З січня у Сокирянській громаді працює мобільна соціальна служба, яка допомагає літнім людям, особам з інвалідністю та маломобільним. Послуга діє на базі центру надання соціальних послуг. Жителям Сокирянської громади допомагають із рубанням дров, прибиранням, ремонтом взуття та одягу. Також надають психологічну і юридичну допомогу.
Про це йдеться у публікації molbuk.ua
Директорка центру Ірина ІСАР розповідає, що раніше ці послуги були доступні лише мешканцям міста.
"Оскільки клієнтами є люди похилого віку, особи з інвалідністю та маломобільні громадяни, не всі з них можуть приїхати до міста й отримати потрібні послуги. Мобільна соціальна служба дає змогу наблизити ці послуги до людей – їх надають за місцем проживання", – зазначає Ірина Ісар.
"Вивчаємо потреби клієнтів"
Торік громада почала активно співпрацювати з Програмою розвитку ООН. Завдяки цій співпраці центр отримав спеціальне авто, укомплектоване якісними інструментами, що дало змогу виїжджати в села громади. Від початку цього року мобільна служба здійснила два виїзди в п’ять населених пунктів.
"У січні відпрацьовуємо пробний період: вивчаємо потреби, визначаємо, які саме послуги потрібні клієнтам, спілкуємося зі старостами, демонструємо наші ресурси й можливості, ведемо інформаційну кампанію й залучаємо нових людей", – пояснює пані Ірина.
За цей час вдалося надати послуги 13 людям.
"Під час одного виїзду ми надавали психологічну допомогу, додатково до послуг догляду вдома. Коли їхали рубати дрова, то, звісно, робітник фізично не міг обслужити понад п’ять людей за день. Поки обслужили невелику кількість людей, але ми прагнемо вдосконалюватися", – додає директорка центру.
"У селах є свої соціальні працівники"
Зараз у базі центру надання соціальних послуг є 320 клієнтів. Це люди, які отримують допомогу вдома.
"До літньої людини приходить соціальний працівник і допомагає їй із веденням домашнього господарства, приготуванням їжі, прибиранням, закупівлею ліків, продуктів тощо. Він надає ці послуги за місцем проживання клієнта. Зазвичай у селах є закріплений соціальний працівник. Старости зараз не формують списків, але вони вивчають потреби громади й можуть повідомляти про осіб, які потребують допомоги. Також працює так зване сарафанне радіо: люди бачать, чують про нашу роботу й починають звертатися самостійно або через старост", – розповідає Ірина Ісар.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram