RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

Україна запускає процес повернення Криму. Який план Зеленський запропонував Заходу

Україна розпочинає процес щодо деокупації Криму, запускаючи його в рамках нового міжнародного саміту "Кримська платформа". Ідею вже підтримали провідні країни світу, перша зустріч запланована на травень 2021 року.

Росія не коментувала українську ініціативу, проте реакція з'явилася після того, як в окупованому Криму назріла екологічна катастрофа внаслідок браку води: через колишню самоназвану кримську прокурорку Наталю Поклонську тепер натякають, що Москва може і приєднатися до діалогу.



У чому суть Кримської платформи і чи допоможе вона по-справжньому дати старт деокупації українського півострова пише "OBOZREVATEL".

Кримська платформа – це:

Нова міжнародна ініціатива для переговорів щодо деокупації Криму та повернення його до складу України

Мета формату полягає у підвищенні ефективності міжнародного реагування на окупацію півострова, що досі триває, посиленні міжнародного тиску на Росію, запобіганні подальшим порушенням прав людини та захисту жертв на окупованому півострові

Платформа діятиме на кількох рівнях: глав держав та урядів, міністрів закордонних справ, міжпарламентської співпраці та у форматі експертної мережі

Концепцію платформи в ООН ще 23 вересня представив президент України Володимир Зеленський. Тоді ж він запропонував міжнародним партнерам долучитися до цієї ініціативи, щоб об'єднати зусилля для повернення Криму

6 жовтня, під час саміту Україна-ЄС, Євросоюз підтвердив готовність приєднатися до "Кримської платформи". Нині це питання погоджують на рівні національних урядів країн Європейського Союзу

Кремль заговорив, як припекло з водою

Всі 6 років окупації Росія категорично відмовлялася обговорювати питання Криму на будь-яких міжнародних майданчиках чи конференціях. Мовляв, воно закрите, його не існує взагалі.

Ситуація змінилася навесні цього року, коли стало очевидно, що півострів опинився на межі екологічної катастрофи через відсутність води. Підземні річки та прісні водосховища пересохли через теплі зими останніх років та літні посухи.

Питна вода, звісно ще є, але вона йде на потреби військових баз та військової промисловості, а ще для російських туристів. Через це самим кримчанам вже нічого не залишається, тому з початку вересня більшість із них отримує воду лише в певні години на добу.

Замість того, щоб вирішити проблему, Росія вдається до політико-пропагандистських трюків, звинувачуючи в усіх бідах Україну. Хоча за міжнародним правом, яке в Росії також ратифіковане, відповідальність за окуповані території несе винятково країна-агресор. У даному разі – Російська Федерація.

Поклонська кличе в Крим Ілона Маска

Через колишню самоназвану прокурорку Криму, а нині депутатку Держдуми від путінської партії "Єдина Росія" Наталю Поклонську, Кремль скаржиться на "водний геноцид" в Організацію об’єднаних націй (ООН), а нині пише пости американському бізнесмену Ілону Маску. Мовляв, якщо він хоче відправити експедицію на Марс, то для початку може приїхати до Криму, який через відсутність прісної води теж нагадує сусідню планету.

Тепер Поклонська захотіла розповісти про це і на Кримській платформі.

Складно коментувати подібні заяви Поклонської, бо вона не представляє жодного з офіційних рівнів, пояснила OBOZREVATEL депутатка від партії "Слуга народу" Неллі Яковлєва, заступниця голови Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій. І додала, що таких епатажних заяв з боку Росії буде дедалі більше:

"Як суб'єкта в якому статусі можна запросити Поклонську? Щонайменше, це має бути офіційна заява від Міністерства закордонних справ Росії. А Поклонська займається політичними маніпуляціями. Що ближче до Кримського саміту – то більше Росія розхитуватиме Кримську платформу різними епатажними заявами. У питанні Криму Москва постійно вдаватиметься до різних маніпуляцій. Але Україна надалі має вести свою генеральну лінію і займати однозначну жорстку позицію".

За словами депутатки, Кримська платформа – ініціатива українського Міністерства закордонних справ, бо це сфера, що стосується міжнародної політики. Ідея складається з двох стратегій: одна вже оприлюднена, інша поки що закрита, бо доопрацьовується в Міністерстві з реінтеграції тимчасово-окупованих територій, а також у РНБО.

Чи варто запрошувати Росію на кримський саміт

Заступниця голови МЗС України Еміне Джапарова вважає, що варто, бо саме Росія несе відповідальність за окупацію Криму та її наслідки. Але водночас визнає: Москва може не погодитися на участь у такому форматі.

Ексголова Ради міністрів АР Крим Сергій Куніцин запевнив в ефірі "OBOZREVATEL TV": "Росія відмовиться від Кримської платформи, бо вважає, що "Кримнаш". Це питання для них закрите. Донбас вони хочуть віддати нам на своїх умовах, а про Крим взагалі відмовляються говорити. Проте Україна "винесла" Росію за дужки і почала створювати Кримську платформу без них. Це правильний крок. Ми надалі на різних світових майданчиках доводитимемо, що Крим український і ми повернемо його навіть без участі Росії".
Редактор: Юрій Коверзнєв
15-12-2020, 22:40
Коментарів 0 Переглядів 1 344

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Пані Валентина каже, що є велика потреба в кормі для собак і котів


Вирок суду – читати класику. Блог Юлії Пацаранюк
Чоловіка, який обікрав сестру, зобов'язали прочитати "Кайдашеву сім’ю" І.Нечуя-Левицького
“Красиве, спокійне, проєвропейське місто”. Блог Галини Олійник
Віталій Кім поділився враженнями від Чернівців та поміркував, на що зараз слід витрачати бюджетні кошти.
Кому дісталися гуманітарні швидкі допомоги – секрет: чому посадовці на Буковині не готові це розказати
Державні відомства приховали інформацію про отримувачів дорогих авто з Італії під приводом "обмеженого доступу"
ВІДЕО Переглянути все відео

До церкви приходьте на всю Великодню службу, щоби відчути велич свята, радить єпископ Феогност

Міжнародна програма з ефектом особистої присутності за участі європейських артистів цирку та героїчного артиста, що отримав поранення під Бахмутом.

Alterra School – це територія іншого навчання. Тут поєднуються академічні студії з проєктною діяльністю. Цінностями школи є демократичний підхід, екологічність та практичність. Тьютори школи здійснюють індивідуальний супровід кожної дитини. Допомагають школярам ставити цілі та досягати їх. Сприяють розвитку емоційного інтелекту та формуванню так званих soft skills у дітей.

У "Магістраль" ви будете навчатися з висококваліфікованими інструкторами, які підготують вас до будь-яких дорожніх ситуацій. Наші автомобілі відповідають найвищим стандартам безпеки, а навчання проводиться за сучасними методиками, що забезпечує вам не лише отримання водійського посвідчення, але й практичні навички, необхідні для безпечного водіння.