RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

У Греції народилася дитина з генетичним матеріалом трьох осіб

Лікарі-репродуктологи з Греції та Іспанії зуміли привести на світ дитини з використанням генетичного матеріалу трьох людей.

Хлопчик вагою 2,9 кг народився в Греції у вівторок. За словами лікарів, це нове слово в історії медицини, яке дасть надію безплідним парам у всьому світі. При цьому низка британських експертів вважають, що з міркувань етики цей медичний експеримент проводити не слід. Нова технологія була розроблена, щоб допомогти сім'ям, які мають в анамнезі мітохондріальні захворювання, які є спадковими і передаються від матері дитині.



Проте в даному конкретному випадку вона була використана для лікування безпліддя у 32-річної мешканки Греції, яка до цього вже пройшла чотири невдалі курси екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). Для ЕКЗ були використані її власна яйцеклітина, сперматозоїди батька і ще одна яйцеклітина від жінки-донора. Запліднений таким чином ембріон був перенесений в матку пацієнтки. Тепер її син має набір ДНК не тільки від своїх батьків, але і невелику кількість генетичного матеріалу від жінки-донора, оскільки мітохондрії мають власний набір ДНК. Цей експериментальний метод запліднення раніше застосовувався лише в одному випадку - для сімейної пари з Йорданії - і теж викликав неоднозначну реакцію в медичному співтоваристві. У той же час низка фахівців, які займаються проблемами репродукції, вважають, що цей метод дозволить збільшити шанси на успіх ЕКЗ.

Мітохондрії - це крихітні компоненти клітини, наявні майже в кожній клітині тіла і перетворюють поживні речовини в енергію. Мутації в мітохондріальному геномі призводять до порушень енергетичного обміну в клітинах і викликають мітохондріальні захворювання, при яких в першу чергу вражається м'язова і нервова системи. Оскільки цей дефект успадковується від матері, то суміщення ДНК матері з мітохондріями жінки-донора може допомогти передати майбутньому потомству здоровий мітохондріальний геном. Є також припущення, що рівень мітохондріального ДНК може впливати і на успішний розвиток вагітності, однак клінічних доказів цьому поки немає.

Грецькі медики працювали спільно з іспанським репродуктивним центром Embryotools, який тільки но оголосив, що ще 24 жінки беруть участь у цьому експериментальному методі ЕКЗ і вже вісім ембріонів готові до пересадки. Президент Інституту життя в Афінах Панайотіс Псатас з приводу нового випадку заявив наступне: "Незаперечне право жінки стати біологічною матір'ю [своїй дитині] стало реальністю. Ми дуже пишаємося можливістю оголосити про цю інновацію міжнародного масштабу у справі допоміжної репродукції, і відтепер ми можемо дати можливість мати здорову дитину тим жінкам, які вже пройшли кілька невдалих циклів ЕКЗ або мають рідкісні генетичні мітохондріальні захворювання".

У лютому 2018 року лікарі в англійському місті Ньюкасл, які першими розробили цю технологію, отримали дозвіл на використання генетичного матеріалу від трьох осіб при використанні репродуктивних технологій в країні. Наглядовий орган в Британії вже схвалив два таких випадки - обидва у сімейних пар, які мають рідкісні мітохондріальні захворювання. Однак низка британських лікарів вказують, що безпліддя і запобігання передачі у спадок генетичного захворювання - це різні речі з морально-етичної точки зору.

"Мене турбує, щов даному випадку такої необхідності не було - забирати з яйцеклітини цієї жінки її генетичний матеріал і пересаджувати його в яйцеклітину донора. Ризик цієї технології ще до кінця невідомий, однак до неї можна вдаватися в разі мітохондріальних захворювань, але не в подібній ситуації. Ця пацієнтка могла б зачати, якщо б в подальшому знову використовувався звичайний метод ЕКЗ", - сказав фахівець з проблем репродукції з Оксфордського університету Тім Чайлдс, директор однієї з найбільших клінік в Британії, яка займається проблемами репродукції.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Юлія Леськова
18-04-2019, 01:15
Коментарів 0 Переглядів 4 179


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.