RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Як правильно вживати насіння льону для краси і здоров'я

Як правильно вживати насіння льону для краси і здоров'я


Лляне насіння зараз буквально всюди: його додають до хліба, каші і смузі-боули. І це не даремно – таке насіння містить масу корисних речовин.

Але якщо ви ще не оцінили переваги цього суперфуду, ми розповімо, чому варто негайно включити його до свого меню.



Яким буває насіння льону

Лляне насіння буваєь двох видів – темно-коричневе і золоте. Відрізняються воно лише за смаком: перше трохи гірчить, а у других смак м'якіший. Вираженого запаху ні насіння льону, ні лляна олія не мають – лише легкий приємний аромат.

Насіння льону багате на антоксіданти

Насіння льону – цінне джерело ненасичених жирних кислот омега-3, тому його радять вживати при високому рівні холестерину і для виведення "поганих" жирів з організму. У ньому міститься білок, незамінні амінокислоти і вітаміни майже всієї групи В.

У продукті багато рослинного кальцію, який повністю засвоюється організмом. Ще суперфуд містить велику кількість цинку, що особливо актуально для чоловіків, адже дефіцит цього макроелементу впливає на статеву функцію. Насіння льону містить й антиоксиданти, через що є відмінним засобом для профілактики онкології.

Але найефективніший суперфуд при запорах і запальних захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Справа в тому, що насіння льону багате на розчинну клітковину, і при наполяганні вона утворює своєрідний слиз. Вона механічно обволікає ШКТ, тим самим знімаючи запалення.

При регулярному застосуванні поліпшується робота кишечника і нормалізується травлення. А завдяки речовині лігніну продукт виводить з організму токсини і дозволяє безболісно скинути кілька зайвих кілограмів.

Шкода насіння льону

Серед протипоказань до прийому – камені в нирках і сечовому міхурі. При загостренні запальних процесів в шлунку краще приймати тільки слиз без насіння. Можна їсти насіння льону сухим – добре пережувати і запити водою. Правда, у великих кількостях так їх приймати не можна: можливе зневоднення організму і запори.

Шкода насіння льону доведена при їх вживанні людьми, які страждають на гіперкальціємію, а також при його неправильному зберіганні. Насіння льону ні в якому разі не можна виставляти на яскраве сонячне світло: під його впливом олії та жирні кислоти моментально окислюються й утворюють шкідливі для організму канцерогенні пероксиди. Характерний прогірклий смак насіння – це прямий сигнал про те, що їх пора викидати. Саме тому фахівці рекомендують зберігати насіння льону в темному і прохолодному місці.

Як обрати насіння льону

Лляне насіння краще купувати в упаковці, а не на вагу. Найголовніше – не купуйте перемелене: коли ми перебиваємо насіння, масло виходить назовні, окислюється, і вже через тиждень суміш прогоркає. Тому подрібнюйте насіння перед прийманням.

Як правильно вживати насіння льону

Добова доза насіння льону в профілактичних цілях – 30-40 г. Воно – універсальний продукт, який можна поєднувати з усім. Єдине, не варто піддавати продукт термообробці. Висока температура нейтралізує корисні речовини, хоча ефект "обгортування" шлунково-кишкового тракту і залишається.

Посипайте цілим або меленим лляним насінням пластівці, вівсянку, йогурти, кефір, сир, салати або бутерброди.

Насіння льону – відмінний замінник яєць у випічці. Лише одна столова ложка льняної муки, змішана з трьома столовими ложками води, дорівнює одному курячому яйцю.

Додавайте насіння в блендер, коли готуєте смузі. Завдяки високому вмісту клітковини і корисних жирів почуття ситості триватиме довше.

Купуйте готові продукти з насіння льону: пластівці, хліб і крекери.

Як заварити і пити насіння льону

Комплексне очищення організму можна провести, кілька днів поспіль попивши натщесерце відвар з насіння льону, який за текстурою нагадує кисіль. Відвар готується з однієї столової ложки насіння льону, залитої окропом, протушкуваної на середньому вогні протягом півгодини і пропареної під теплою вовняною ковдрою. Вживати варто не більше 250 мл за день.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
24-01-2019, 00:50
Коментарів 0 Переглядів 8 392


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.