Робота для українців в США та особливості працевлаштування*

новини
2 457
0
* На правах реклами

Приймаючи рішення про переїзд до іншої країни, насамперед потрібно подумати про працевлаштування. Кожного року в Америці створюють тисячі робочих місць, а тому робота для українців в США є завжди. Висококваліфіковані спеціалісти дуже ціняться. Але щоб влаштуватися, наприклад, у сферу медицини або фінансів, потрібно не тільки досконало знати англійську, а й підтвердити диплом і пройти стажування. Є й багато інших професій, де вимоги до кандидатів значно нижчі. Тому навіть мігранти без знання англійської можуть знайти собі роботу у Сполучених Штатах.



Що потрібно, щоб працювати в США?


Насамперед потрібно визначитись, бажаєте ви працювати легально чи нелегально. Обираючи другий варіант, вам не потрібно оформлювати купу документів та дозволів. Але, якщо про це стане відомо державним органам, вам загрожує штраф, депортація та заборона в’їзду до США на певний період (декілька років). Тому краще обрати легальний варіант. Офіційна робота в США передбачає оформлення певних документів і проходження співбесіди. Для того, щоб працювати, вам потрібно:
  1. Отримати робочу візу. Це можна зробити з території України, або знаходячись безпосередньо у США. Ця віза без проблем оформлюється, якщо ви маєте запрошення від роботодавця зі Сполучених Штатів на роботу. В свою чергу, запрошення можна отримати, подавши резюме на обрану вакансію та успішно пройшовши співбесіду, очно або онлайн.
  2. Оформити дозвіл на роботу (картку EAD). Дозвіл оформлюється, якщо є робоча віза або Green Card. Його також можуть отримати офіційно зареєстровані біженці, студенти, чоловік/дружина громадянина США або члени сімей дипломатів.
  3. Отримати SSN (Social Security Number). Це американський аналог українського ІПН (Індивідуальний Податковий Номер). Він потрібен для ведення податкового та пенсійного обліку і видається безкоштовно після оформлення дозволу на роботу.
  4. Надати всі необхідні документи роботодавцю. Це документи з трьох попередніх пунктів, закордонний паспорт, документ про освіту (за потреби) з нотаріально завіреним перекладом, фотографії.
  5. Підписати контракт з роботодавцем. У ньому прописуються умови роботи, права та обов’язки кожної зі сторін, розмір заробітної плати. Можуть прописуватися й інші умови. Це робиться для того, щоб убезпечити обидві сторони.
Після проходження всіх цих кроків ви можете починати працювати. Легальна робота в США для українців також дає право на отримання ВНЖ та Green Card – посвідки на право постійного проживання. Перший варіант видається строком на 2 роки, а другий – на 5 років. Після 7-ми років проживання на території Сполучених Штатів, є можливість отримати громадянство.

Слід зазначити, що для офіційного працевлаштування, потрібна саме робоча віза. Гостьова – не підійде. Студентська віза F-1 дає можливість роботи лише на території університетського кампусу, і не більше 20 годин на тиждень. Але, робочі візи також бувають різні, і їх тип залежить від того, яким саме видом діяльності ви збираєтесь займатись. Ось найпопулярніші з них:
  • H-1B – для вузькопрофільних спеціалістів з високим рівнем кваліфікації. Для її отримання потрібно надати диплом про вищу освіту.
  • H-2A – для сезонних робітників у сільськогосподарській сфері. Така віза видається для тих, хто збирається працювати на фермі.
  • H-2B – для сезонних робітників у сфері, яка не пов’язана із сільським господарством.
  • H-3 – віза стажера. Зазвичай видається студентам, які не тільки навчаються, а й проходять стажування у якійсь сфері.
  • L-1 – надається співробітникам, які працюють у закордонних філіях компанії та займають там керівні посади.
Вибір візи залежить від того, чим ви збираєтесь займатися у США. Тому бажано визначитись із професією якомога швидше. В ідеалі – ще до переїзду. І тут виникає питання: як це зробити, і де шукати?

Де знайти роботу в США?


Роботу в Америці можна шукати самостійно, або ж за допомогою спеціальних рекрутингових компаній. Але якщо ви обираєте другий варіант, то за підбір підходящої вакансії потрібно буде заплатити. Тому більшість мігрантів обирає перший варіант. Робота для українців в США є у різних сферах. Найкращий спосіб знайти те, що підійде саме вам – передивлятися оголошення щодо наявних вакансій на спеціальних сайтах. Одним із таких інтернет-ресурсів є Ukrainian USA and Canada.

На сайті розміщені десятки різноманітних оголошень про роботу. Для зручності мігрантів з України, більшість оголошень – українською мовою. Є можливість сортування за категоріями. Ukrainian USA and Canada містить оголошення про роботу у наступних сферах:
  • касири та продавці – працівники у цій категорії найбільш необхідні;
  • спеціалісти готельно-ресторанної сфери;
  • прибиральники, хатні робітники, няні, доглядальниці – ще одна категорія професій, які мають попит у США;
  • різноробочі та складські робітники;
  • спеціалісти сфери краси – українські майстри дуже ціняться, оскільки зазвичай мають високий рівень навичок у даному напрямку;
  • спеціалісти з ремонту побутової техніки;
  • працівники в автосервіси;
  • будівельники, швачки;
  • спеціалісти медичної сфери – в основному, помічники та молодший медичний персонал;
  • водії та перевізники – потрібно мати посвідчення водія американського зразка;
  • спеціалісти IT-сфери та офісні працівники;
  • робітники на ферму, а також робочі на заводи і фабрики;
  • репетитори та спортивні тренери різних напрямків.
І це ще далеко не всі категорії. Але навіть у вищеназваних напрямках кожен мігрант може знайти собі цікаву роботу з урахування персональних навичок та професійних вмінь. На сайті навіть є робота в США для українців без знання мови.

Якщо ви спеціаліст вузького профілю з великим досвідом роботи та вільно володієте англійською мовою, то можна пошукати більш престижну та високооплачувану роботу. Наприклад, у сфері медицини, фінансів, юриспруденції, проектування. Це буде важко, адже на такі вакансії вистачає претендентів з-поміж громадян Сполучених Штатів, і перевага надається саме їм. Але багато іноземців успішно будують кар’єру у даних напрямках, бо є цінним спеціалістами й "майстрами своєї справи".

В США також наявні програми стажування. Вони можуть тривати від 3-х місяців до 1,5 років. Учасникам-іноземцям таких програм надається житло на період стажування та виплачується заробітна плата. Приєднатися до програми можуть:

Студенти закордонних вищих навчальних закладів. Головною умовою є необхідність закінчити не менш ніж 2 курси навчання.
Випускники іноземних ВНЗ.

Стажуватися можна лише в офіційно зареєстрованих у Сполучених Штатах компаніях. Також претенденту потрібно обов’язково отримати робочу візу на період стажування. До речі, такий варіант роботи – це можливість спробувати себе у певній сфері, отримати цінні практичні навички, та краще зрозуміти особливості трудового процесу в Америці. Якщо ви зарекомендуєте себе як старанний та грамотний працівник, то можете у майбутньому отримати запрошення на постійну роботу.

Отже, підсумовуючи все написане вище, працювати в США краще легально. Це не тільки звільнить вас від можливих проблем із законом, а й допоможе у майбутньому стати повноцінним громадянином Сполучених Штатів. А такі корисні інтернет-ресурси як Ukrainian USA and Canada допоможуть вам знайти житло, роботу та впевнено розпочати свій життєвий шлях в Америці. Переходьте на сайт, передивляйтеся оголошення та обирайте ту вакансію, яка вам сподобається!
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

07:45
Церковне свято 27 січня: що категорично не можна робити, прикмети і у кого день ангела
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 27 січня не буде світла
07:00
Погода на Буковині 27 січня
02:00
Ви забудете про сон: три моторошні серіали жахів, які лоскочуть нерви
01:45
Як зберегти часник свіжим надовше: простий лайфхак
01:30
Як уповільнити старіння: дієтологи назвали горіх, який найкраще для цього підходить
01:15
Домашній хліб: рецепт за п'ять хвилин без замішування
01:00
Замініть масло на ці продукти: найкорисніші для здоров'я альтернативи
00:45
Ромашковий чай на ніч: дієтологи пояснили, що буде, якщо вживати напій щодня
00:30
Завдяки цим трьом способам ви попрощаєтесь з безсонням і швидко засинатимете
00:15
Вітаміни, які подовжують життя та в яких продуктах містяться
26 січня, 2025
23:44
Гороскоп на 27 січня: Левам - перспективи, Терезам - залагодження конфліктів
23:20
У Запоріжжі з-під завалів дістали тіло ще одного загиблого внаслідок обстрілу 18 січня
23:00
«Це не мій вибір». Білоруси вийшли на мітинг у Варшаві проти нечесних виборів на батьківщині
22:40
Боєць ЗСУ добу провів у окопі з росіянами: як йому вдалося врятуватися
22:20
Чоловік отримав п’ять повісток та уник мобілізації: чим усе закінчилося
22:00
Ці знаки Зодіаку стрибнуть вище голови. Хто отримає премію або підвищення на роботі
21:40
В Україні змінили правила для водіїв: як уникнути штрафів
21:20
У Часовому Яру проти ЗСУ воюють колишні «вагнерівці»
21:13
Узяли участь понад сто людей: у Чернівцях відбулася акція на підтримку полонених та зниклих безвісти військових- фото та відео
21:00
Розвідники пояснили, чому вдруге за тиждень атакували Рязанський нафтопереробний завод
20:40
Багато глютену і мало клітковини. Ця "каша дитинства" може тільки зашкодити
20:20
Каратист з Чернівців не повернувся в Україну з міжнародних змагань: як він пояснив своє рішення
20:00
Як зміняться ціни на продукти в Україні у першій половині 2025 року: прогноз експерта
19:40
Скільки на Буковині є дітей-сиріт: в ОВА назвали цифру
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують
«Біда нас усіх згуртувала»: переселенці перетворили старий гуртожиток на Буковині на сучасне житло - фото, відео
8 654
26 січня: церковне свято сьогодні, кого пом'янути і що не варто робити цього дня
7 258
Пишуть звернення сусіди: податківці Буковини розповіли, як виявляють незадекларовані доходи
6 724
На Буковині п'яна водійка вчинила ДТП: є потерпілі
5 041
Каратист з Чернівців не повернувся в Україну з міжнародних змагань: як він пояснив своє рішення
4 784
Військовий облік для 17-річних та жінок: у Чернівецькому ТЦК пояснили, що змінилося
4 625
Розстрілювали наших полонених: десантники з Буковини показали, як утилізували російських морпіхів
4 438
Знову страшна втрата: загинув захисник із Буковини Павло Мельничук
4 136
Знову сумна звістка. Загинув воїн із Буковини Євгеній Гай
3 664
Вічна пам'ять і слава. Загинув захисник із Буковини Олександр Гайдук
3 236

Свіжий номер

Афіша

1 330 0

«Піккардійська терція» запрошує на чарівний різдвяний концерт у Чернівцях

З вірою у ЗСУ та різдвяним настроєм! Відома вокальна формація "Піккардійська Терція" вирушає у великий всеукраїнський різдвяно-новорічний благодійний тур, аби разом із шанувальниками

30 лис 2023

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт