RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » У Греції народилася дитина з генетичним матеріалом трьох осіб

У Греції народилася дитина з генетичним матеріалом трьох осіб

Лікарі-репродуктологи з Греції та Іспанії зуміли привести на світ дитини з використанням генетичного матеріалу трьох людей.

Хлопчик вагою 2,9 кг народився в Греції у вівторок. За словами лікарів, це нове слово в історії медицини, яке дасть надію безплідним парам у всьому світі. При цьому низка британських експертів вважають, що з міркувань етики цей медичний експеримент проводити не слід. Нова технологія була розроблена, щоб допомогти сім'ям, які мають в анамнезі мітохондріальні захворювання, які є спадковими і передаються від матері дитині.



Проте в даному конкретному випадку вона була використана для лікування безпліддя у 32-річної мешканки Греції, яка до цього вже пройшла чотири невдалі курси екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). Для ЕКЗ були використані її власна яйцеклітина, сперматозоїди батька і ще одна яйцеклітина від жінки-донора. Запліднений таким чином ембріон був перенесений в матку пацієнтки. Тепер її син має набір ДНК не тільки від своїх батьків, але і невелику кількість генетичного матеріалу від жінки-донора, оскільки мітохондрії мають власний набір ДНК. Цей експериментальний метод запліднення раніше застосовувався лише в одному випадку - для сімейної пари з Йорданії - і теж викликав неоднозначну реакцію в медичному співтоваристві. У той же час низка фахівців, які займаються проблемами репродукції, вважають, що цей метод дозволить збільшити шанси на успіх ЕКЗ.

Мітохондрії - це крихітні компоненти клітини, наявні майже в кожній клітині тіла і перетворюють поживні речовини в енергію. Мутації в мітохондріальному геномі призводять до порушень енергетичного обміну в клітинах і викликають мітохондріальні захворювання, при яких в першу чергу вражається м'язова і нервова системи. Оскільки цей дефект успадковується від матері, то суміщення ДНК матері з мітохондріями жінки-донора може допомогти передати майбутньому потомству здоровий мітохондріальний геном. Є також припущення, що рівень мітохондріального ДНК може впливати і на успішний розвиток вагітності, однак клінічних доказів цьому поки немає.

Грецькі медики працювали спільно з іспанським репродуктивним центром Embryotools, який тільки но оголосив, що ще 24 жінки беруть участь у цьому експериментальному методі ЕКЗ і вже вісім ембріонів готові до пересадки. Президент Інституту життя в Афінах Панайотіс Псатас з приводу нового випадку заявив наступне: "Незаперечне право жінки стати біологічною матір'ю [своїй дитині] стало реальністю. Ми дуже пишаємося можливістю оголосити про цю інновацію міжнародного масштабу у справі допоміжної репродукції, і відтепер ми можемо дати можливість мати здорову дитину тим жінкам, які вже пройшли кілька невдалих циклів ЕКЗ або мають рідкісні генетичні мітохондріальні захворювання".

У лютому 2018 року лікарі в англійському місті Ньюкасл, які першими розробили цю технологію, отримали дозвіл на використання генетичного матеріалу від трьох осіб при використанні репродуктивних технологій в країні. Наглядовий орган в Британії вже схвалив два таких випадки - обидва у сімейних пар, які мають рідкісні мітохондріальні захворювання. Однак низка британських лікарів вказують, що безпліддя і запобігання передачі у спадок генетичного захворювання - це різні речі з морально-етичної точки зору.

"Мене турбує, щов даному випадку такої необхідності не було - забирати з яйцеклітини цієї жінки її генетичний матеріал і пересаджувати його в яйцеклітину донора. Ризик цієї технології ще до кінця невідомий, однак до неї можна вдаватися в разі мітохондріальних захворювань, але не в подібній ситуації. Ця пацієнтка могла б зачати, якщо б в подальшому знову використовувався звичайний метод ЕКЗ", - сказав фахівець з проблем репродукції з Оксфордського університету Тім Чайлдс, директор однієї з найбільших клінік в Британії, яка займається проблемами репродукції.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Юлія Леськова
18-04-2019, 01:15
Коментарів 0 Переглядів 4 045

Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.