Волонтери з Чернівців у кінці 2023 року вирішили спробувати збирати FPV-дрони. Нині за день можуть створити десятки "пташок".
Про це йдеться у матеріалі molbuk.ua
Організація під назвою Strong boys наразі налічує шість осіб, проте до волонтерства залучені також їхні рідні й близькі.
"У нашому колективі переважно інженери, тому ми почали думати, як ефективно й більше допомогти армії. Маємо багато знайомих і друзів, які перебувають на фронті. Від них дізналися, що дрони дуже дієві, вони допомагають тримати оборону, ворог не може вільно наступати, і це рятує життя наших хлопців", – ділиться волонтер Сергій СТОЛЯР.
"Ми друкуємо деталі для дронів самостійно, тому не залежимо від імпорту з Китаю. Адже вироби ці спеціалізовані, деякі з них нереально купити. Нам надходять запити від військових чи бригад, їм потрібні запчастини чи дрони ще на вчора, як кажуть. Тому ми швиденько друкуємо й збираємо те, що потрібно, а потім відправляємо в зону бойових дій", – каже Сергій.
Пластик для 3D-друку замовляють у вітчизняного виробника.
"Ми навіть відправляємо назад котушки, запчастини чи залишки, щоб їх переплавили знову. Через це ціну нам трохи знижують. Можна сказати, що відходів у нас майже немає. А якщо потрібні якісь інші деталі, то шукаємо та замовляємо в інтернеті на сайтах", – розповідає волонтер.
"Один дрон коштує 16-19 тисяч"
Strong boys спеціалізуються зараз на виробництві FPV-дронів, оскільки вони є ефективними.
"На фронті застосовуються не тільки дрони-камікадзе, а й Mavic і багато інших. Для них ми також виготовляємо запчастини. Однак якщо FPV коштує від 16 до 19 тисяч гривень, то Mavic у середньому 120 тисяч. Камікадзе здебільшого використовують для того, щоб уразити безпосередньо саму ціль. Тому вони майже не повертаються", – говорить Сергій Столяр.
Зібрати FPV-дрон можна за три години.
"Спочатку треба закупити компоненти. Далі дізнаємося, який саме потрібен дрон та яку функцію він має виконувати. Наприклад, потрібен до нього скид чи вже військові самостійно причіпляють вибухівку. Після цього друкуємо запчастини, паралельно збираємо раму, згодом спаюємо необхідне. Акумулятори також самі виготовляємо. Коли вже все готово, тестуємо дрони й передаємо їх на фронт", – розповідає Сергій.
"На один дрон треба витратити три години, але це без акумулятора, бо робити його довше. Також нам дуже важливо, щоб військові були впевнені, що "пташка" долетить до місця призначення. Ми кожну батарейку, детальку ретельно перевіряємо, щоб все було справне. На це витрачаємо десь годин 18-20. Наш штат – шість людей, але нам також допомагають друзі, колеги й знайомі. Можемо попросити небайдужих, щоб нам допомогли", – каже Сергій Столяр.
"Найважче зібрати всі складники"
"Найскладніше – зібрати все разом, оскільки ми не маємо змоги замовити все в одного постачальника, це нереально. Тож треба докладати багато зусиль для цього. До того ж ми тримаємо високий рівень виробництва, адже кожен дрон перевіряємо на якість, запускаємо його на хвилин 20-30", – ділиться волонтер.
Навчилися Strong boys виготовляти "пташки" за допомогою інтернету.
"В інтернеті передивилися багато роликів, всі кажуть, це просто. Але багато хто з нас навіть не вмів користуватися паяльником. Коли все ж вдалося зібрати першу "пташку", емоції просто зашкалювали. Ми знали, що тепер справді можемо допомогти нашій армії. А коли отримуємо відео з фронту й бачимо, як наші дрони працюють, це дуже мотивує", – говорить Сергій Столяр.
"Якщо хтось принесе дрон чи захоче навчитися його збирати, то ми максимально допоможемо. Адже зараз найголовніше – перемогти у війні. Тому хочемо залучити багато людей до цього процесу. Хтось може допомагати також фінансово чи віддати якісь матеріали. Є також випадки, коли в нас купують дрони й складають їх вдома.Також дякуємо людям, які донатять та компанії Ambulance-Express - реанімаційні транспортування хворих", – зазначає волонтер.
Співпраця з агенцією нерухомості допоможе уникнути ризиків та швидко знайти ідеальне житло. Звертайтеся до професіоналів, щоб перетворити пошук нерухомості на легкий і приємний процес.
Голосування чернівчан лише підкреслює позитивний імідж автосалону та доводить, що справді American Wheels виправдовує довіру та розвиває автомобільну сферу в Україні.
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.
Шукаєте квартиру своєї мрії у Чернівцях, де почуватиметеся комфортно на всі 100%? Обов’язково зверніть увагу на грандіозний проєкт будівельної компанії "Родоліт" — житловий комплекс "Науковий". Чому ця новобудова заслуговує уваги, читайте далі.