У Чернівцях затвердили "Правила розміщення вивісок" для підприємців на території Чернівецької міської територіально громади. Підприємці матимуть рік, аби привести вивіски у відповідність до прийнятих правил.
Про це повідомляє департамент урбаністики Чернівецької міської ради.
"Правила розміщення вивісок" затвердили сьогодні, 24 грудня, на виконкомі Чернівецької міської ради.
"Безлад, хаос, надмірність, несмак — це не повний набір епітетів, якими можна охарактеризувати вивіски над комерційними приміщеннями.
Підприємці десятиліттями вішали вивіски, де і як хотіли. Або як їм "радили". Проте, не можна сказати, що це повністю вина підприємців. Просто не було чітких правил. Кілька років департамент давав рекомендації щодо вивісок — частина підприємців чула нас і навіть переробляла вивіски. Але це боротьба з наслідками. Саме тому департамент напрацьовував "Правила розміщення вивісок". Робили це спільно з найбільшими репрезентативними підприємцями, місцевими розробниками паспортів вивісок, виробниками реклами", - йдеться у дописі департаменту.
Заборони щодо встановлення вивісок у ЧернівцяхНе допускається перенасичення фасадів конструкціями інформаційних вивісок.
Не дозволено встановлювати вивіски на фасаді вище першого поверху.
Не допускається розміщення вивісок на парканах, огорожах, які встановлені на межі окремих земельних ділянок, на огородженнях проїжджої частини і тротуарів.
Вивіска чи табличка не може бути розміщена на архітектурних і декоративних елементах балконів, а також шляхом закриття архітектурного та скульптурного декору фасаду (ліпнини, балюстради, скульптури, пластики, консолі, перил, сходів, решіток тощо).
Забороняється заклеювати скляні поверхні вікон, вітрин, вітражів та дверей
Заборонені вивіски у вигляді світлових табло та моніторів, біжучих стрічок, конструкцій з динамічною (пульсуючою) підсвіткою, на фасадах будівель та біля засобів організації дорожнього руху.
Заборонені вивіски на будинках і спорудах-об'єктах незавершеного будівництва.
Забороняється розміщення виносних рекламних конструкцій (типу "штендер").
Вивіска (табличка) не може містити переліку товарів і послуг, меню та іншої інформації, яка не підлягає обов'язковому оприлюдненню відповідно до Закону України.
Мовою вивісок (табличок) є державна мова. Подання інформації на таких вивісках і табличках виконується державною мовою із дублюванням за потреби іншими мовами: - при цьому розмір шрифту, яким подається така інформація не може бути меншим за шрифт, яким подається інформація іншою мовою, ніж державна; у випадку подання на вивісці чи табличці інформації лише іншою мовою, ніж державна, за відсутності поруч інформації поданої державною мовою, така вивіска чи табличка підлягає демонтажу, крім випадків, якщо така інформація є торговельною маркою (знаком для товарів і послуг), якій відповідно до законодавства надано правову охорону.
Як будуть карати за неправильні вивіски
У випадку виявлення невідповідності погодженому паспорту розміщеної на фасаді вивіски (таблички), як наприклад матеріалу з якого виготовлена конструкція вивіски, габаритність, колір тощо, власнику вивіски надсилається повідомлення з вимогою усунення виявлених порушень. В разі невиконання вимоги, департаментом урбаністики та архітектури паспорт анульовується.
Моніторинг та контроль за дотриманням Правил, щодо розміщення інформаційних вивісок (табличок) на території Чернівецької міської територіальної громади здійснює: управління порядку та контролю за благоустроєм міської ради та уповноважений структурний підрозділ з питань дизайну міського середовища управління просторового планування департаменту урбаністики та архітектури міської ради.
Самовільно встановлені інформаційні фасадні вивіски (таблички) будуть демонтовувати, відповідно до Правил благоустрою.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Учора, 15:18
0
14 613