![За сніданок у США - від 10 тисяч доларів: хто засвітився з буковинців](/uploads/posts/2025-02/35.webp)
У США з 3 по 8 лютого проходить "Український тиждень". Водночас 6 лютого традиційно у Вашингтоні відбувається Національний молитовний сніданок, на яку Україна, за даними The New York Times, відрядила найбільше делегацію в історії. Що відбувається у столиці США та хто поїхав туди з нашого місцевого істеблішменту - читайте нижче.
"Український тиждень" у США
3 лютого у Вашингтоні розпочався "Український тиждень", в межах якого відбулася велика кількість заходів на підтримку України, зокрема культурних. З робочим візитом до столиці США з чернівецького політикуму поїхали голова Чернівецької облради Олексій Бойко, заступник Чернівецького міського голови Василь Зазуляк та депутат облради від "Єдиної альтернативи" Олександр Шкурідін.
![](/uploads/posts/2025-02/32.webp)
"У рамках розпочатого "Українського тижня" запланована велика кількість заходів. Ця подія має величезне значення для нашої Країни. Поміж важливих зустрічей, це також добра нагода пошуку та поглиблення звʼязків нашого регіону", - написав у Telegram Олексій Бойко.
За словами голови облради, в Америці вони проводять чимало робочих зустрічей, серед яких зустрічі з діаспорою. Також Олексій Бойко встиг зустрітися та подарувати книгу спеціальному представнику Державного департаменту США з питань України (2017-2019) Курту Волкеру книгу "Люди перемоги. Конан".
![](/uploads/posts/2025-02/1738939297_34.webp)
"На таких заходах, як Міжнародний Саміт Релігійної Свободи, Адвокація за Україну (практичні кроки), Виставка проєктів підтримки України, Форум ветеранів "Відновлення і Стійкість", Українсько-американський бізнес-форум, Україна гідно представлена ветеранами, представниками релігійних та громадських організацій, благодійних фондів, бізнесу, влади та політичними й культурними діячами. Цього тижня у Вашингтоні говорять, говорять і говорять про Україну, про нашу перемогу і наші виклики", - повідомляє політик.
Депутат облради О. Шкурідін також повідомляв, що він разом із Бойком мав зустріч в офісній будівлі Longworth House Office Building, яка використовується Палатою представників Конгресу США, з комісією з питань безпеки та співробітництва в Європі.
![](/uploads/posts/2025-02/37.webp)
Заступник міського голови Чернівців Василь Зазуляк поки ніяк не висвітлював свою поїздку до США.
Також у складі чернівецької делегації до Вашингтону поїхала засновниця "Міста добра" Марта Левченко.
![](/uploads/posts/2025-02/marta_v.webp)
Буковинці та нардепи на Молитовному сніданку
Водночас у США учора, 6 лютого, відбувся Національний молитовний сніданок. Як пише The New York Times, туди Україна направила найбільшу делегацію за всю історію. Члени делегації, за їхніми словами, сподіваються, що їхнє послання про боротьбу з релігійними переслідуваннями матиме відгук у посадовців адміністрації президента США Дональда Трампа і членів Конгресу, пише видання. Українці планують переконати тих, хто зібрався, що подальший наступ країни-агресора Росії призведе до розширення зони репресій щодо кількох християнських конфесій, а також до руйнування й пограбування церков та арештів пасторів і священників, зазначають у публікації.
Зазначається, що серед 100 українських пасторів, священників, політиків, військових капеланів є голова Православної церкви України митрополит Епіфаній, який родом з Буковини, та заступника голови управління зовнішніх церковних зв'язків ПЦУ архієпископа Євстратія (Зорю).
На події також було 37 народних депутатів, серед яких експрезидент Петро Порошенко разом зі своєю дружиною Мариною, опозиціонер від фракції "Розумна політика" Дмитро Разумков, нардеп від "Слуги народу" Ростислав Тістик, нардеп від "Голосу" Роман Лозинський тощо.
![](/uploads/posts/2025-02/28.webp)
Також на заході була нардепка Оксана Савчук (позафракційна), вона опублікувала фото у Facebook.
А журналістка Юлія Забєліна опублікувала фото й відео, на яких видно Савчук, Тістика й екснардепку України, чернівчанку Оксану Продан.
![](/uploads/posts/2025-02/29.webp)
![](/uploads/posts/2025-02/30.webp)
Також на Молитовному сніданку був присутній експосадовець Чернівецької ОВА Артур Мунтян, який виклав відповідне фото на своїй фейсбук-сторінці.
![](/uploads/posts/2025-02/31.webp)
Раніше Президент України Володимир Зеленський дорікнув народним депутатам, які замість роботи в парламенті обрали поїздку до Сполучених Штатів та участь у Молитовному сніданку.
"Авжеж це дуже важливо, коли половину парламенту України перебуває на Молитовному сніданку. Не в Херсоні, не на Харківщині, не в Запоріжжі, не в Сумах. Можна казати, яка Курська операція, можна казати і постити свої пости про кількість жертв, але поїхати такою великою кількістю на Молитовний сніданок", – наголосив президент.
Спікер Верховної ради Руслан Стефанчук згодом також відреагував на відрядження депутатів. За його словами, сьогодні перед Україною стоїть завдання перезавантажити відносини зі США, а тому це необхідно робити системно на всіх рівнях, зокрема на рівні відновлення стосунків із Конгресом США.
"Саме тому велика делегація поїхала до США, здається, 37 людей, з якої половину становить опозиція, а інша половина – монобільшість, щоб системно працювати з сенаторами для налагодження стосунків", – сказав Стефанчук.
Що таке Молитовний сніданок
Молитовний сніданок – особлива подія для глави Білого дому та Америки загалом. Його особливість в аполітичному характері. Це передусім подія релігійна. Молитовний сніданок із президентом США – це насправді серія заходів, під час яких для учасників події організовують неформальні зустрічі, тому протягом самого сніданку серйозних питань не вирішують, а ведуть лише світські бесіди. Проте головна мета події – все ж молитва. Так, у цей день американська еліта спільно молиться за процвітання своєї країни. Під час сніданку, який триває в середньому півтори години, президент Сполучених Штатів проголошує свою промову.
Чому туди хочуть потрапити
Щоб поспілкуватися із високопосадовцями США поза сніданком. Для цього представники делегацій із різних країн приїжджають у Вашингтон за кілька днів до заходу. Окрім налагодження тісних контактів з американськими чиновниками, присутність на молитовному сніданку банально дозволяє політикам пропіаритися.
Як туди потрапити
Отримавши запрошення або придбавши квиток. Щодо запрошень, то їх роздають сенатори та конгресмени. А ціна на вхідний квиток на захід стартує з 10 тисяч доларів. Також квиток може обійтися гостю у 150 тисяч доларів, якщо він захоче сидіти біля сцени, на якій розташований столик президента США.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram