* На правах реклами
Зала може відігравати роль не лише кімнати для приємного відпочинку. Часом її використовують як кабінет, спальню або столову зону. Саме тому, окрім телевізора, крісел, дивану та невеликого столика, в ній потрібно передбачити й інші предмети меблів та техніку.
Які поради дизайнерів варто врахувати, облаштовуючи вітальню, — читайте далі.1. Підготовка плану
Він повинен бути якомога детальнішим, враховувати треба кожний елемент. Для цього потрібно знати точні розміри не лише приміщення, але й дверних та віконних отворів, розташування розеток, радіаторів, напрямок відкривання дверей.
Пересувати меблі з місця на місце на комп’ютері або на папері значно простіше, тому цій стадії важливо приділити максимальну увагу. Краще, якщо малюнок буде зроблено в різних ракурсах: згори та окремо кожної стіни.
Планування варто починати з головного предмету у вітальні. Якщо ця кімнатаа служитиме переважно для спілкування, перегляду телепрограм, — головна роль в ній належатиме м’якій групі. Коли кімната на ніч має перетворюватись на спальню, для забезпечення максимального комфорту під час сну краще вибрати розкладний диван.
За потреби, увага приділяється також столовій, робочій та гардеробній зонам. Розстановку меблів необхідно продумати таким чином, щоб вони не заважали комфортному пересуванню. Для цього варто додати ширину, на яку відчиняються дверцята шаф, розмір поличок на стінах.
2. Варіанти розташування меблів
Щодо розміщення шаф, диванів, крісел відносно один до одного, дизайнери радять вибирати серед таких принципів:
- Симетрія. Підходить для просторих кімнат квадратної та прямокутної форми, виконаних у класичному стилі. Наприклад, навколо журнального столика можна розташувати дивани. При невеликій площі симетричним може бути розміщення стелажів.
- Асиметрія. Вибір для невеликих приміщень. Меблі можуть знаходитись на різній відстані як по ширині, так і по висоті. Експерименти дозволяють створювати цікаві дизайнерські рішення.
- Коло. Ще один варіант для просторих віталень, завдяки якому можна чітко виділити різні зони.
3. Що робити, коли зала має нестандартні розміри
Коли вітальня має форму квадрата чи прямокутника, зробити зручне планування не надто складно. Але якщо у вітальні знаходиться ніша, виступ чи п’ятий кут, які дехто вважає недоліками, робота значно ускладнюється. При цьому в більшості випадків, правильно підібравши та розставивши меблі, дизайнери перетворюють такі мінуси на переваги.
Що можна розмістити в ніші? Шафи відповідного розміру, телевізор або диван. Вибір залежить від її розміру та розташування. Якщо у приміщенні знаходиться п’ятий кут, в ньому дизайнери рекомендують поставити кутовий диван. А коли вітальня подовжена, скоригувати розміри дозволить шафа, встановлена вздовж вузької стіни.
Розташування меблів — цікавий творчий процес, результатом якого стає комфортний та функціональний інтер’єр. І не варто думати, що з ним можуть впоратись лише професійні дизайнери з досвідом. Перегляньте фото в інтернеті — вони обов’язково надихнуть вас на цікаві ідеї для власної вітальні.
26-10-2021, 10:30
0
929