Банками в СРСР лікували все - від застуди до бронхіту, використовували цей метод і для дорослих, і для дітей. Так само точно цей метод вважався ефективним при лікуванні болю в спині чи шиї. Однак сучасні лікарі дають свій вердикт щодо того, для чого в СРСР ставили банки на спину, пише
УНІАН.
Чи можна ставити банки на спину: користь і шкодаСімейний лікар - Ігор Заставний - вважає, що застосування банок у медицині неприпустиме. Він розповідає, які хвороби лікують банками і наскільки такий підхід можна вважати здоровим: "Якщо ми говоримо про застосування "банок", то насправді це ніколи не мало доведеної якоїсь ефективності. Їх часто застосовували для лікування, наприклад запалення легень, або для лікування якихось інших подібних процесів. Але воно, згідно з даними літератури та наукових досліджень, не має доведеної ефективності. Ба більше, у багатьох країнах є рекомендації, згідно з якими банки, якщо ми говоримо про дітей, є знущанням над дітьми. Це вважається катуванням фактично. Це категорично заборонено в багатьох країнах. Тому ми цього не використовуємо".
На думку медика, і банки від застуди, і банки на спину від кашлю - це застарілий метод із галузі "народної" медицини, яка не має нічого спільного з доказовою.
"Ще в 90-х роках це іноді рекомендували лікарі. Але це ніколи не мало доведеної ефективності, як і багато інших препаратів і методів, які навіть досі часто використовують. "Банки" використовували, рекомендували лікарі десь, я думаю, до кінця 90-х. Хоча я навіть зараз іноді поодинокі випадки таких рекомендацій зустрічаю, на жаль", - каже І. Заставний.
Також Заставний каже, що люди самі собі призначають банки на спину - шкода в такому разі може бути дуже серйозною. Так утворюються крововиливи, можуть бути відповідні різні ускладнення. Люди, які так роблять, для себе якось пояснили, навіщо в дитинстві ставили банки їхні батьки, і продовжують за старою схемою виписувати подібне "лікування" і собі, і навіть своїм дітям.
У медуніверситетах це не викладають, не рекомендують, причому вже давно. Терапія, яка дієва, наприклад, у разі запалення легень - якщо воно бактеріальне, то антибіотик, якщо вірусне, то здебільшого йдеться про більш сучасні методи боротьби:
відпочинок;
достатня кількість рідини;
за необхідності прийом парацетамолу або ібупрофену;
контроль стану людини, щоб зорієнтуватися, якщо їй потрібна якась допомога, наприклад, у стаціонарі.
Ні в першому, ні в другому випадку не потрібно ставити банки на спину - від чого допомагають вони, медицині невідомо, але шкоди можуть завдати істотної. Іноді людину із запаленням легень потрібно покласти в стаціонар, якщо є ускладнення. Ось і все. Якщо якась інша річ - там відповідно й інше лікування, яке зараз є доволі гуманним і в більшості випадків не є якимось супер складним чи болісним.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
19-04-2024, 01:15
1
2 302