Учені з’ясували, як депресія впливає на смакові вподобання

новини / Здоров'я
5 391
0
Учені з’ясували, як депресія впливає на смакові вподобання


Депресією страждають близько 280 мільйонів людей по всьому світу і впливає на харчові звички, пише NV.



Дослідники з Університетської клініки Бонна, Боннського університету та Університетської клініки Тюбінгена з’ясували, що, попри знижений апетит, пацієнти з депресією частіше обирають вуглеводну їжу. Ці дані були опубліковані в журналі Psychological Medicine.

Прояви депресії у різних людей різні: одні втрачають здатність виходити з дому, інші продовжують повсякденне життя з певними обмеженнями. Відмінності спостерігаються і в апетиті. Пацієнти з важкою формою депресії нерідко стикаються з його зниженням, тоді як в інших у період загострення зростає тяга до їжі, особливо до солодкого.

Це, своєю чергою, може призводити до змін ваги. "Хоча багато пацієнтів повідомляють про такі зміни, вплив депресії на харчові вподобання залишається маловивченим. А тим часом ця інформація могла б допомогти в розробці нових терапевтичних стратегій", — пояснює професор Нільс Кремер з Університетської клініки Тюбінгена.

Як депресія впливає на вибір продуктів

Дослідження виявило зв’язок депресії зі зміною вподобань у їжі, пов’язаний з макронутрієнтами — основними складниками раціону (вуглеводи, білки, жири). Виявилося, що люди з депресією рідше обирають їжу, багату на жири та білки, на відміну від здорових учасників експерименту.

Натомість вони частіше віддають перевагу вуглеводній їжі, включно з солодощами. Ба більше, висока частка вуглеводів у раціоні підвищувала привабливість продуктів, що містять жири та білки, таких як молочний шоколад. Це підтверджує, що депресія сприяє споживанню висококалорійних, часто шкідливих продуктів.

Досі вважалося, що тяга до вуглеводів зумовлена посиленням апетиту. Однак результати дослідження показують протилежне: "Насправді, пристрасть до вуглеводів пов’язана не з апетитом, а з тяжкістю депресії, особливо з проявами тривожності", — зазначає Ліллі Турн, співавтор дослідження.

Перспективи дієтотерапії

Відкриття дослідників ставить нові питання для подальших наукових досліджень. "Оскільки вуглеводи й жири по-різному впливають на систему винагороди мозку, це може стати основою для нових методів терапії", — вважає професор Кремер.

У майбутньому дієтологічний підхід може допомогти виявити, як змінюються вподобання в їжі під час депресії, і оцінити, чи здатна корекція харчування чинити довгостроковий позитивний вплив на стан пацієнтів.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

23:20
У лісах Буковини вже з'являються делікатесні гриби, але їх легко переплутати із отруйними
23:00
Завтра відбудеться історичний матч "Буковина" - "Вікторія": дорожчі квитки уже розібрали
22:45
У чернівецькому храмі УПЦ релігієзнавця обізвали дурнем за зауваження про зміст молитовників
22:17
Не стало буковинця, який 40 років возив рятувальників гасити пожежі
22:00
"Не цінуємо своїх": мандрівниця розкритикувала захват візитом ведучого Комарова на Буковину
21:41
Якому знаку зодіаку пощастить 1 квітня
21:21
"Клята війна": стало відомо про загибель захисника із Буковини Геннадія Рясова
20:59
В застосунку "Дія" з'явився новий розділ: для кого він призначений

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм