* Реклама
![Що робити, якщо у дитини болить горло?*](/uploads/posts/2025-02/1890-chto-delat-esli-u-rebenka-bolit-gorlo-i-chem-ego-lechit-19.webp)
Під час зміни погоди та в сезон вірусних інфекцій біль у горлі в дітей стає частою проблемою. У деяких випадках він свідчить про несерйозні стани, з якими легко впоратися корекцією умов мікроклімату та симптоматичним лікуванням. Однак існують захворювання, за яких біль у горлі є сигналом небезпечних станів, тому батькам важливо вміти зорієнтуватися, щоб допомогти дитячому організму швидше відновитися.
Коли біль у горлі в дітей перетворюється на серйозну проблему?
Причиною подібного симптому є набряк. Його провокують бактеріальні або вірусні інфекції, несприятливі умови зовнішнього середовища, алергени або ГЕРХ (гастроезофагеальна рефлюксна хвороба шлунка). Віруси найчастіше спричиняють хвороби респіраторної системи в дитячому віці, адже в цей період імунна система тільки вчиться справлятися із зовнішніми негативними факторами та виробляє механізми захисту, зустрічаючись із різними збудниками. А ось бактерії не настільки нешкідливі. Вони часто провокують появу ангіни — небезпечного стану, коли в малюка болить горло, різко підвищується температура, з’являються проблеми з ковтанням, через що діти часто відмовляються від їжі та пиття.
Гнійна ангіна небезпечна тим, що провокує серйозні ускладнення. Саме тому за появи сильного болю і лихоманки важливо звернутися до лікаря, щоб він встановив діагноз і призначив антибіотики.
У разі, коли симптом спричинений вірусною інфекцією, алергією, сухим повітрям або проблемами зі шлунково-кишковим трактом, приймання антибіотиків не потрібне.
Як полегшити біль у горлі в дітей?
У домашніх умовах прибрати стан допоможуть такі рекомендації:
- Підтримуйте рівень рідини в організмі. Усі органи дихальної системи вкриті слизовою оболонкою, яка за недостатньої кількості вологи стає малорухливою, а іноді пересихає. Це призводить до додаткового відчуття дискомфорту, погіршення симптомів та посилення захворювання. Саме тому важливо давати дитині теплу чисту воду або трав'яні чаї, які насичують організм вологою та сприятимуть підтримці місцевого імунітету.
- Полощіть горло лужними розчинами. Для цього можна використовувати розчин харчової соди або морської солі (0,5 чайної ложки на 200 мл теплої води). Це допоможе зволожити слизову та позбутися скупчень патогенів.
- Уникайте подразників. Важливо позбутися алергенів, диму та речовин, що забруднюють повітря. Не варто використовувати в дитячій освіжувачі повітря, ароматичні свічки та палички. Також слід замінити постільні приналежності на гіпоалергенні.
- Використовуйте доступні методи зволоження в кімнаті, де перебуває малюк. Це може бути зволожувач повітря, який буде активний не тільки вдень, а й у нічний час. Кілька разів на добу повністю провітрюйте приміщення, а також проводьте вологе прибирання перед сном. Якщо ваша дитина схильна до алергії, то важливо кілька разів на місяць прати штори в дитячій та протирати вологою губкою стіни, на яких також накопичується пил.
- Підтримуйте коректний мікроклімат у кімнаті. За проблем з горлом та іншими органами системи дихання слід контролювати температуру та вологість у приміщенні, щоб уникати пересихання слизової. Слідкуйте, щоб кімнатний термометр показував не більше ніж 20°C, а гідрометр — 40–60%.
![](/uploads/posts/2025-02/samolikuvaniamozhe-buty-shkidlyvym-2.webp)
ПЕРЕД ВЖИВАННЯМ БУДЬ-ЯКИХ ПРЕПАРАТІВ ОБОВ’ЯЗКОВО ПРОКОНСУЛЬТУЙТЕСЯ З ЛІКАРЕМ.