RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Війна в Україні триває вже майже 130 діб.

Що відбувається зараз та чого очікувати далі, прогнозує в розмові з molbuk.ua директор програм Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.



«Росіяни бісяться, бо провалили битву за Донбас»: політичний експерт – про ситуацію на фронті, - МБ


"Білорусь у війні з 24 лютого"

– Як гадаєте, наскільки реальною є загроза вступу у війну Білорусі?

– Білорусь і так воює проти нас. Вона у війні з 24 лютого. Вісім років тому розпочалася війна Росії проти України. Саме з 24 лютого до Росії приєдналася Білорусь, яка була окупована РФ у 2021 році. Хід бойових дій із боку Білорусі залежить від внутрішніх ресурсів і сил, які Росія здатна мобілізувати на своїй та на окупованих територіях.

Наразі росіяни ведуть бойові дії з території Білорусі через обстріли, ракетні удари. Також у лютому-березні вони відправляли звідти військові колони на Київщину, Житомирщину, Чернігівщину. Усе це треба розцінювати як війну. Розглядати Білорусь як окремий суб’єкт і говорити про неї як про щось відокремлене від Путіна є помилково.

Наразі для посилення участі Білорусі у війні у Москви не вистачає ресурсів. Щойно у РФ вони з’являться, їх відразу введуть у бій і застосують.

Чому в Росії так слабко виходить мобілізовувати білорусів? Це пов’язано з тим, як відбулася окупація цієї країни, – у результаті фальсифікації виборів. Білоруський народ виступив проти Лукашенка, але Путін все ж поставив на "бацьку" і таким чином втратив авторитет більшості білорусів.

Чим більше ми зможемо змобілізувати білоруських громадян воювати за Україну з перспективою майбутньої деокупації Білорусі, тим менше білорусів Лукашенко і Путін зможуть загітувати воювати проти України. Наразі Білорусь окупована Росією, а має бути деокупована Україною.

– До речі, значна кількість білорусів на це розраховує…

– Ми ж знаємо приказку, що під лежачий камінь вода не тече. Не вийде так, що "сябри" буду сидіти вдома, полоти картоплю і чекати, коли там станеться наша перемога. Її треба робити спільними зусиллями.

Між іншим, за Україну воюють і підрозділи, які складаються з білоруських громадян, до прикладу, білоруський батальйон імені Кастуся Калиновського.

"Час грає нам на руку"

– Чи можна після саміту G7 сподіватися, що Україна отримає все необхідне для перемоги?

– Наша віра в перемогу зумовлює те, що ми все отримаємо. Виходить так: ми віримо в перемогу, докладаємо зусилля. Докладаємо зусилля – отримуємо позитивні результати. Позитивні результати надихають наших союзників. Союзники дають нам допомогу – і ми її використовуємо для того, щоби здобути чергові результати. Чергові результати знову надихають наших союзників. Такий замкнутий цикл…

– Тобто закликів на кшталт "домовляйтеся вже" від світових лідерів лунати більше не буде?

– Такий варіант можливий тільки за єдиних обставин: якщо ми здамося і відмовимося воювати. Так було у 2014-2015 роках. Ми на ці граблі вже наступали. Коли РФ окупувала значну частину наших територій, а ми тут вели суспільну дискусію – треба чи не треба звільняти їх військовим шляхом. У результаті світ припинив нарощувати санкції та підтримку.

– Останнім часом - просто якийсь "ракетопад" в Україні. Чому росіяни так бісяться? Це через надання нам статусу кандидата на вступ до ЄС?

– Окрім цього, їх бісить також те, що у них дуже сповільнюється наступ. Якщо подивитися, з якою швидкістю їхні війська просуваються і які вони для цього використовують сили й ресурси, то виходить, що захоплення територій їм не вдається. Навіть те, що у них вийшло за останні два тижні – досягнути окупації певної кількості населених пунктів на Луганщині – далося їм дуже дорогою ціною. У боях брали участь елітні війська Росії, мобілізована найкраща техніка.

Вони використовують бойових генералів, кидають у топку війни свої останні сили. І при цьому просуваються вкрай повільно. Росіяни вже давно прозвітували, як вони захопили всю Луганщину, але досі є її шматочок під нашим контролем. А на Донеччині взагалі 50 на 50.

Росіяни робили ключову ставку на битву за Донбас. Казали, що виграють її, а опісля зможуть знову повернутися до масштабного конфлікту, як у лютому. Але цю битву росіяни провалили. Тому страшенно бісяться. Минає час, а він грає нам на руку. Дедалі більше українців здобувають військовий досвід, формуються нові військові підрозділи, налагоджується координація. Ми звикаємо жити в умовах війни, запускати бізнес, працювати.

– Але ж і нам невигідно, щоби війна затягувалася…

– Уже всі розуміють, що бойові дії триватимуть і в холодний період. Чому, власне, війна мала б бути короткою? Ще дуже багато роботи щодо звільнення наших територій. Маємо працювати на перемогу стільки, скільки знадобиться.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
Редактор: Галина Олійник
1-07-2022, 15:25
Коментарів 0 Переглядів 2 225



Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.