Набряки під очима – поширений наслідок неправильного способу життя або використання неякісної косметики, передає ukrhealth.net.
Чому під очима з’являються набрякиТак на зовнішності можуть відбитися звички та особливості способу життя:
- Недолік нічного сну, використання високої подушки, сон в незручному положенні тіла.
- Незбалансоване харчування, зловживання смаженими, гострими, солоними стравами, алкоголем, велика кількість білого хліба і цукрів в раціоні.
- Стреси, тривожність, страхи.
- Куріння і вплив тютюнового диму.
- Надлишок ультрафіолету.
- Використання неякісної косметики, неправильне.
- Використання косметичних засобів (не призначених для області навколо очей).
- Рясне пиття і їжа на ніч.
Набряки можуть супроводжувати деяких захворювань:
- Алергія на компоненти косметики.
- Захворювання щитовидної залози.
- Захворювання нирок.
- Захворювання серцево-судинної системи.
- Хвороби шлунка.
- Розлади нервової системи.
В цьому випадку, щоб назавжди позбутися від набряків, потрібно лікувати основне захворювання.
Наші очі оточені прошарком особливої жирової тканини, яка дозволяє їм плавно і м’яко рухатися. Фізіологічно поява припухлостей під нижніми повіками викликано збільшенням обсягу цієї жирової тканини в результаті накопичення зайвої рідини або розростання.
Якщо припухлість особливо помітна вранці, а до вечора від неї не залишається сліду, то має місце набряк в результаті накопичення рідини. Припухлість, яка зберігається протягом дня, ймовірно, є ознакою розростання жирової тканини.
Народні методи позбавлення від набряківЗ набряками, що виникли внаслідок накопичення зайвої рідини, ефективно справляються народні засоби.
Контрастні компреси на область очей добре зарекомендували себе. Щоб приготувати їх, заваріть суху траву рослини з лікарськими властивостями в розрахунку 2 чайні ложки на півсклянки окропу. Добре підходять ромашка, кора дуба, петрушка, м’ята, шавлія, липовий цвіт, очанка лікарська. Можна використовувати розсипчастий чорний або зелений чай. Остиглий настій розділіть на дві частини, в одну з них додайте 3-4 кубика льоду.
Перед використанням змочіть ватні диски в теплому настої, прикладіть на 1 хвилину до області очей. Потім змочіть ватні диски в холодному настої і знову прикладіть до очей. За одну процедуру чергуйте компреси 5-6 разів, але завжди завершуйте її холодним. Компреси можна робити вранці, але краще – ввечері перед сном.
Чайні компреси багато хто воліє робити, використовуючи пакетики чаю. Підійде чорний або зелений чай, а ще краще – ромашковий. Пакетики потрібно занурити в окріп на 30 секунд, потім витягнути, трохи віджати і на 10 хвилин помістити в морозилку. Через цей час можна робити компрес: прикладіть охолоджені пакетики до області набряків під очима і залиште на 5-10 хвилин.
Компреси для очей готують з овочів (свіжих, варених і заморожених). Наприклад, сиру картоплю натирають на тертці або нарізують тонкими пластинками. Отриману кашку спершу кладуть на дві невеликі марлеві серветки, які прикладають до області під очима. Пластинки сирої картоплі можна помістити прямо на шкіру повік і під очима, а зверху накрити марлевими серветками. Такі компреси потрібно тримати 5-15 хвилин. Їх застосовують щодня, вранці або ввечері.
Експрес-компрес з охолодженого огірка зробити дуже просто. Візьміть огірок, який лежав в холодильнику, наріжте його на скибочки. Ці скибочки слід прикласти на область під очі і залишити на 5-10 хвилин.
Боротьба з набряками по-японськиЯпонська терапія шиацу пропонує ефективний спосіб боротьби з набряками під очима. Ця методика заснована на натисканні пальцями в певних точках, що допомагає нормалізувати лімфатичний і венозний відтік.
Вправи потрібно виконувати, розслабившись. Розташуйте вказівний, середній і безіменний пальці вздовж краю очниць у напрямку до брови і натисніть 3 рази. При цьому нігті не повинні торкатися до шкіри – тільки подушечки пальців.
Потім натисніть вказівним пальцем рухами зверху вниз на нижній край очниці. Подушечками великих пальців натискайте на повіки протягом 10 секунд.
За допомогою до професіоналівВ аптеках можна знайти спеціальні пластирі під очі проти набряків. До їх складу входять натуральні компоненти, які живлять шкіру і розгладжують припухлості. Але використовувати ці засоби щодня не варто – вони розтягують шкіру і приводять до утворення зморшок.
У косметологічних салонах для позбавлення від мішків під очима застосовують процедури лімфодренуючого масажу, електричної стимуляції і мезотерапії. Якщо ефект не задовольнить вас, косметолог може рекомендувати зробити блефаропластику – хірургічну підтяжку повік.
Але якщо вам ніяк не вдається зняти набряки під очима, або вони стали з’являтися занадто часто, то це привід звернутися до лікаря і пройти обстеження. Адже в такому випадку набряки, можливо, вказують на наявність неполадки зі здоров’ям.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
16-12-2018, 00:15
0
2 137