![Потребують сотні працівників: які нові підприємства відкриваються на Буковині](/uploads/posts/2025-02/1739471032_pidpr_1.webp)
У Чернівецькій області в останні роки почало розвиватися виробництво і створюються нові підприємства.
Про це molbuk.ua розповіла перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк.
Посадовиця зазначає, що в області є чимало потужних підприємств з різними видами діяльності.
"Чернівецька область є найбільшим виробником індичатини. У цій галузі працює вісім підприємств і 40% загальноукраїнського виробу індичатини припадає саме на Чернівецьку область. Також область найбільший в Україні виробник плодово-овочевої продукції. 12,5% урожаю яблук, грушок, сливок збирається саме у Чернівецькій області. Завдяки цьому працює три заводи, які переробляють яблучну продукцію на концентрат. Є галузі, які зробили стрімкий ріст за останні три роки. Зокрема, у харчовій промисловості зростання експорту становить +150%", - каже Альона Атаманюк.
![](/uploads/posts/2025-02/pidpr_2.webp)
Почали в області створювати нові підприємства і потребують сотні працівників.
"У нас почали працювати два найбільших в Україні "сухих порти": Вадул-Сіретський термінал, та готується відкриття "Фішка Нов". Їх відкрили українські інвестори. Одні підприємці працювали в інших областях, але розширили свої види діяльності і створили підприємство у Чернівецькій області. Інші інвестори – місцеві підприємці. Завершуються роботи на підприємстві, яке буде займатися переробкою птиці.
У Чернівцях за минулий рік створено п’ять нових виробничих підприємств із загальною чисельністю понад 500 осіб. Це напрямки металообробки, харчова та швейна промисловість. Цього року вже на етапі запуску два потужні підприємства на 600 людей", – розповідає Альона Ярославівна.
Останнім часом затребуваними стали інженерні спеціальності.
"Одне із новостворених підприємств наразі потребує понад сто працівників інженерних професій. Раніше такої тенденції не спостерігали, бо було менше виробництва. А зараз релокувалися ті підприємства, яким потрібні інженерні професії. Під них навіть змінювали частково навчання у професійно-технічних закладах. На багатьох підприємствах оплата конкурентна. Зокрема на інженерні спеціальності зарплата стартувала від 30 тисяч гривень", - продовжує Альона Атаманюк.
Також сподіваємося на появу нових іноземних інвесторів. До Чернівецької області кілька тижнів тому приїжджали інвестори з Німеччини, які вивчали можливість створення підприємства майже на 900 осіб.
Раніше повідомлялося, що на Буковині - бум швейної промисловості: швачок шукають у різних громадах
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram