До притулку можуть звернутися жінки й мами з дітьми, які постраждали від домашнього насильства чи насильства за ознакою статті.
Директорка Чернівецького міського центру соціальних служб Любов БЕЖАН розповіла, що термін перебування особи в притулку сягає від кількох тижнів до трьох місяців, пише molbuk.ua
"Це місце тимчасового проживання постраждалої. Воно облаштоване побутовою технікою. Усі умови створені для того, щоб людина тут почувалася наче вдома. Жити тут можна від кількох тижнів до трьох місяців. В окремих випадках можемо продовжити термін перебування до шести місяців", – ділиться директорка.
За потреби й згоди постраждалої особи, їй надають послугу психологічної підтримки. Також за потреби соціальна служба допомагає працевлаштуватися та влаштувати дитину в освітній заклад.
Притулок розрахований на дев’ять людей. Він має кухню, ванну кімнату з пральною машиною, три житлові кімнати, де є необхідні меблі: ліжка, шафи для одягу, стільці, тумбочки, робочий стіл, парта для дітей дошкільного віку.
"У Чернівецькій міській громаді з 2021 року діє кризова кімната. Вона також працює при нашому центрі. Основна її відмінність від притулку в тому, що постраждала може там перебувати до 10 діб, за певних обставин 20. Якщо термін перебування закінчився, але особа ще не подолала свої життєві труднощі, ми скеровуємо її до спеціалізованого притулку", – розповідає Любов Бежан.
У притулку зробили ремонт й обладнали його завдяки проєкту "Міста і громади вільні від домашнього насильства" від Фонду народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine за підтримки уряду Канади.
"Нашу громаду відібрали для участі в цьому проєкті. Ми з липня активно займалися навчанням фахівців за фінансової підтримки фонду. Крім того, нам виділили кошти на облаштування приміщення, закупівлю інвентарю, побутової й комп’ютерної техніки, а також на косметичний ремонт", – каже директорка центру.
Потрапити до притулку постраждала особа може:
– звернувшись до поліції;
– прийшовши до центру соціальних служб на Сімовича, 19;
– зателефонувавши за номером: 52-64-34; 55-39-66 або 095-45-14-723;
Також діє гаряча лінія з питань насильства та складних життєвих обставин: 0800 406434.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
7-02-2024, 16:40
0
1 249