит Дмитро Домбровський, директор Чернівецької обласної лікарні.

Тож і виходить, що 23 швидкі медичні допомоги ніде не фіксувалися і, фактично, відповідальних за них немає.

Наступний запит був надісланий до Чернівецького обласного ТЦК та СП, щоб зрештою з’ясувати, чи відправляли швидкі допомоги у військові частини. Але тут повідомили, що це інформація з обмеженим доступом та не підлягає розголошенню. У приватній розмові представник ТЦК пояснив, що у той період на фронт відправлялося дуже багато машин. А відстежити їх можна лише за VIN-кодами машин - і якщо їх надамо, то перевірять, чи потрапили вони у військові частини.

Цю інформацію вирішили з’ясувати у Чернівецької митниці, адже саме тут оформляли митні декларації на гуманітарну допомогу. Спочатку запит “МБ” розглядали 20 днів, а потім повідомили, що у митниці відсутні правові підстави для надання запитуваної інформації.

“Інформація щодо підприємств, громадян, а також товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, вноситься до інформаційних баз даних і використовується з урахуванням обмежень”, - підсумували у Чернівецькій митниці.

“МБ” звернувся повторно до Чернівецької митниці із запитом, аргументуючи це тим, що швидкі допомоги, які отримали як гуманітарну допомогу, не є транспортними засобами комерційного призначення. Але Чернівецька митниця знову відмовила у наданні інформації. Тож коло замкнулося. Але “МБ” продовжить з’ясовувати, чи потрапили швидкі допомоги на фронт, де вони справді необхідні.

Запрошуємо ділитися інформацією та думками в коментарях під цим постом, листах на редакційну пошту mail_mb@molbuk.cv.ua чи за тел. (050) 374-79-39.[/i]

Відділ журналістських розслідувань “МБ”
13-03-2024, 22:14
Коментарів 0 Переглядів 7 412

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Можна побачити роботи Тараса Полатайка, Станіслава Туріни, Віолетти Олійник та інших


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.