RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Більшість багатоповерхівок у місті обслуговують управлінські компанії. Вони почали працювати замість ЖРЕПів, але є не комунальними, а приватними. Вплинути на управлінські компанії міськрада не може, а всі проблеми з ними повинні вирішувати самі мешканці.

"МБ" отримав скарги на управлінську компанію "Порядок в домі", і попросив фахівця пояснити, що мешканці мають робити у випадку невиконання компанією договірних умов.



Чернівчанин Василь Пузенко живе на вулиці Залозецького, 97. Будинок чоловіка обслуговує управлінська компанія "Порядок в домі". За його словами, у будинку влітку минулого року почав протікати дах. Працівники управлінської компанії відремонтували дах, проте більшість матеріалів закупили самі мешканці будинку. Та минуло кілька місяців після ремонту, і дах знову почав протікати.
Через вологість на стінах в одній з кімнат відклеїлись шпалери, з’явилися плями й цвіль.

"Коли минулого року я звернувся до компанії щодо ремонту, сказали, що потрібно купити руберойд, тоді прийдуть робітники. Ми з сусідами купили 15 рулонів за 15 тисяч гривень. Два майстри зробили ремонт. Певний час все було добре, але наприкінці осені знову дах почав протікати. Але так, що у спальній під час дощу доводиться чіпляти відро до люстри, щоб зі стелі не капало на ліжко", – скаржиться пан Василь.

Чоловік сплачує квартплату 160 гривень за двокімнатну квартиру. Та в управлінській компанії вважають, що квартплата мала, а ремонт даху не входить в їхні обов’язки.

"Шпалери відклеїлися, штукатурка відпала. Тут три під’їзди підведені до однієї водостічної труби. Та труба нахилена до нашого під’їзду, тому стікає все нам. Труба , утворилися щілини, через які зараз маємо проблеми. В управлінській компанії кажуть, що ремонт даху не входить у їхні обов’язки, а мені що робити, коли все тече?" – говорить пан Василь.

Від того, що тече дах, потерпають ще кілька квартир на четвертому та п’ятому поверхах. Пані Вірі довелося замінювати електропроводку, адже мережу замкнуло через вологість.

У сусідній квартирі пані Оксани стіна в одній із кімнат – без шпалер, їх довелося здерти, бо вони були в дуже поганому стані.

"У нас все було закладено відрами, мисками, каструлями, щоб не капало на підлогу з даху", – скаржиться жінка.

Василь Пузенко писав звернення міському голові Роману Клічуку, в управлінську компанію, проте проблему так і не вирішили.
Будинок №40 на вулиці Комарова теж обслуговує компанія "Порядок в домі". Люди кажуть, що назва гарна, а ось жодного порядку немає.

"Дитячий майданчик захаращений, із листопада тут лежить пріле листя. На нашому подвір’ї дві аварійні верби, які потрібно зрізати. Біля спортивного майданчика є криниця з питною водою, але її теж немає кому обслуговувати. За будинком біля садочка зрізали гілки, які не прибирають вже багато років. І на наші скарги управлінська компанія "Порядок в домі" не реагує. Ледве вдалося допроситися, щоб відновили електрику у підвалі. Проте ми сплачуємо квартплату, яку підвищили з січня. За трикімнатну квартиру – 188 гривень, а куди гроші витрачають, не знаємо. Коли управлінська компанія починала працювати, то в договорі написали, що і під’їзди будуть прибирати, і підвали. Нічого не зробили! Чому на них неможливо вплинути?" – скаржиться Лариса Юріївна.

Важливі запитання

Управлінську компанію мають контролювати самі мешканці


Що робити, якщо послугу не надають?
"Будь-хто із співвласників має право викликати надавача послуги для складання акту-претензії, якщо не виконують ту чи іншу роботу. Є бланк встановленого зразка. Якщо управитель не відреагував протягом доби, то мешканці самі складають акт-претензію і вказують, яка послуга не надається з певного періоду. Цей документ має підписати три співвласники з різних помешкань. Рекомендованим листом відправляють управителю. Управитель повинен надати вичерпну відповідь, яку послугу надано і коли, або зробити перерахунок ненаданої послуги. Якщо управитель не реагує навіть на такі звернення, тоді мешканці скликають загальні збори, запрошують управителя і обговорюють, що влаштовує, а що ні. Розглядають вартість тарифу, можливо, збільшують його чи змінюють. Потрібно домовлятися. Якщо мешканців не влаштовує управитель, вони можуть або створити ОСББ, або змінити управлінську компанію", - відповідає начальник відділу координації управління житловим фондом департаменту інфраструктури та благоустрою міськради Жанна Владика.

Чи варто скаржитися в міську раду?
Будинки є власністю мешканців і їхній обов’язок утримувати його. Тому немає жодного сенсу йти скаржитися у міську раду. Навіть у законі вказано, що разом із правом володіти є обов’язок виконувати роботи з утримання.

Чи виконує управлінська компанія капітальні ремонти?
Мешканці часто думають, якщо вони сплачують квартплати три гривні за квадратний метр, то за ці кошти можна зробити капітальний ремонт покрівлі. Та вони часто навіть не знають, що входить у ціну послуг з управління будинку. Зазвичай у квартплату входить технічний огляд і поточний ремонт, а капітальний ремонт не входить в обов’язки управлінської компанії.
У правилах управління будинком пише, що управитель робить огляд. Якщо може шляхом поточного ремонту усунути недоліки, він це робить. Якщо не може, доводить до мешканців, що необхідний капітальний ремонт. Тоді люди на зборах мають ухвалити рішення, будуть вони робити капремонт, чи ні. Окремо збирають для цього гроші.

Чи мають прибирати прибудинкову територію?
Прибудинкову територію управлінська компанія має прибирати за графіком. Також мають вивезти сміття після прибирання. Якщо його не вивезли впродовж тривалого часу, мешканцям варто дізнатися щодо намірів управителів. Можливо, планують одночасно вивезти усе сміття. Якщо це відмовляються робити, тоді складають акт-претензію.
Зрізання дерев не входить в обов’язки управлінської компанії. Звісно, таку послугу можуть надати, але це, знову ж таки, за окрему плату.

Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та WAN-IFRA в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
5-04-2023, 13:30
Коментарів 0 Переглядів 1 735

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



Асад  втік до Путлера, а куди втікатиме той? Блог Ярослава Волощука
Найвагомішою подією останніх двох тижнів стало несподівано швидке падіння режиму Башара Асада.
Користуймося, але безпечно. Блог Юлії Пацаранюк
До того, що Чернівці в години знеструмлень перетворюються на вулик, який гуде генераторами, ми вже звикли.
ВІДЕО Переглянути все відео

Співпраця з агенцією нерухомості допоможе уникнути ризиків та швидко знайти ідеальне житло. Звертайтеся до професіоналів, щоб перетворити пошук нерухомості на легкий і приємний процес.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.

Голосування чернівчан лише підкреслює позитивний імідж автосалону та доводить, що справді American Wheels виправдовує довіру та розвиває автомобільну сферу в Україні.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.

Шукаєте квартиру своєї мрії у Чернівцях, де почуватиметеся комфортно на всі 100%? Обов’язково зверніть увагу на грандіозний проєкт будівельної компанії "Родоліт" — житловий комплекс "Науковий". Чому ця новобудова заслуговує уваги, читайте далі.