RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » У Чернівцях «символ» 30-річчя Незалежності заростає бур’янами - фото


Незабаром виповниться рік, відколи у Чернівцях до 30-річчя Незалежності України встановили 50-метровий флагшток.

Конструкцію з найвищим прапором області розташували на вулиці Воробкевича, 6, на території парку "Жовтневий". На цьому ж місці планували побудувати оглядовий майданчик, доріжки, лавиці та освітлення.

Про це йдеться у публікації "МБ", пише molbuk.ua



Загальна сума, в яку обійшовся державі об’єкт, – близько 15 мільйонів гривень. З цією сумою чернівецький проєкт за рейтингом видання "Наші гроші" потрапив до десятки найвартісніших флагштоків в Україні.

Кореспондентка molbuk.ua днями навідалася туди.

Картина невесела: жодних робіт не проводилося. Довкола лежить будівельне сміття, стирчать залізні штирі. Оглядовий майданчик завішаний обірваною зеленою тканиною. Земля довкола заростає високими бур’янами. Плитка на доріжках починає хитатися і відпадати. Місце справляє враження пустки. Лише часом туди приходять "тусуватися" підлітки. І це небезпечно, адже можна напоротися на штирі.







Ми поцікавилися, чи варто було витрачати мільйони гривень на флагшток?

Думки

"Деякі чиновники в історію не увійшли, а "вляпалися"

Ігор ГАВРАДА, політолог:



"Особливістю бюджетних коштів є те, що їх заробляють платники податків, а витрачають чиновники. Саме політики та чиновники відповідають за те, аби гроші платників податків використовували якомога ефективніше та в інтересах цих платників. Зазвичай, коли наші політики й чиновники визначають, які видатки фінансувати, то керуються не лише раціональними міркуваннями, але й турботою про свої рейтинги та навіть кишені.

Ми ж пам’ятаємо Зеленського, який, наче дитина з новенькою цяцькою, носився з ідеєю, як йому сподобатися українцям й залишити про себе пам'ять. Так от, під привід – 30-річчя Незалежності – главу держави переконали, що поява по всій Україні флагштоків якраз і буде способом увійти в історію.

Так само пам’ятаємо, як окремі чиновники, що кинулися виконувати забаганку Зеленського, в історію не ввійшли, а вляпалися. Наприклад, в Херсоні, де багатомільйонна конструкція впала на авто чиновника, який відповідав за її спорудження.
У Чернівцях все було не настільки драматично, але до пуття будівництво так і не довели. Очевидно, планували це на 2022-й рік, а раптом почалася війна.

Як би згодилися кошти із флагштока? Та як завгодно! На вартість нового позашляховика, якого потребують мобільні загони, які винищують російські танки. Або на вартість екскаватора, який вилучили із комунального підприємства громади, щоби військові мали чим будувати укріплення.

Водночас того, що сталося, не повернеш. А з іншого боку, сперечатися про це корисно. Адже кожен платник податків, чия гривня пішла не на протитанкову ракету "Стугна", може вирішити для себе, наскільки ефективними є нинішні політики та чиновники.
Адже рано чи пізно війна закінчиться, а після неї будуть вибори. Тож нам знову доведеться вирішувати, кому варто віддавати голос. От саме тоді питання, чи варто було тратитися на флагшток замість ракет, виборець має поставити і політикам, і чиновникам.

"Відчуття, що це робилося нещиро"

Ігор БАБ’ЮК, голова Буковинського центру виборчих технологій:


"За ці кошти можна було б, якщо не говорити про озброєння, придбати захисні речі – бронежилети, наколінники та налокітники, які вкрай потрібні зараз.

Чи було встановлення флагштока проявом патріотизму? Якби ці кошти були зібрані громадянами, то це було б щиро. Якби це встановили за зібрані людьми кошти, то об’єкт би більше оберігали. Але коли це робиться за бюджетні кошти, а потім забувається, то воно заростає бадиллям. Бо таке відчуття, що це робилося нещиро".

"За прапор люди нині гинуть…"

Ігор КОЗІЙ, військовий експерт:


"Та багато чого можна було б придбати за ці кошти. За п’ять мільйонів доларів можна придбати "Байрактар". Також можуть бути тепловізори. Вживане нерозмитнене повнопривідне авто, яких зараз так потребують ЗСУ, може коштувати 7-10 тисяч доларів… От і рахуйте…А загалом, якщо вже встановили флагшток, то про нього треба дбати. Бо за український прапор люди сьогодні гинуть на фронті…"

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
Редактор: Галина Олійник
7-07-2022, 23:04
Коментарів 1 Переглядів 4 534

Hаписав: Ali, Коментарів: 0, Новин: 0, 8 липня 2022 00:11
В новині:
За ті гроші можна було в місті побудувати 20 сучасних дитячих майданчиків! Осачука й банду давно пора арештувати!


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.