У США помер ексдержсекретар країни Генрі Кіссінджер. Йому було 100 років.
Про це повідомляє
Reuters, пише
УП.
За даними Kissinger Associates, Кіссінджер помер у своєму будинку в Коннектикуті.
Генрі Кіссінджер, суперечливий лауреат Нобелівської премії миру та дипломатичний авторитет, чия служба при двох президентах залишила слід у зовнішній політиці США, помер у середу у віці 100 років, повідомляє його геополітична консалтингова компанія Kissinger Associates Inc.
Після свого сторіччя Кіссінджер був активним, відвідував зустрічі в Білому домі, опублікував книгу про стилі лідерства та дав свідчення перед комітетом Сенату про ядерну загрозу з боку Північної Кореї.
У липні 2023 року він здійснив несподіваний візит до Пекіна, щоб зустрітися з президентом Китаю Сі Цзіньпіном.
У 1970-х роках він доклав руку до багатьох епохальних глобальних подій десятиліття, працюючи на посаді державного секретаря за часів президента-республіканця Річарда Ніксона.
Завдяки зусиллям єврейського біженця з Німеччини було відкрито дипломатичні відносини з Китаєм, відбулися знакові американо-радянські переговори про контроль над озброєннями, розширилися зв'язки між Ізраїлем та його арабськими сусідами, а також були укладені Паризькі мирні угоди з Північним В'єтнамом.
Правління Кіссінджера як головного архітектора зовнішньої політики США пішло на спад після відставки Ніксона в 1974 році. Проте він продовжував залишатися дипломатичною силою при президенті Джеральді Форді і висловлювати сильні думки протягом решти свого життя.
У той час як багато хто вітав Кіссінджера за його геніальність і багатий досвід, інші таврували його як військового злочинця за підтримку антикомуністичних диктатур, особливо в Латинській Америці. В останні роки його життя його подорожі були обмежені спробами інших країн заарештувати його або допитати про минулу зовнішню політику США.
Його Премія миру 1973 року, яку він отримав спільно з президентом Північного В'єтнаму Ле Дук Тхо, який згодом відмовився від неї, була однією з найбільш суперечливих в історії. Двоє членів Нобелівського комітету подали у відставку через вибір лауреата, а також виникли питання щодо таємного бомбардування Камбоджі з боку США.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
30-11-2023, 09:24
0
2 060