У Чернівцях у Буковинському державному медуніверситеті презентували книгу "Димітрій Дан - невтомний дослідник історії та етнографії Буковини". Автори книги Антоній та Аркадій Мойсеї.
Йдеться про наукове дослідження про відомого буковинського священника й історика, етнографа, фольклориста, палеографа, колекціонера давніх історичних документів та організатора музеїв, члена-кореспондента Румунської академії наук Димитрія Дана ( 1856 – 1927 ). Праця є вельми актуальною, адже повної біографії науковця в українському науковому обігу немає.Це фактично наукова новизна.
"Історичні праці Димитрія Дана присвячені селам, монастирям, церквам, особам, які базувалися на різноманітній джерельній базі, що складалася з достовірних історичних документів. У складі Національної Ради він брав участь у Загальнооб’єднавчому з’їзді Буковини, що відбувся 1918 році у Чернівцях.Його плідну діяльність відзначали уряди Австро-Угорщини та Румунії. Іменем Димитрія Дана названі вулиці у Радівцях та Сучаві. Нині його роботи знову набули актуальності у наукових колах Румунії та України", - розповів Антоній Мойсей, доктор історичних наук, професор, завкафедрою суспільних наук та українознавства БДМУ.
Це перша розвідка про Димитрія Дана, написана українською мовою.
"Димитрій Дан – непересічна постать, яка зробила великий внесок у вивченні життя і побуту різних етносів Буковини: українців, румунів і молдаван, євреїв і вірмен. Автори монографії подали не лише його наукові досягнення, а й розповіли про його людські якості", - вважає Юрій Макар, доктор історичних наук, професор.
Участь у презентації книжки взяли участь провідні буковинські й румунські науковці, етнографи, представники бібліотек, а ще генеральний консул Румунії в Чернівцях пані Ірина Лоредана Стенкулеску.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
15-12-2023, 17:21
0
2 494