Новий голова ОДА Михайло Романів, якого призначив 15 березня в.о. президента Олександр Турчинов, подав у відставку 17 березня, не пропрацювавши і дня. Він був змушений написати заяву на звільнення під тиском кількох десятків людей, які зайшли до ОДА під час апаратної наради.
Після апаратної наради у понеділок, 17 березня, Михайло Романів вийшов до коридору, де його вже чекало півсотні активістів – це були, зокрема, активісти Правого сектору та жителі Кіцманського району. Люди оточили Романіва, вимагаючи написати заяву. На це новий губернатор реагував спокійно, намагаючись заспокоїти галасливих активістів.
Проте це підбурювало натовп дедалі більше. Вони пригадали Романіву і його членство в СДПУ (о) десять років тому, і те, що за часів свого губернаторства з 2003 по 2005 роки він начебто нічого доброго не зробив для Буковини.
– Призначення Романіва – це політичні ігри, ця особа вже була колись губернатором, і всі знають, що він зробив, – заявив активіст Правого сектору Руслан Бойко. – Але найголовніше – суто людське: коли на Майдані вбивали людей, ця особа була чиновником. Він не спробував навіть висловити свою позицію, він нічого не говорив. Коли людей вбивають, осторонь стояти не можна.
– Чому смієшся? Тобі смішно з того, що діється в країні? – закидає 57-річному чиновнику 20-річний активіст Правого сектору Артем МАЛОВАЖНИЙ. На таку зверхню заяву юнака голова ОДА реагує спокійно: "Не будьте такими цинічними".
Водночас конкретних фактів зловживань Романіва Правий сектор так і не надав.
Активісти принесли стіл, ручку і аркуш паперу. Близько години люди сперечалися з Михайлом Романівим. Згодом він таки написав заяву на ім’я Турчинова з проханням анулювати указ про його призначення.
"Гарячих голів" закликаю охолонути"Уже за кілька годин Романів скликав журналістів на терміновий брифінг на сходах управління Пенсійного фонду. Події у приміщенні ОДА він назвав "заздалегідь спланованою акцією", а також такими, що призводять до некерованості в Україні і "лягають на руку" Росії.
– Ця подія, яка відбулася у стінах ОДА – не приниження мене. Це крок, який зроблений до поглиблення некерованості і розбрату в нашій українській державі. Адже був виданий указ в.о. президента України. Те, що відбулося в ОДА, – приклад, на який сьогодні з посміхом, потираючи руки, можуть дивитися наші вороги за східними кордонами, які розривають нині нашу державу. Я хочу звернутися до буковинців: єднаймося, гуртуймося і пам’ятаймо, що наша земля – це та, де ми повинні будувати свій дім. "Гарячих" голів закликаю трохи охолонути і з тверезим розумом підійти до всіх рішень, які нині приймаються, – сказав він.
– В.о. президента прийняв рішення про моє призначення. За ним – рішення про скасування указу. Нині я очікую на рішення в.о. президента, а також, оскільки мене рекомендувала партія "УДАР", буду радитися з її лідером, – заявив Романів.
Водночас Михайло Романів повідомив, що понеділкова акція в стінах ОДА була заздалегідь спланована його опонентами.
– Я абсолютно не відкидаю такі речі, такі сценарії. Можливо, це навіть якийсь очевидний факт. Бо жодних принципових претензій, які могли би стосуватися моєї діяльності, мені не висували. Я готовий був вийти до людей на Майдані і відповісти на всі запитання. Якщо в моєму житті були якісь помилки, то вони не переступали правового поля. Ще раз наголошую – я дотримуюся присяги державного службовця і повноцінно та з честю виконую свої обов’язки, забезпечуючи інтереси України. Хочу зауважити, що ті, кому вигідно нині так "зустріти" мене зі вступом на посаду після призначення, напевно переслідують меркантильні інтереси, – заявив Романів.
– Акція була спланованою. Все-таки це інтереси окремих людей, політичні амбіції яких залишилися незадоволеними. Партія "УДАР" та їхні союзники ВО "Батьківщина" та "Свобода" до організації цієї провокації аніяк не причетні. Дуже жаль, що нині використовують окремих людей, які щиро вірять в ідеали Майдану, що вони відстояли на Майдані. Дуже жаль, що вони використовуються в цій ситуації, що шкодить саме інтересам України, – додав М. Романів.
За кого голосніше вигукували, той і губернатор?Та далі почалися "політичні" чудасії. Того ж дня, у понеділок, на Центральній площі відбулося чергове народне віче за участю декількох сотень людей. Вирішували, кого ж висувати на голову ОДА. Кандидатур нарахували аж 15 (!).
Наступного дня, у вівторок, з’явилася заява обласної організації партії "УДАР", в якій йшлося, що не лише "УДАР" рекомендував Романіва на посаду, а ще й ВО "Батьківщина" та ВО "Свобода" (хоча саме у суботу – день призначення Романіва, офіційний сайт "УДАРу" повідомив, що партія рекомендує його та ще трьох кандидатів на посади голів чотирьох ОДА). Тепер же обласна організація "УДАРу" вирішила рекомендувати на посаду нардепа Романа Ванзуряка.
У вівторок увечері на Центральній площі провели "вибори" нового губернатора. Кандидатів обговорювали шляхом "громадського кастингу": представники політичних партій та громадських організацій по черзі озвучували імена претендентів. Група людей із плакатами "Кличко – президент, Ванзуряк – губернатор" періодично вигукувала: "Ванзуряк!"
У цей час голова обласної організації "Свобода" Віталій Мельничук намагався закликати людей до спокою, зазначаючи, "що ця "січова каша" зараз грає на руку Кремлю. Та його ніхто не слухав. Люди голосно вигукували.
Голосування відбувалося просто на площі. За яким принципом мали обрати губернатора, не відомо. Можливо, рахувати руки, а може, слухати, за кого голосніше галасує натовп. З 15 претендентів на крісло губернатора мітинг надав перевагу Роману Ванзуряку.
Щоправда, станом на учора жодної інформації щодо скасування Турчиновим свого указу так і не було. Яка доля заяви Михайла Романіва про відставку не відомо.
Микола КОБИЛЮК
21-03-2014, 14:59
0
1 638