Любителі кави, здається, готові пити її у будь-якому вигляді. Іноді ми віддаємо перевагу вершковому капучино або солодкому лате, але ніщо так не надихає, як почати день зі чашки чорної кави, пише NV.
Якщо ви також любите чорну каву, ви, мабуть, колись ставили собі питання, чи корисна вона для вас. На щастя, відповідь ствердна, і це добре, враховуючи, що багато хто з нас не кинули б пити чорну каву, навіть якби це не було добре для нашого здоров’я. Кілька недавніх досліджень показали, що при помірному споживанні кава може підтримувати ваше здоров’я. Ось як.
Чи корисна чорна кава?
Питання є досить загальним і в кінцевому підсумку залежить від кількості, яку ви споживаєте. Пиття занадто великої кількості кави робить користь для здоров’я незначною, тому важливо пам’ятати про рекомендовані добові обмеження (від трьох до чотирьох чашок на день). Час споживання кави також має значення, оскільки останні дослідження показали, що споживання кави раніше вдень може знизити ризик смертності від усіх причин.
Світ досліджень кави постійно розширюється, вони приносять нам нову глибоку інформацію. Вчені пояснюють, що вживання чорної кави може допомогти підтримувати здоров’я кількома способами: від підвищення енергії до потенційного уповільнення старіння клітин.
Вплив кофеїну
Навіть ті, хто не п'є каву регулярно, знають, що вона забезпечує потужний заряд енергії завдяки вмісту кофеїну. У кожній чашці міститься приблизно 95 міліграмів, цього достатньо, щоб підбадьорити тих, хто п'є, розумово та фізично. Вживання може допомогти підвищити вашу розумову концентрацію, діючи як стимулятор для підвищення активності мозку та нервової системи. Фізично вживання кави може допомогти вам покращити процес тренування, тим самим сприяючи десяткам інших переваг для здоров’я, пов’язаних із фізичними вправами.
Наслідки вживання чорної кави, безсумнівно, помітні в короткостроковій перспективі. Однак це також пов’язане зі зниженням ризику деяких видів раку, наприклад голови та шиї. Вживання чорної кави дає вам переваги кофеїну без негативного впливу додавання цукру чи молочних продуктів від вживання кави з додатками.
Уповільнення старіння клітин
Деякі дослідження виявили, що кава може сповільнити старіння клітин. Було виявлено, що біологічно активна сполука в каві під назвою хлорогенова кислота уповільнює швидкість горіння ваших теломерів, важливого компонента процесу старіння.
Знижує ризик хронічних захворювань
Хронічні захворювання, такі як хвороби серця та діабет 2 типу, частішають, але антиоксиданти, що містяться в каві, можуть сприяти зниженню ризику їх розвитку. Кілька досліджень вивчали роль антиоксидантів, які містяться в каві, для боротьби із запаленням, яке часто є першопричиною багатьох хронічних захворювань. Нещодавнє дослідження, присвячене вивченню кави та серцевих захворювань, показало, що ті, хто вживав від однієї до трьох чашок щодня, мали менший ризик розвитку серцевих захворювань.
Чорна кава проти кави з вершками або цукром
Чому чорна кава є більш здоровим вибором, ніж кава з додаванням вершків і цукру? Дивлячись на цей аспект, ми повинні враховувати додаткові калорії, жир і цукор від додавання сумішей. Звичайна чашка чорної кави містить лише дві калорії та 0 грамів цукру та жиру. Це означає, що її можна вживати майже як воду, оскільки вона не додасть зайвих калорій у ваш день.
Вживання чорної кави означає, що ви можете отримати користь від кави для здоров’я без негативу, пов’язаного з додаванням вершків або цукру. Наприклад, багато вершків для кави містять нездорові добавки та додають цукор, жир і калорії у вашу чашку. Хоча це не обов’язково означає, що ви повинні пити лише чорну каву, це гарне нагадування про те, що саме ви додаєте у свою чашку.
Хоча чорна кава зазвичай вважається кориснішою, ніж кава з вершками та цукром, важливо також визнати потенційні підводні камені. Часте пиття є занадто жорстким для тих, у кого чутливий шлунок, і іноді може погіршити стан шлунково-кишкового тракту, якщо пити натщесерце.
Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram