* Реклама
9 лютого в Україні, як і у всьому світі відзначають Міжнародний день стоматолога. Стоматологи – це не просто фахівці, а справжні художники, які творять дива у своїх кабінетах. Завдяки їхнім знанням, досвіду та майстерності ми можемо не лише зберігати здорові зуби, а й насолоджуватися бездоганною естетикою своєї усмішки. Нині стоматологи працюють з ювелірною точністю, використовуючи новітні технології та матеріали, щоб забезпечити максимальний комфорт і найкращі результати для кожного пацієнта. Але особлива відповідальність лежить на тих, хто не тільки працює в галузі стоматології, а ще й навчає майбутніх фахівців. Уже 17 років стоматологічний факультет БДМУ традиційно закінчують кваліфіковані професіонали, які продовжують добрі традиції своїх попередників.
Про успіхи, здобутки й плани цього структурного підрозділу Буковинського державного університету напередодні свята усіх стоматологів розповідає В’ЯЧЕСЛАВ ВАСИЛЬОВИЧ БІЛООКИЙ – декан стоматологічного факультету, професор кафедри хірургії БДМУ.
З історії факультету: кількісні й кадрові зміни
– Стоматологічний факультет БДМУ відкрили у 2008 році. У перший рік його офіційної роботи було створено дві кафедри – терапевтичної та ортопедичної стоматології, а також хірургічної та дитячої стоматології. Ліцензійний обсяг на початках становив 100 студентів. Сьогодні ж до стоматологічного факультету входить 8 кафедр. Це свідчить про постійний розвиток наших фахівців і незмінний інтерес до факультету абітурієнтів, наших майбутніх студентів. Наші кадри також професійно зростають. Якщо у 2008-му на факультеті був лише один професор, то зараз на восьми кафедрах факультету працює 14 професорів, 15 докторів медичних наук, 53 доценти і 30 асистентів. Станом на сьогодні у складі факультету існують 4 випускові стоматологічні кафедри, у складі яких працюють 4 професори (завідувачі кафедр), 22 доценти та 24 асистенти, – зазначає В’ячеслав Васильович.
Факультет і ситуація в країні
– Робота факультету в умовах війни фактично не змінилася: майбутні лікарі і далі опановують професію в очному режимі. Постійно дякуємо ЗСУ, що можемо вести заняття, практикуватися. Змістилося навчання лише в іноземних студентів – вони перейшли на змішану форму навчання: ті, хто зміг приїхати, навчаються в Чернівцях, інші навчаються онлайн. Останніми роками розширилася географія студентів факультету: до нас їдуть вчитися не лише абітурієнти з західних областей, а й з усієї України, оскільки Чернівці є одним з найбільш безпечних міст. Також зросла кількість студентів, які виявляють бажають перевестися на навчання до нашого університету, де заняття відбуваються безпосередньо в клінічних залах, а не онлайн, адже медицина, зокрема стоматологія, – це передусім практика, – зауважує декан факультету. – Останнім часом можна помітити, що потік студентів трохи знизився. Але йдеться не про зниження популярності професії, радше навпаки, а в тому, що Міністерство освіти й науки ставить тепер більш жорсткі вимоги до майбутніх лікарів загальної практики. Водночас це велика перевага, адже спеціальність цю обирають ті, що справді хочуть добре вчитися. Щороку маємо, звісно ж, місця на навчання за держзамовленням.
Про вступну кампанію
– Зарахування на навчання здійснюватиметься за результатами національного мультипредметного тесту. До обов’язкових предметів входять українська мова, математика та історія України. Зауважу, що, як і попередніми роками, сума балів результатів НМТ не повинна становити нижче як 150 балів з урахуванням коефіцієнтів. Детальні правила приймання на 2025-2026 навчальний рік ми оприлюднимо на сайті факультету. Приймальна комісія відповість на всі запитання зацікавлених, – запевнив В’ячеслав Васильович.
Про студентів факультету
– І на мою думку, і на думку всього професорсько-викладацького складу факультету, наші студенти найкращі: креативні, ініціативні та різнобічно розвинуті. Вони не тільки гарно навчаються, а й беруть активну участь у соціальному житті університету та регіону. Я не буду перелічувати всі заходи, які проводяться на факультеті, адже їх дуже багато: це і допомога ЗСУ, і благодійні акції для дітей, позбавлених батьківської опіки, і санітарно просвітницька робота у різних навчальних закладах області. Усіх випускників шкіл, які ще розмірковують над обранням спеціальності запрошую долучитися до студентської родини нашого факультету, – зазначає В.Білоокий.
До Дня стоматолога
– Напередодні Дня стоматолога щиро вітаю всіх стоматологів – і нинішніх, і майбутніх. Нехай ваша професійна діяльність приносить вам задоволення, а вдячні посмішки пацієнтів надихають на нові звершення. Студентам стоматологічного факультету бажаю великої вмотивованості, успішних "кроків" і блискучої реалізації за кваліфікаційним призначенням! – підсумував В’ячеслав Васильович.
Між іншим, дату, коли відзначати День стоматолога, обрали не випадково. Саме цього дня католицька церква вшановує християнську мученицю Аполлонію Александрійську, яку вважають покровителькою лікарів-стоматологів. Як відомо, ще в ІІІ столітті її змушували зректися християнства. Вона не погоджувалася, тож за непослух виривали щипцями зуби. Аполлонія терпіла ці муки, але зберегла віру. Та коли їй пригрозили стратою, сама зробила крок у полум’я і загинула.
З іменем покровительки стоматологів пов’язано багато повір’їв. Одне з них стверджує: коли мучить зубний біль, треба кілька разів вимовити "Санта Аполлонія" – і зубний біль миттю відступить.
Сьогодні зображення цієї мучениці прикрашає не один стоматологічний кабінет. Є зображення святої Аполлонії й у холі стоматологічного факультету БДМУ. Натхненні новими знаннями й гарним прикладом, під покровительством Святої Аполлонії, сотні випускників стоматологічного факультету БДМУ розходяться світом і Україною, щоб продовжувати добру справу, адже всі вони об’єднані спільною метою – допомагати людям!
Ліцензія МОЗ №000438 серія ЛВ від 20.01.2017р.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!