У Чернівцях магазини, піцерії, кав’ярні та ресторани прикрасили свої вітрини до Хелловіну.
Кореспондентка molbuk.ua прогулялася містом, щоб подивитися, як тут відзначають свято.
Біля закладів можна знайти тематичні інсталяції та фотозони, оформлені сіном, гарбузами та осіннім листям.
Варто зазначити, що цього року свої вітрини прикрасили меньша кількість закладів.
Що це за свято - Хелловін
Свій початок Хелловін бере на Британських островах. Спочатку він був присвячений закінченню сезону жнив і збору врожаю. Але у кельтів свято називалося не Хелловін, а Самайн, що в перекладі означає "захід літа", а за дари землі дякували не тільки богам, а й своїм предкам.
З приходом християнства на острови, у IV-V століттях, у свята з'явився новий сенс - воно стало днем пам'яті святих церкви і покійних предків, і відзначали його здебільшого ірландці та шотландці. Тоді існувало повір'я, що в цей час межа між світами стоншується, і духи можуть проникати в наш світ. Перспектива зустрічі з ними тішила не особливо, тому їх намагалися відігнати за допомогою розваг і вогню, а також виряджалися в страхітливі костюми - щоб нечисть прийняла за своїх.
У XIX столітті багато ірландців і шотландців емігрували до США - і привезли туди своє свято, де воно з регіонального стало всесвітньо відомим, але водночас і набуло дещо іншого сенсу. У XX столітті Хелловін стали присвячувати не пам'яті покійних, а нечистій силі і влаштовувати в цей день містичні гуляння і костюмовані вечірки - спочатку в США і Європі, а потім і по всьому світу. Люди вбиралися в монстрів, злих духів та інших страховиськ, а зараз у деяких країнах звичайна вечірка стала справжнім карнавалом зі складними костюмами і театральним гримом.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.