«Зменшують ризик захворювань»: дієтологиня розповіла, кому не варто відмовлятися від вуглеводів на схудненні

новини / Здоров'я
199
0
«Зменшують ризик захворювань»: дієтологиня розповіла, кому не варто відмовлятися від вуглеводів на схудненні


Головна запорука схуднення — споживання меншої кількості кілокалорій. Резонно подумати, що скоротивши кількість вуглеводів у раціоні допоможе в цьому.

Про це пише NV.



Чим більше тіло, тим більше в ньому енергії, і, відповідно, кілокалорій в запасі. Лише зменшивши кількість споживання їжі, вуглеводної та солодкої, вдасться "спалити" зайве та знизити вагу. Утім, на думку Бетан Кроуз, фахівчині з харчування для спортсменів з Університету Лафборо, це трохи сіра зона. Для The Guardian вона розповіла, що не радила б спортсменам, з якими працює, повністю виключати вуглеводи: такі продукти, як хліб, крупи, картопля та солодощі. "Однак, — зазначає вона, — зменшення споживання вуглеводів може бути корисним для схуднення, якщо ми зможемо контролювати загальне споживання енергії".

Схуднення зводиться до енергетичного балансу: споживання меншої кількості калорій, ніж ми спалюємо. Існує багато способів досягти цього: більше займатися спортом, менше їсти або вибирати продукти з меншою кількістю калорій. Зменшення споживання вуглеводів може бути одним зі способів створити цей дефіцит. Не тому, що вуглеводи унікально "відгодовують", а тому, що інші макроелементи, такі як клітковина, білок і жир, як правило, більш ситні. "Якщо ми витрачаємо більшу частину свого калорійного бюджету на ці продукти, ми довше відчуваємо ситість", — пояснює Кроуз.

Ви почуватиметеся набагато краще, з'ївши збалансовану, багату на білок їжу з овочами та корисними жирами. Це краща інвестиція ваших "калорійних грошей". Особливо це стосується рафінованих вуглеводів, таких як білий хліб і солодощі, які швидко перетравлюються. Вони можуть бути корисними як перекус перед тренуванням, але вони менш корисні як основне джерело вуглеводів. Натомість Кроуз рекомендує вживати на обід багаті на клітковину сорти, такі як коричневий рис і цілозерновий хліб, які вивільняють енергію повільніше.

Згідно з порадою дієтологині, краще споживати більше вуглеводів у дні, коли ви тренуєтеся: "Це зменшує ризик захворювань і травм і підтримує адаптацію до фізичних вправ". У дні відпочинку або менш активні дні зменшення споживання вуглеводів може допомогти зменшити загальне споживання енергії, якщо ви все ще включаєте білок для відновлення м’язів, а також багато фруктів і овочів для отримання вітамінів, клітковини та антиоксидантів. Пропонуємо підбірку рецептів від NV FOOD, які допоможуть мати збалансований раціон та відчувати ситість протягом тривалого часу. А ще більше рецептів ви знайдете у нашому телеграм-каналі.

Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням.

Читайте новини "МБ" у Google News | Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

РЕКЛАМА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
«Росіяни шукали Бандеру й атовців»: у Чернівцях небайдужі допомогли переселенцеві, який виїхав з окупації
21 174
У Чернівцях приватний перевізник відмовляється від пільгового маршруту: скаржиться на розбиту дорогу
11 007
Опалювальний сезон у Чернівцях відкладається: коли у квартирах стане тепло
10 579
Планові знеструмлення: де на Буковині 21 жовтня не буде світла
8 193
У Чернівцях попрощаються із двома відважними захисниками
8 160
Загинув через вогнепальне поранення: що відомо про відважного захисника з Буковини Бориса Филипчука
5 978
Буковинський футболіст відіграв у прем'єрлізі за львівський "Рух" 58 хвилин
5 678
«У хаті рекордна температура – 10 градусів»: чернівчани скаржаться на холод у квартирах
5 449
Крав гравій із Черемоша: депутату міськради на Буковині повідомили про підозру
5 416
Ніколи не бажайте «всього самого найкращого»: чому так не варто казати
5 047


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.