У Чернівецькій обласній філармонії ім. Д. Гнатюка відбудеться прем'єра етномюзикла "Крізь століття". Дійство на сцені відображатиме чотири сезони, а також глядачі зможуть поринути у традиційне для Північної Буковини підготування до свят.
Про це повідомляє molbuk.ua.
Проєкт "Крізь століття", реалізований завдяки гранту президента України, в рамках відзначення 80-річчя колективу заслуженого академічного буковинського ансамблю пісні й танцю ім. Андрія Кушніренка. Про це розповів Юрій Гавриляк, виконувач обов’язків директора Чернівецької обласної філармонії та керівник проєкту.
Юрій Гавриляк
Іван Петрусяк, автор ідеї та режисер-постановник розповів, що пошукова робота, опис фольклорних матеріалів та запис автентичних пісень тривали понад 10 років.
"Є багато традицій записаних з мого села. Наприклад сцена весільного обряду, де у більшій частині композиції ми використали місцевий фольклорний матеріал. Назва "Крізь століття" символізує наші традиції, які роками передаються від покоління до покоління. Це наше обличчя у світі", - каже пан Іван.
Іван Петрусяк
Мюзикл побудований на основі пір року, тобто всіх чотирьох сезонів, які відображають традиції Буковини. До прикладу зима символізує центральну Буковину, а весна – Хотинщину. Літо – це буковинська Гуцульщина, колишній Путильський район. А осінь, де відбувається сцена весілля, – Кіцманський та Заставницький райони.
Сюжет розгортається навколо буковинки Катерини, що 50 років тому виїхала до Канади будувати своє життя. Кожного дня вона марила рідною землею. Повернувшись додому через пісню і танець розповідає про свою долю. Події відбуваються в розрізі сучасного і минулого. Емігрантка – теперішнє, а традиції та обряди – ціле століття.
"Головним завданням для нас було зробити так, щоб переглядаючи мюзикл, люди пригадали як ходили колядувати та до церкви на Великдень. Можливо глядач згадає своє весілля… На жаль, навіть по селах ці традиції починають відмирати", - зазначає автор проєкту.
Головну роль виконує вокалістка хорової групи Мар’яна Українець.
"Пережити кожну емоцію героїні – дуже важко. Перш за все це пошук в собі та у своїй душі", - зазначає акторка.
Мар’яна Українець
"Головних героїв Михайла, Василя та Катерину, виконують актори театру-студії "Гердан". Ролі ідеально підійшли виконавцям. Навіть головні герої, між якими по сюжету кохання, в житті зустрічаються", - розповідає Іван Петрусяк.
Над проєктом працювало близько 75 людей, з яких 50 артистів.
Дизайнером більшої частини костюмів є Микола Шкрібляк, заслужений діяч мистецтв України. Він створював ескізи під кожну пору року. Хоч вбрання й автентичне, його все одно спрощували для зручного використання на сцені.
"Ми закупили велику кількість саме старовинного реквізиту. В нас є рушники та сорочки, яким близько сотні років", - додає чоловік.
Під час дійства, за допомогою LED екранів, організатори використають старовині орнаменти з книги "Взори вишивок домашнього промислу на Буковині", які були записані по селах. У фоє філармонії відбудеться виставка, де глядачі зможуть побачити вишиті сторінки цього альбому.
За хореографію у мюзиклі відповідав Леонід Сидорчук, заслужений артист України, головний балетмейстер буковинського ансамблю пісні та танцю.
Леонід Сидорчук
"Труднощі виникали через те, що колектив працює в академічному стилі, а нам потрібно було перемкнутися на етно-фольк. Колектив з цим впорався дуже добре. Є хореографічні твори, які присутні в побуті у буковинських селах, вони майже не змінені. Також, багато хореографії з хоровою групою. Дуже важко співати та танцювати одночасно", - каже чоловік.
Прем’єра відбудеться 20 листопада о 18:30. Другий концерт можна буде побачити в неділю – 24 листопада о 17:00.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
14-11-2024, 19:00
0
1 043