До того, що Чернівці в години знеструмлень перетворюються на вулик, який гуде генераторами, ми вже звикли. Усі розуміють, що виживати треба. Зрештою, усім вигідно, щоб магазини і заклади працювали за звичним робочим графіком. Тож на шум від генераторів уже скаржаться рідше. Рівень забруднення повітря також намагаються не вимірювати, адже очевидно, що він зріс. Проте ситуація з безпечністю використання цих енергетичних помічників викликає занепокоєння.
Днями заходжу в один із магазинів у центрі міста. Поряд із входом гуде генератор. Щоб увійти до магазину, треба подолати кілька сходинок. І все б нічого, навіть попри те, що вони трохи мокрі. Однак на них абияк розкидано жмут подовжувача, ввімкненого в розетку. Тобто, щоб потрапити в магазин, треба не впасти на мокрих сходах і не перечепитися за дроти під струмом.
Інший магазин також рятується від знеструмлення. Подовжувач, у який ввімкнений генератор, — просто неба. Сам генератор стоїть ледь не впритул до дерева, що заборонено правилами безпеки…
Нещодавно прочитала, що Київська міська рада наприкінці листопада затвердила нові правила щодо використання генераторів. Їх сформували для безпечної інтеграції приладів у міське середовище.
Основні рекомендації такі:
• розташування: генератори повинні розміщуватися на відкритому повітрі на рівній поверхні. Заборонено встановлювати їх усередині будівель, на балконах або дахах;
• дистанція: генератор треба розташовувати не менш ніж за 2,5 метра від дерев і 1,5 метра від чагарників;
• безпека доступу: генератор заборонено встановлювати на шляхах евакуаційних виходів;
• захист від струму: усі генератори повинні бути оснащені пристроями, які мінімізують ризик ураження електричним струмом для людей і тварин.
Також не можна підвішувати, прикріплювати проводи лінії електропередавання на деревах.
Як зазначено, після ухвалення цього рішення інспектори з благоустрою розпочнуть інформаційно-роз’яснювальну роботу серед бізнесу та населення. Кажуть, що штрафувати не будуть, однак хочуть підвищити усвідомленість містян щодо рівня небезпеки під час використання генераторів.
І наче в тих правилах нічого нового, проте нагадувати їх, як бачимо, потрібно. Ми і так живемо в неспокійний час. Наша безпека — під щоденною загрозою через дурнуватого сусіда-загарбника. Тож не варто ще й самим собі створювати додаткових ситуацій, які загрожують нашому здоров’ю й життю.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
6-12-2024, 10:03
0
570