RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Війна в Україні триває вже майже 130 діб.

Що відбувається зараз та чого очікувати далі, прогнозує в розмові з molbuk.ua директор програм Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.



«Росіяни бісяться, бо провалили битву за Донбас»: політичний експерт – про ситуацію на фронті, - МБ


"Білорусь у війні з 24 лютого"

– Як гадаєте, наскільки реальною є загроза вступу у війну Білорусі?

– Білорусь і так воює проти нас. Вона у війні з 24 лютого. Вісім років тому розпочалася війна Росії проти України. Саме з 24 лютого до Росії приєдналася Білорусь, яка була окупована РФ у 2021 році. Хід бойових дій із боку Білорусі залежить від внутрішніх ресурсів і сил, які Росія здатна мобілізувати на своїй та на окупованих територіях.

Наразі росіяни ведуть бойові дії з території Білорусі через обстріли, ракетні удари. Також у лютому-березні вони відправляли звідти військові колони на Київщину, Житомирщину, Чернігівщину. Усе це треба розцінювати як війну. Розглядати Білорусь як окремий суб’єкт і говорити про неї як про щось відокремлене від Путіна є помилково.

Наразі для посилення участі Білорусі у війні у Москви не вистачає ресурсів. Щойно у РФ вони з’являться, їх відразу введуть у бій і застосують.

Чому в Росії так слабко виходить мобілізовувати білорусів? Це пов’язано з тим, як відбулася окупація цієї країни, – у результаті фальсифікації виборів. Білоруський народ виступив проти Лукашенка, але Путін все ж поставив на "бацьку" і таким чином втратив авторитет більшості білорусів.

Чим більше ми зможемо змобілізувати білоруських громадян воювати за Україну з перспективою майбутньої деокупації Білорусі, тим менше білорусів Лукашенко і Путін зможуть загітувати воювати проти України. Наразі Білорусь окупована Росією, а має бути деокупована Україною.

– До речі, значна кількість білорусів на це розраховує…

– Ми ж знаємо приказку, що під лежачий камінь вода не тече. Не вийде так, що "сябри" буду сидіти вдома, полоти картоплю і чекати, коли там станеться наша перемога. Її треба робити спільними зусиллями.

Між іншим, за Україну воюють і підрозділи, які складаються з білоруських громадян, до прикладу, білоруський батальйон імені Кастуся Калиновського.

"Час грає нам на руку"

– Чи можна після саміту G7 сподіватися, що Україна отримає все необхідне для перемоги?

– Наша віра в перемогу зумовлює те, що ми все отримаємо. Виходить так: ми віримо в перемогу, докладаємо зусилля. Докладаємо зусилля – отримуємо позитивні результати. Позитивні результати надихають наших союзників. Союзники дають нам допомогу – і ми її використовуємо для того, щоби здобути чергові результати. Чергові результати знову надихають наших союзників. Такий замкнутий цикл…

– Тобто закликів на кшталт "домовляйтеся вже" від світових лідерів лунати більше не буде?

– Такий варіант можливий тільки за єдиних обставин: якщо ми здамося і відмовимося воювати. Так було у 2014-2015 роках. Ми на ці граблі вже наступали. Коли РФ окупувала значну частину наших територій, а ми тут вели суспільну дискусію – треба чи не треба звільняти їх військовим шляхом. У результаті світ припинив нарощувати санкції та підтримку.

– Останнім часом - просто якийсь "ракетопад" в Україні. Чому росіяни так бісяться? Це через надання нам статусу кандидата на вступ до ЄС?

– Окрім цього, їх бісить також те, що у них дуже сповільнюється наступ. Якщо подивитися, з якою швидкістю їхні війська просуваються і які вони для цього використовують сили й ресурси, то виходить, що захоплення територій їм не вдається. Навіть те, що у них вийшло за останні два тижні – досягнути окупації певної кількості населених пунктів на Луганщині – далося їм дуже дорогою ціною. У боях брали участь елітні війська Росії, мобілізована найкраща техніка.

Вони використовують бойових генералів, кидають у топку війни свої останні сили. І при цьому просуваються вкрай повільно. Росіяни вже давно прозвітували, як вони захопили всю Луганщину, але досі є її шматочок під нашим контролем. А на Донеччині взагалі 50 на 50.

Росіяни робили ключову ставку на битву за Донбас. Казали, що виграють її, а опісля зможуть знову повернутися до масштабного конфлікту, як у лютому. Але цю битву росіяни провалили. Тому страшенно бісяться. Минає час, а він грає нам на руку. Дедалі більше українців здобувають військовий досвід, формуються нові військові підрозділи, налагоджується координація. Ми звикаємо жити в умовах війни, запускати бізнес, працювати.

– Але ж і нам невигідно, щоби війна затягувалася…

– Уже всі розуміють, що бойові дії триватимуть і в холодний період. Чому, власне, війна мала б бути короткою? Ще дуже багато роботи щодо звільнення наших територій. Маємо працювати на перемогу стільки, скільки знадобиться.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
Редактор: Галина Олійник
1-07-2022, 15:25
Коментарів 1 Переглядів 2 085

Hаписав: Саша, Коментарів: 0, Новин: 0, 1 липня 2022 18:44
В новині:
Чому цей "експерд" не на фронті?!

Інформація

Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Бійці виконують бойові завдання на Запорізькому напрямку
Через ремонт обладнання низка населених пунктів залишаться без електрики

У громаді це перший масштабний проєкт у сфері відновлюваної енергетики вартістю близько 4 мільйонів гривень
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Біля закладів можна знайти тематичні інсталяції та фотозони, оформлені сіном, гарбузами


Зе – тисяча, чи манна це з неба? Блог Ярослава Волощука
Останній тиждень минув під обговоренням неймовірної події.
Про мову, диктант і українців. Блог Юлії Пацаранюк
Сьогодні відзначають День української писемності та мови
ВІДЕО Переглянути все відео

Голосування за номінантів триває з 1 жовтня до 15 листопада!

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

У Чернівцях одним із популярних провайдерів є "Оптиком плюс", який забезпечує стабільний, швидкісний і безлімітний інтернет до 300 Мбіт/с. Компанія використовує сучасні технології та давно впровадила підключення через оптоволоконний кабель, що гарантує надійність і якість.

Разом із автосалоном American Wheels, де в наявності понад 320 автівок на будь-який бюджет та смак, ми вибрали десять найпопулярніших у 2024 році автівок, які гарантовано прослугують Вам довго і будуть приносити задоволення кожен день.

Запрошуємо всіх разом підтримати та визначити кращі бренди Чернівців!