![Що відбувається з тілом, якщо ви будете регулярно їсти грейпфрут](/uploads/posts/2025-02/1037e9c700b36e660dc78ae19c338d0c.webp)
Грейпфрут — це корисний фрукт, який може позитивно впливати на імунітет, серце та обмін речовин. Однак за наявності певних рішень чи прийомів ліків варто враховувати його можливий вплив на організм, пише NV.
Грейпфрут — один з найцікавіших цитрусових, що має одночасно солодкість і терпкість. Цей фрукт з’явився в результаті природного схрещування помело й апельсина і був уперше виявлений на Барбадосі в XVII столітті. Відтоді він став улюбленцем у всьому світі завдяки своєму смаку та властивостям.
Чому грейпфрут був корисний?
Як і більшість фруктів, грейпфрут багатий на вітаміни, мінерали та антиоксиданти, які важливі для здоров’я. Але регулярне його вживання викликає питання: як він впливає на імунітет, серце і рівень цукру в крові? Чи можна їсти його щодня? Розберемося докладніше.
Зміцнює імунітет
Грейпфрут — чудове джерело тепла С. Один рожевий грейпфрут майже повністю покриває денну норму цього антиоксиданту, який допомагає зміцнювати імунну систему. Крім того, в ньому міститься вітамін А, що підтримує протизапальні процеси в організмі.
Допомагає контролювати вагу
Цей фрукт часто включають у дієти для схуднення. Він калорійний, багатий на клітковину і містить багато води, що сприяє низькій насиченості. Однак наукових доказів того, що грейпфрут різко знижує вагу, недостатньо.
Підтримує здоров’я серця
Грейпфрут містить клітковину, яка допомагає знизити рівень холестерину і контролювати кров’яний тиск. Також у ньому багато калію — мінералу, необхідного для нормальної роботи серця.
Може знизити ризик діабету
Завдяки клітковині грейпфрут уповільнює навчання, допомагаючи контролювати рівень цукру в крові. У ньому також міститься кверцетин — речовина, що стимулює вироблення інсуліну.
Можливі ризики
Попри використання, грейпфрут підходить не всім.
Взаємодія з ліками. Цей фрукт може змінити дію деяких ліків, включно зі статинами, антигістамінними засобами та ліками проти гіпертонії. Якщо ви приймаєте ліки, проконсультуйтеся з лікарем.
Кислотний вплив на зуби. Висока кислотність грейпфрута іноді може впливати на зубну емаль. Після його вживання краще прополоскати рот водою.
Дослідження на шлунок. Людям із гастроезофагеальною рефлюксною хворобою (ГЕРХ) варто оновити добавку грейпфрута, оскільки він може посилити симптоми через високу кислотність.
Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram