Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
У селі є чимало проблем, які розв’яжуть невідомо коли.
"Що у вас доброго у Чорнівці?" – запитую в людей, які зібралися біля пошти у селі Чорнівка. Люди одразу починають нарікати, що нічого доброго у них немає. Аптеки нема, амбулаторію хочуть закрити, мости треба ремонтувати – починають перелічувати всі проблеми.
Кілька років тому Чорнівку приєднали до Чернівецької територіальної громади. Село – за дев’ять кілометрів від мікрорайону Садгора, тобто не так далеко від міста. Але міських благ тут немає.
"Наш староста Іван Дробот уже три роки на фронті, і за нас нікому стояти", – обурюються люди.
Пані Марія розповіла, що в селі закрили аптеку, і тепер по ліки доводиться їздити в Садгору.
"Я нещодавно перенесла інсульт, і мені потрібно чимало ліків, а купити їх ніде, – скаржиться жінка. – Щонайменше дві тисячі гривень на місяць витрачаю на ліки. Ще й за дорогу туди і назад – 60 гривень. Пенсія ж не така велика. По ліки дев’ять кілометрів їду, а після хвороби це не так легко".
Люди підтримують жінку і розповідають: аптека була, але власник приміщення, де вона розташовувалася, вирішив підвищити оренду. Тому аптека з’їхала.
"Коли дитина раптово захворіє, то ліків ніде взяти, до сусідів ходжу, якщо нічого у запасі немає", – каже пані Інна.
Ще однією проблемою мешканці називають мости. Один кут села практично відрізаний від центральної частини через те, що міст зсунувся. Пані Інна веде нас показувати його. Дорогою зустрічаємо жінку, яка щойно перейшла через міст.
"Трималась за вербу і переходила той міст, – каже пані Олена. – Там перелом запросто можна отримати. Добре, що не часто ходжу. Але дуже багато дітей цією дорогою йдуть до школи, і це насправді небезпечно. Батьки навіть казали, що не будуть дітей пускати на навчання, доки його не відремонтують. Діти обходили іншою частиною вулиці, але і там мостик теж провалився".
Підходимо до моста. Це бетонна плита, яку кинули через потічок. Зараз ця плита зсунулася. Щоб перейти потічок, з одного боку треба спускатися нахиленою плитою, а з іншого боку – вирізали сходи в березі. У цій частині села – чотири вулиці, і це майже 300 людей, яким доводиться долати місток.
"Чотири роки тому через зливові дощі вода в потічку піднялася, і міст похилився. І за цей час нічого не зробили. Щоб дійти до школи іншою дорогою, то дітям треба обходити майже шість кілометрів", – пояснює пані Інна.
В іншій частині села в аварійному стані ще один міст через річку Солонець. Він на головній вулиці з’єднує Чорнівку із сусідніми селами Добринівці та Ржавинці.
Люди розповідають, що кілька років тому в мості утворилася наскрізна величезна яма. Його полатали, але міст і далі в поганому стані.
"Цей міст підмитий ще з 2008 року, коли була повінь. Там підклали фундаментні блоки, але міст просідає. Його опори підмиває, коли вода через дощі піднімається, – розповідає пані Валентина. – Багато транспорту їздить мостом з інших сіл. Крім того, ним часто їдуть вантажівки. А міст аварійний".
Про життя в Чорнівці розповіла під час щорічного звіту меру Роману Клічуку. Він запевнив, що про усі проблеми мешканців знає, їм будуть допомагати.
"Я говорив з мешканцями, коли вони прийшли на публічний захист бюджету. Щодо моста, який зсунувся, то є проблема. За документами там моста немає, тож його відремонтувати неможливо. Потрібні якісь інші варіанти, – сказав мер. – Аптеки – це приватний бізнес. Там аптека була, але власник приміщення вирішив, що продуктовий магазин може заплатити більшу оренду. Він підвищив ціну оренди, аптека виїхала. Це питання до мешканців Чорнівки, які мають свої приміщення: чому вони їх не хочуть віддати під аптеку? Амбулаторію орендуємо. Зараз обговорюється питання, щоб те приміщення викупити. Там так само говорять про підвищення орендної плати. І найкраще нам його викупити, бо збудувати буде довше. Крім того, люди вже звикли, що в тому приміщенні є амбулаторія".
Врешті, депутати на сесії Чернівецької міської ради вирішили виділити кошти на Чорнівку. Зокрема виділять кошти на ремонт мостика. Також ухвалили рішення про викуп приміщення для амбулаторії. У майбутньому в селі хочуть збудувати нову амбулаторію. Для цього виділять землю та виготовлять проєктно-кошторисну документацію. Сподіваємося, що цих обіцянок буде дотримано.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Учора, 10:38
0
292